Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2012-2013 > Odehraná kola 2012/13 "A" > 12. kolo Prosiměřice - Mikulovice 0:3 (0:1)

12. kolo Prosiměřice - Mikulovice 0:3 (0:1)

28.10.2012

B: 33´ Balík, 59´ Cakl J., 79´ Princ

Šlágr kola se odehrál v Prosiměřicích, kde aktuálně druhý tým tabulky, hostil prvního. Utkání  začalo vyrovnanou hrou s velkým nasazením obou mužstev. Na deštěm a sněhem podmáčeném terénu, se postupem času, začali prosazovat hosté. Snažili se nakopávané míče domácími usměrňovat a hrát technický fotbal. Získávali tak územní převahu, do šancí, které by přivolávali branku, se ale nedostávali. Po čtvrthodině se situace začala měnit. V 16´ měli hosté dokonce obrovskou šanci. Princ vystihl přihrávku domácího obránce brankařovi a postupoval sám na brankaře. Ten ale vyběhl a pokus o kličku mu vystihl. Hosty šance nakopla a byli to oni, kdo udávali tempo utkání do konce prvního poločasu. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat. Po autovém vhazování domácí stoper chyboval při odkopu míče, ten se dostal k Fialovi, kterému ale střela nesedla a skákavý míč skončil za brankovou čárou. Ve 28´ si hrudí posunul míč do šestnáctky kolem obránce Cakl R., dostal se i před něj, těsně před zakončením mu ale míč další obránce ukopl na rohový kop. Domácí byli pod tlakem a do šancí se dostávali nakopávanými míči na rychlé útočníky. Ti se ale přes dobře bránící obranu hostů těžko prosazovali, a když už se tak stalo, Elis svým vyběhnutím obraně vypomohl. Hosté se branky dočkali ve 33 minutě. Kombinaci na jeden dotek na půlící čáře ukončil dlouhým, přesným pasem Cakl J.na Staňka, ten se uvolnil přes obránce a z hranice šestnáctky tvrdě vystřelil, brankař vyrazil míč před sebe a volný Balík míč dorazil do sítě – 0:1. Do poločasu už hosté zahrozili pouze z přímého kopu Petkova, jehož přízemní střelu, nikdo ze spoluhráčů netečoval a tak byla snadnou kořistí brankaře. Domácí Elise neprověřili vůbec. Druhý poločas byl zajímavější. Střelec prvního gólu, Balík, se mohl opět radovat v 50´, protože Princ přes enormní snahu, mu míč přihrál do šestnáctky, toho ale vychytal brankař, dorážka šla z kopačky J.Cakla vysoko nad. O chvíli později v 54´, vhazoval aut Cakl R. na Staňka, který střelou šanci zakončil, hra však pokračoval protiútokem domácích čtyři na tři, Caha skluzem útočnou akci zastavil. V 55´ se hosté zlobili na rozhodčího. Ten nechal bez povšimnutí zákrok na unikajícího Prince, který už postupoval sám na brankaře, přítomní neviděli ani žlutou kartu. V 58´ se od poloviny hřiště vydal na bránu Cakl R., kterému domácí dovolili jít až na šestnáctku, ze které vystřelil, brankař zakročil a byl z toho roh. Ten rozehrával Petkov, Cakl J. si naběhl a střelou napříč brány zvýšil na dvoubrankový rozdíl – 0:2. Hosté hráli i nadále aktivně, což potvrzuje šance Balíka, který se do ni dostal po atakování brankaře, který ve snaze míč odkopnout, jej trefil, míč však šel bohužel mimo bránu. Od 70´ začali domácí hrát kombinačně a hned to bylo znát i na jejich příležitostech. Tu první, kdy postupoval domácí útočník do otevřené obrany sám, zkušeně Nadaský vyřešil a donutil tak útočníka ke kličce, na kterou čekal Elis. Ta druhá z 85´ byla nebezpečnější, neboť se jednalo o střelu v šestnáctce po pěkném uvolnění, Elis i tentokrát potvrdil svoji kvalitu. To už ale domácí prohrávali o tři branky. Nejprve nedosáhl na přímý kop Cakla J. ze 72´, Balík. To ale hosty mrzet nemuselo, protože se branky dočkal aktivní Princ. V 79´ ho domácí obrana nedokázala zastavit a samostatný únik tentokrát zvládl na jedničku – 0:3. To bylo vše. Obě mužstva už utkání dohráli bez větších šancí, a když rozhodčí Peřinka utkání ukončil, radovali se hosté z důležitých třech bodů.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R., Cakl J., Urbánek, Fiala (84´Petříček), Cakl R.,  Petkov, Staněk, Princ (88´Šálek), Balík  (75´Krčmář).