Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A" > 13. kolo Dobšice - Mikulovice 2:1 (1:1)

13. kolo Dobšice - Mikulovice 2:1 (1:1)

3.11.2013

B: 16´ Polický

Nedělní dopoledne, bylo svědkem utkání, ve kterém se střetli hráči Mikulovic v dresu Dobšic, proti svému mateřskému oddílu. Hrálo se za sychravého počasí a před slušnou návštěvou. Jako první zahrozili domácí už ve 3´ po křídelní akci a následné střele, zasahoval Elis. Domácí byli i nadále aktivnější, ale bez šancí, naopak se hosté z převahy domácích brzy vzpamatovali a hru vyrovnali. Hrálo se rychle a kombinačně, což se muselo divákům líbit. Jako první se zaradovali hosté, kteří šli do vedení po hlavičce Polického ze 16 minuty, když Pospíchal odcentroval po rozehraném přímém kopu Fialy A. – 0:1. Jenomže se hosté z vedení netěšili dlouho. Hned v 17´zahrávali domácí rohový kop, hostující obrana míč odvrátila pouze na hlavu domácího Záruby, který z bezprostřední vzdálenosti nedal Elisovi šanci – 1:1. Hra na atraktivitě neubrala a hrálo se neustále v tempu, bohužel bez vážnějších šancí. Pomineme-li Krčmářovu střelu, se kterou si nadvakrát po zaváhání Vaněk ještě před brankovou čárou poradil. Na opačné straně musel Elis rychle na zem ve 38´ po přízemní střele domácích. Závěr poločasu patřil domácím, nejprve ve 42´zahrávali sérii rohových kopů, po kterých hosté nemohli dostat míč do bezpečí a po té ve 44´ individuální akcí na pravé straně, předvedl své umění Stehlík, který prošel až před Elise, na kterého už ale nevyzrál. Ten byl v hlavní roli po přímém kopu a hlavičce osamoceného Prince, který z malého vápna v poslední minutě poločasu, trefil brankaře. I druhou půli začali lépe domácí, pozornost Elise vyzkoušeli ve 46´, střela šla ale nad bránu. Do utkání se začaly dostávat chyby v rozehrávkách, což vedlo k vytvoření si dobrých střeleckých příležitostí obou týmů. V 53´ vystihl Nadaský rozehrávku, posunul na Pospíchala, který tvrdou ranou k tyči zaměstnal Vaňka, který míč vytěsnil na roh. V 57´dokonce postupoval na Elise Princ, Urbánek ale ještě stihl v poslední chvíli míč Princovu ukopnout. Hostující útočníci si zopakovali spolupráci z 53.minuty v minutě 63´, výsledek byl stejný, střela šla vedle brány. Při hostech stálo štěstí v 67´ kdy centrovaný míč Prince, se octl na tyči Elisovi brány. Rozhodnutí přišlo nakonec z kopaček domácích. Hruška zahrál v 73´ před šestnáctkou rukou, k míči se postavil Stehlík a střelou přes zeď, vstřelil vítěznou branku – 2:1. Odpověď by na sebe nenechala dlouho čekat, hned v 75´ po samostatném úniku ale nedal Nadaský, překonaného Vaňka zastalo břevno. Hosty poslal do desíti Polický, svým nesportovním chováním. Přesto domácí byly pod tlakem, ale měli tak prostor pro brejky, ze kterých pálili pouze jednou, a to v 84´, vedle. Z vyrovnání se mohli hosté těšit v 87 minutě, Fiala A. hlavičkou nadvakrát překonal Vaňka po přímém kopu, asistent rozhodčího ale signalizoval ofsajd a tak branka neplatila. A když opět Vaněk vychytal Nadaského při samostatném úniku v 88 minutě, mohli se radovat domácí ze třech bodů.

Sestava: Elis – Hruška, Polický, Fiala A., Urbánek, Fiedler (82´ Pevný), Krčmář, Caha (74´ Fiala R.), Balík, Nadaský, Pospíchal.