Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A" > 12. kolo Mikulovice - Hevlín 4:3 (1:2)

12. kolo Mikulovice - Hevlín 4:3 (1:2)

27.10.2013

B: 72´ Fiedler, 40´a 89´ Pospíchal, 81´ Nadaský.

Potkali se nováčci soutěže a oba si vedou dobře, okupují klidný střed tabulky OP. V případě výhry se mohli domácí posunout právě před svého soupeře. Domácí do utkání vstoupili aktivněji a hned ve 3.minutě zahrávali rohový kop, míč se dostal na malém vápně osamoceném A. Fialovi, kterému hlavička nesedla a míč tak šel vedle brány. Domácí hru ovládali, ale museli si dát pozor na rychlé protiútoky, kterým se přesto nevyhnuli. V 8.minutě dostal ideální přihrávku za obranu hostující Ležák, Elis výborně zasáhl a vyrazil míč na roh, z následného rohu musel opět výborně zasáhl Elis. V 10.minutě už Hevlínští chybu Mikulovických dokázali potrestat po té, co se u postranní čáry srazili Polický s Fiedlerem, míč tak prošel k hostujícímu útočníkovi a sám před Elisem gólově zakončil – 0:1. Domácí se tak museli tlačit více do šestnáctky, což vyhovovalo hostům. Ti snahu domácích řešili rychlou kombinační hrou, což na domácí kopačky vneslo nervozitu a nezdar. Další rána přišla ve 30.minutě při standartní situaci domácích. Zahrával ji Polický na Nadaského, jenomže se k míči dřív dostali hosté a přesným míčem na naběhnutého Kaliny, který sám před Elisem nezaváhal – 0:2. Radost hostujících fanoušků, kteří dávali utkání tu pravou fotbalovou kulisu, byla velká, naopak domácí se nestačili divit. V tu chvíli by si na domácí nevsadil nikdo ani korunu. Snaha alespoň snížit se naskytla ve 40.minutě Pospíchalovi ze standartní situace po faulu na Fiedlera. Dobře kopnutý přímý kop do „šibenice“, znamenal snížení na - 1:2. Díky bouřce v kabině domácích, přebrali v druhé půli iniciativu a byli jasně lepším týmem. Hosté reagovali nevybíravými fauly, za které pykali v 57´ červenou kartou. To už ale mohli vést hosté opět o dvě branky. Pevný minul míč, který z hranice šestnáctky hosté napálili do břevna. V 66.minutě přišla akce Balíka s Nadským, posledně jmenovaný našel v šestnáctce Pospíchala, ten ale zakončil vedle. Zaslouženého vyrovnání se dočkali domácí po uvolnění Nadaského, který připravil koncovku pro Fiedlera, který přesnou střelou k tyči vyrovnal – 2:2. Všichni domácí fanoušci věřili v obrat, na ten si ale museli počkat, protože na místo toho přišla studená sprcha v podobě gólu po rohovém kopu ze 77.minuty – 2:3. Domácí se ale nevzdali a snažili se otočit průběh zápasu. Branková přestřelka pokračovala a v 81.minutě bylo vyrovnáno. Dlouhý aut Balíka se dostal až na k Nadaskému, který se z otočky šikovně uvolnil a střelou k tyči se nemýlil - 3:3. A to nebylo vše, domácí se s bodem nechtěli smířit a bojovali až do konce zápasu. V 87.minutě byl blízko branky Hruška, minul míč v souboji s dvěma obránci před opuštěnou bránou. Diváci se dočkali v 89´ po skvělém uvolnění Balíka v pokutovém území, našel Pospíchala který trefil břevno, míč se ale opět k němu odrazil, kličkou se zbavil obránce a ranou pod břevno rozhodl o držiteli třech bodů – 4:3. Mikulovičtí díky bojovnosti a velkému nasazení vývoj zápasu otočili a připsali si na své konto důležité 3 body.
Sestava: Elis – Hájek, Polický, Nadaský, Urbánek, Fiedler, Fiala A., Fiala R. (74´ Caha), Pevný (61´ Hruška), Balík, Pospíchal.