Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2012-2013 > Odehraná kola 2012/13 "A" > 5. kolo Štítary - Mikulovice 0:3 (0:2)

5. kolo Štítary - Mikulovice 0:3 (0:2)

9.9.2012

B: 21´, 23´, 57´ Krčmář

Hosté se museli obejít bez třech hráčů základní sestavy. Vedení reagovalo na tuhle situaci angažováním J.Petrly, který přišel z IE Znojmo. Přesto úvod patřil právě hostům, kteří si vypracovali lepším pohybem a kombinací řadu brankových příležitostí. Už v 5´rozehrávali roh, Petkov se dostal do zakončení, ale brankař vyrazil tvrdou střelu. O minutu později se po autovém vhazování dostal do šance Balík, jeho střelu brankař vyrazil na roh. Na krajní zálohu se od začátku postavil Petříček, jenž se prosazoval svoji rychlostí. Vnikl do šestnáctky, ale střela šla těsně vedle. Domácí se osmělili až ve 14´, mohla s toho být ale branka. Kombinační akce v hostující šestnáctce skončila zablokovanou střelou a opakovaná střela šla do náruče Elise. Hosté za svoji aktivitu byli gólově odměněni a hned dvakrát. O první trefu se postaral Krčmář ve 21´, když se nejlépe zorientoval v malém vápně a bezpečně poslal míč za záda domácího brankaře – 0:1. Netrvalo dlouho, přesně dvě minuty a mohli si gólovou radost hosté zopakovat. Po pěkné akci, kterou založil Petkov pasem na Balíka, ten prošel do šestnáctky a připravil lahůdku pro Krčmáře, který neměl do prázdné brány problém skórovat – 0:2. Po brance ožili domácí. Hned ve 25´mohli snížit, Finda se pěkně uvolnil, přihrál spoluhráčovi na šestnáctku, který v dobré pozici přestřelil. Ve 25´měli další možnost domácí z přímého kopu za faul, po nedorozumění Nadaského s Petrlem, rovněž šla střela nad. Ve 33´měli domácí ke vstřelení branky nejblíže, pohrdly opuštěnou bránou. Hosté se v této fázi utkání nekoncentrovali na hru a to byla voda na domácí ofenzivní mlýn. Hosté se štěstím odolávali, a vytvářeli si šance, které také zahazovali. Petkov po individuální akci na křídle, zakončil do rukavic brankaře a ve 37´mohl uklidnit hosty Balík, který se řítil na brankaře sám, trefil ale tyč. Na opačné straně založil protiútok po pravé straně Parůžek, koncovka akce nebyla podle jeho představ, byl zastaven Nadaským. Ten byl strůjce neúspěchu řadě domácích akcí. Oba celky mohli v poslední minutě zdramatizovat, respektive rozhodnout zápas. Nejprve opět Krčmář nedorazil vyražený míč brankařem a na druhé straně zaskočil Petrla překonaného Elise na brankové čáře, když vyhlavičkoval míč z brány na roh. Druhá půle už tolik vzruchu nenabídla. Výjimkou byla hned 46´, ve které byl faulován Balík a kopala se penalta. K té se postavil Krčmář a vysoko přestřelil. Nutno podotknout, že byl nucen odehrát téměř celý zápas v cizích kopačkách. Hosté byli lepším týmem a domácí hasili jednu akci za druhou na roh. Z nich hosté žádný nevyužili ke skórování. Netrefil se ani Princ, který přestřelil. Hosté drželi míč na svých kopačkách a rozhádaným domácím hráčům se pochopitelně tato situace nehodila. O to horší situace pro domáví přišla v 57´z kopačky Krčmáře, který si poradil sám před brankařem – 0:3. Nepříznivou situaci jako první neunesl Parůžek, který viděl po úderu loktem Urbánka, červenou kartu. Domácí dohrávali v devíti, když viděl po dvou žlutých kartách červenou domácí stoper, který střídal v druhém poločase! Střídající Cakl D. ještě v 90´připravil vyloženou šanci Fialovi, který na rozdíl od Krčmáře, sám proti brankařovi neuspěl. Hosté si odváží cenné body za jasné vítězství.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R., Petrla, Urbánek, Fiala, Princ, Petkov, Petříčěk (65´Komenda), Balík, Krčmář (84´ Cakl D.).