Zbraslav 15.10.2017

11.kolo Ne. 15. 10. 2017  12:30                       Muži A

ZBRASLAV - MIKULOVICE 2:0 (1:0)

Sestava: Elis M. – Krčmář, Janíček, Bártl (90´Elis Vl.), Fiala R., Motyčka J., Franc, Motyčka M., Semotam (58´Šálek), Novák, Fiala A.

Utkaly se mužstva z opačných pólů tabulky. Domácí byli favoritem, což také bylo po celé utkání znát. Festival neproměněných šancí zahájil Marek, který v 7´slabou hlavičkou po rohu, Elise neohrozil. V 9´ byla asi na zákroku Elise znát ztuhlost po dlouhé cestě, neboť míč po akci domácích a následném centru mu z rukavic vypadl a musel pádem pod nohy dorážejícího hráče zabránit gólu. Sítař postupoval na Elise sám, střelou sice Elise překonal, avšak minul bránu. Elis musel konečky prstů vyškrábnou střelu z dálky, kterou se pokoušel ve 13´ potrestat domácí Mareček Bártlovu chybu. V 15´ vyhráli domácí ve středu hřiště vzdušný souboj o míč, ten putoval k Sítařovi, který utekl hostující obraně, ale na Elise nevyzrál. Domácí mohli pykat za neproměněné šance. Fiala A. ve 21´zakončil střelou z úrovně pokutového kopu do nohou brankaře Budě šanci, kterou mu připravil Novák, který využil chyby domácích obránců po výkopu Elise. Domácí šance hostů nerozhodila a pokračovali v dobývání brány hostujícího týmu. Ve 22´ nechal Bártl volného Sedláka, kterého jak jinak, Elis vychytal. Početné publikum se radovalo ve 27´, když na levé straně hřiště domácí rozebrali hostující záložní i obranou řadu a Sedlák uklidil míč k tyči brány bezmocného Elise – 1:0. Ani po vedoucí brance se domácí s výsledkem neuspokojili, s útoky už ale šetřili. Do poločasu si vypracovali ještě jednu příležitost, ta skončila ve 37´na boční síti. No a hosté se připomněli druhou šancí ve 40´, kombinační akce Krčmáře s J. Motyčkem, skončila střelou z úhlu J. Motyčky na vzdálenější tyč, brankař vyrazil na roh.

Obraz hry se druhý poločas nezměnil. Fiala R. musel v 55´ odkopnout do bezpečí přihrávku z brankové čáry směřující před bránu. Jasnou šanci spálil o minutu později Sítař, který po průniku středem hřiště udělal Elisovi kličku a na místo vstřelení gólu, trefil boční síť opuštěné brány. V 64´musel Elis vyrazit hlavičku po rohovém kopu opět na roh. V 68´musel hasit šanci domácích po rychlém protiútoku vracející se A. Fiala, před dobíhajícími domácími hráči ukopl míč na rohový kop. Standartní situace byly nebezpečné pro hostující tým, výšková převaha domácích byla znát a potvrdila se v 80´min. Na rohový kop si naskočil nejvýše obránce Andrlík a pod břevno Elisovy brány navýšil skóre – 2:0. Hosté dohrávali o desíti, byl vyloučen M. Motyčka, tlak domácích už ustáli a mohou být rádi za dvoubrankovou porážku.