Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A" > 20. kolo Mikulovice - FC Miroslav "B" 2:2 (0:1)

20. kolo Mikulovice - FC Miroslav "B" 2:2 (0:1)

4.5.2014

B: 86´a 88´ Fiedler

Přijel tým, který se zmítá v sestupových vodách a každý získaný bod, je krokem k záchraně. Byli to právě hosté, kteří měli mírnou převahu v prvním poločase. Domácí se totiž uchýlili k nakopávaným míčům, což hostům vyhovovalo. Ti se dožadovali odpískání ruky v pokutovém území, po rohovém kopu z deváté minuty. Na opačné straně přiťukl míč Klouda Fiedlerovi, ten ale vysoko přestřelil. Šance střídala šanci a hned vzápětí v 11.minutě prošel středem hřiště jako nůž máslem Janíček a zakončil těsně nad. Domácí se museli v některých fázích hostujícím akcím bránit a dostávali se pod nepříjemný tlak. V 19.minutě domácí špatně rozehráli a hosté postupovali z úhlu sami na brankaře, na štěstí pro domácí trefili jenom boční síť. Ve 28.minutě odvrátili domácí brejkovou situaci na roh, po něm prošel míč napříč brankovým územím na vzdálenější tyč, kde hostující hráč hlavou zakončil nad bránu. Další útok na Elise se valil ve 32´minutě po pravé straně, hostující hráč hledal volného spoluhráče, kterému Caha míč ukopl, jenomže tak nešťastně, že málem překonal Elise, který reflexivně vyrazil míč na tyč. Ve 38´fauloval Fiedler v šestnáctce hostujícího útočníka a pokutový kop se štěstím proměnil Zálešák – 0:1. Domácí se ještě pokusili do poločasu vyrovnat. Po rohovém kopu ve 41´míč brankař neudržel, nikdo z domácích ale tuto chybu nepotrestal. V poslední minutě první půle zahrával roh Pospíchal, Fiedler hlavičkoval pouze do brankaře. Do druhé půle nastoupil za Kloudy Pevný, který ofenzívu domácích oživil. Ve 48´ pálil po pěkném uvolnění Petkov, míč byl tečován, ale brankař stihl ještě zareagovat a míč chytil. V 50´chyběl krok k zakončení Fiedlerovi při centrovaném míči Fialy A. z přímého kopu. Běžela 54´, na levé straně se uvolnil Pospíchal a střelou na bližší tyč chtěl překvapit brankaře, ten ale výborně zasáhl, byl z to roh, který hlavou zakončil nepřesně Fiala A. Domácí dominovali v druhém poločase, ale museli si dát pozor na protiútoky. Jeden z nich v 63´ nedal Zálešák, když šel sám na brankaře Elise. Postupem času se domácí tlačili více do útoku, aby nepříznivý stav změnili. Toho využili hosté ke vstřelení druhé branky, samostatný únik tentokrát proměnil Pelech – 0:2. Na domácí by v tuto chvíli nevsadil nikdo ani zlámanou grešli. Domácí se ale semkli a bojovali až do konce. Nejprve po centru Fiedlera nepřesně zakončil Pospíchal. V 86´si role oba hráči prohodili, Pospíchal odcentroval a osamocený Fiedler v pádu dal do prázdné brány – 1:2. To ale nebylo vše, v 88´ po výkopu Elise zahráli hosté na roh. Ten rozehrál Petkov a důrazný Fiedler vyrovnal – 2:2. Domácí pokračovali i nadále v ofenzivním pojetí a měli dvě šance na zvrat v utkání. Nejprve centroval Petkov, Cakl R. pálil nad odražený míč. V nastavení mohl rozhodnout Pospíchal, koncovku nezvládl ideálně, střela šla těsně vedle. Diváci odcházeli nakonec spokojeni, hosté mohou litovat promarněného náskoku. Remíza je zasloužená.

Sestava: Elis – Caha, Fiala A., Pospíchal, Urbánek, Klouda (46´Pevný), Fiala R., Petkov, Fiedler, Balík (82´ Šálek), Krčmář (72´ Cakl R.).