Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A" > 10. kolo Mikulovice - Oleksovice 5:1 (4:0)

10. kolo Mikulovice - Oleksovice 5:1 (4:0)

13.10.2013

B: 14´ Fiedler, 45´ Polický, 68´ Fiala R., 20´, 31´ Pospíchal.

Na půdu Mikulovic přijel tým Oleksovic, okupující poslední tým tabulky, a tak se zisk třech bodů od domácích fotbalistů očekávalo. Do sestavy se po jednozápasové stopce vrátil Fiala A. a domácí trenér měl tak kompletní sestavu. Hned od úvodu zápasu bylo jasné, kdo bude na hřišti králem, domácí měli územní převahu, dařila se kombinace a rodily se šance. Postupně se prosazovali Pospíchal, Nadaský a Fiala R., jejich pokusy likvidoval brankař nebo mířili nad bránu. Ve 14.minutě se už ale domácí mohli radovat a to po té, co aktivně hrající Hruška nacentroval míč na zadní tyč, kde našel Fiedlera a ten se v těžké pozici dokázal prosadit a poslal domácí do vedení – 1:0. V 17. minutě zahrozili hosté po standartní situaci, kterou na poslední chvíli Elis stačil vyrazit na tyč a výborným zákrokem, nedal šanci ani dorážce dobíhajícímu záložníkovi hostů. V 19.minutě znovu zakončovali hosté, tentokrát hlavičkou nad bránu. Ve 20.minutě bylo opět o něco veseleji a to, když se uvolnil Nadaský, přízemním centrem našel Pospíchala a ten už neměl problém poslat míč do sítě – 2:0.Ve 26.minutě pronikl do šestnáctky hostů Nadaský, vystřelil, ale gólman byl na svém místě a vyrazil míč na roh. Ve 31.minutě ukázal svoji výbornou kopací techniku Pospíchal, když ze 30ti metrů napřáhl svoji levou nohou a míč zakroutil do pravé šibenice hostující brány – 3:0. O další 2 minuty později zakončoval Fiala R., avšak jeho pokus mířil jen doprostřed brány. V 33.minutě přišla šance hostů, zakončení však mířilo daleko nad bránu Elise. Ve 34.minutě měl další šanci Pospíchal, když zakončoval z úhlu, jeho střela minula branku jen tak tak. Ve 41.minutě měl šanci Balík, po té, co prošel do šestnáctky, zbrkle nepřesně vystřelil. Ve 45.minutě zahrávali domácí standartní situaci ke které se postavil Pospíchal, míč nasměroval přímo na hlavu Polického a ten nedal šanci brankáři Oleksovic – 4:0. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Domácí pokračovali ve stejném výkonu i v druhé půli, do šancí se dostávali ve 46.Nadaský, v 53. Fiedler a v 54.Balík, ani jednomu se však skórovat nepodařilo. V 65.minutě přišla další šance domácích, Krčmář uvolnil Pospíchala, který střelou ohrozil branku hostí, brankář vyrazil na roh, z následného rohu přišla hlavička Fialy R., bohužel vedle. V 67.minutě se už mohl radovat i Fiala R. a to po té, co Polický rozehrál na Fialy, který trefil míč z první na zadní tyč -  5:0. Navýšit skóre mohl opět Pospíchal, trefil tyč. Hosté celý zápas hrozili jen z brejků a právě jeden takový jim vyšel v 81.minutě, kdy dlouhý centr z poloviny hřiště zužitkoval Oleksovický útočník střelou na zadní tyč, na kterou Elis nedosáhl - 5:1. V 89.minutě měli ještě jednu šanci domácí, jmenovitě Hájek, který dostal prostor, prošel do vápna hostů a střelou pod břevno ohrozil brankáře. Jasný zápas domácí ovládli a získali všechny 3 body.
Sestava: Elis – Hruška, Polický, Fiala A., Urbánek, Fiedler (55´Pevný), Fiala R.(74´ Hájek), Krčmář, Balík (81´ Klouda P.), Nadaský (71´ Šálek), Pospíchal.