Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2012-2013 > Odehraná kola 2012/13 "A" > 7. kolo Hostim - Mikulovice 0:2 (0:1)

7. kolo Hostim - Mikulovice 0:2 (0:1)

23.9.2012

B: 43´ Princ, 54´ Cakl J.

V sedmém kole zavítal vedoucí tým tabulky na hřiště Hostimi, jehož hráči v domácím prostředí v letošní sezoně nezískali ani bod a jelikož jsou zápasy s domácími vyrovnané, byla obava na straně lídra tabulky, na místě. Úvod patřil hostům, drželi míč na kopačkách a měli územní převahu. Už ve 4´ centroval aktivní Staněk do šestnáctky, kde měl možnost zakončit Cakl J., střela mířila ale nad. Dalších deset minut se hosté nemohli do brankové příležitosti dostat, domácí si dávali v obraně pozor a míče odkopávali daleko od své brány. Hosté se prosadili v rozmezí mezi 15´ až 18´ třemi akcemi, které po brance volali. Nejprve Princ vybojoval míč na středu hřiště, pronikl do šestnáctky a zakončil bodlem těsně vedle. Další dvě šance začali u Petkova. Tu první připravil Staňkovi přesným centrem, jeho zakončení bylo sražené na roh a druhá byla kombinační akce s J.Caklem, který střelou ze šestnáctky mířil pouze do brankaře. Domácí se spoléhali na brejky, které byly zastaveny v bezpečné vzdálenosti od Elise. Ten se zapotil v 19´při dosud největší šanci domácích. Urbánek nestačil na kličku domácího záložníka, který kolmicí do šestnáctky vybídl svého spoluhráče z útoku ke vstřelení branky. Elis svým vyběhnutím srazil míč těsně vedle tyče na roh. Druhou a poslední šanci v prvním poločase, měli domácí při útočné akci 5 na 2. Elis s Cahem vytěsnili hráče s míčem na brankovou čáru, odkud už domácí hráč neodcentroval na volné spoluhráče, číhající před prázdnou bránou. Hosté nadále hru ovládali, volili ale více hru vzduchem, kdy na úzkém hřišti míče končili v zázemí. Přešli na hru po zemi, která přinášela úspěch. Ve 35´ zakončil akci po ose Petkov, Balík, Cakl J. nepřesnou střelou. Další šanci hostů založil opět Balík, jeho průnik do šestnáctky byl zablokován, míče se zmocnil Princ, jehož střelu obětaví obránci zastavili při cestě do sítě. Brankař domácích si poradil ve 40´ a 41´ se střelami Staňka a Petkova. Střela Staňka byla nebezpečnější, neboť byla vyslána z osmi metrů, po prodlouženém centru Petkova obráncem. Hosté se dočkali branky ve 43´ zásluhou Prince, který se dlouho rozmýšlel mezi centrem a střelou, až ho domácí obrana donutila zvolit střelu v tísni, která brankaři proklouzla pod rukavicemi – 0:1. Hosté v druhém poločase navázali na výkon z prvního poločasu. Šanci jako první měl Cakl J., jehož střela z první po Princově centru, skončila na břevně bezmocného brankaře. Hned o minutu později, tedy v 54´ se už mohl radovat. Petkov vhazoval aut na Staňka, následoval centr na J.Cakla a ten přízemní střelou k tyči, rozvnil domácí síť podruhé – 0:2. Odpovědět mohli domácí po jednoduché akci, ale nepřesné střele, skončila na boční síti. V 60´ si nerozuměla hostující obrana, do bezpečí odkopl Caha. Domácí vycítili šanci po dvojtém střídání, kdy odešel Staněk a Petkov. Hra hostů se po té zaměřila více na defenzivu, proto domácí začali jednoduchými akcemi ohrožovat Elise. V 69´ ale hlavičkoval po rohu Balíka Cakl J, brankař ale míč chytil. Zaskvěl se při přímém kopu Cakla J. ze 72´, kdy míč zahraný k tyči vyrazil na roh. Na opačné straně měli domácí stejnou příležitost po faulu Cakla D., přímý kop skončil v náruči Elise. Domácím se naskytlo snížit dvoubrankové manko v 81´ kdy šla střela vedle a v 88´ po rohu hlavičkoval Petříček těsně nad. Rohové kopy byla pro domácí velká zbraň celý zápas, hosté se ale ubránili a zaslouženě si odváží tři body.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R., Cakl J.,  Urbánek, Fiala, Princ (79´ Šálek)., Petkov (69´Cakl D.), Staněk (63´ Petříček), Krčmář, Balík.