Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2012-2013 > Odehraná kola 2012/13 "A" > 1. kolo Mikulovice - Jevišovice "B" 1:1 (0:1)

1. kolo Mikulovice - Jevišovice "B" 1:1 (0:1)

12.8.2012

B: 52. Cakl J. pen.

Do prvního utkání nové sezony, se museli domácí obejít bez zraněného Cakla D., který se zranil při tréninku. Nahradil ho bez větších potížích Cakl J., který ale chyběl ve středu zálohy. Hosté přijeli tradičně se zkušeným týmem, který předvedl dobrý výkon. Potvrdili to hned ve 4´, kdy po přímém kopu vedli 0:1. Standartní situaci předcházela špatná rozehrávka R. Cahy, kterou musel sám autor zachraňovat faulem. Domácí se snažili, ale na jejich hře byla vidět nervozita a nesehranost. Výjimkou byla 23´, ve které nahrál Princ Nadaskému na šestnáctku a jeho tvrdá střela nadělala brankaři hostů tolik práce, že dostal příležitost k dorážce Fiala. Byl ale zablokován a střela šla nad břevno. V první půli vyzkoušel seřízenou mušku Petkov, přesvědčil se, že ale nebyla seřízená dokonale, střela jen těsně minula šibenici. Za první poločas to bylo z obou stran vše. Druhý poločas byl zajímavější. Hned v 51´ Petkov donutil hostujícího Kozelského na místě stopera k chybě, kterou hasil zahráním ruky. Kopala se penalta, kterou nekompromisní střelou proměnil Cakl J. v 52´– 1:1. Rozhodčí neudělil ani žlutou kartu. Domácí začali hosty druhý poločas přehrávat a přicházely velké šance. Hned v 55´ kombinoval Cakl R. s R. Fialem, na konci byla ale slabá střela Cakla R., která neměla šanci na úspěch. Hosté se nedostávali za vlastní půlku, mohl za to svou bojovností i Cakl R., který v 57´vybojoval míč při rozehrávce hostů, sám se prosadil do šestnáctky, kde centrem hledal Prince, kterému střelu tečovali hosté na roh. Domácím další šance končili na finální koncovce, a tak brankové šance nepřicházely. Oživení přineslo střídání. Na hřiště přišel Petříček a hned měl brankovou příležitost. Krčmář prodloužil hlavou právě na neobsazeného Petříčka a ten střelou bez přípravy k bližší tyči, brankaře nepřekvapil. Střídáním se posunul Cakl J. do útoku a hned vznikla branková příležitost na opačné straně. V 84´se vyhnuli hosté ofsajdové pasti a musel zasahovat Elis v bráně, jenomže míč směřující těsně vedle tyče hlavičkoval hostující útočník tísněn Hruškem, do tyče. O minutu později hlavičkoval na opačné straně Petkov, byl z toho roh a Cakl J. opět hlavou pouze ohrozil brankaře hostů. Průbojný Petříček připravil centrem šanci Caklovi J., který opět hlavičkou, zkoušel brankaře lobem překonat, ten poslal míč na roh. Rozhodnout mohl Cakl R., který přízemní centr z pravé strany poslal proti pohybu brankaře, ale o centimetry minul bránu. Hosté si se štěstím odvážejí bod, domácí litují neproměněných šancí.

Sestava: Elis - Cakl J., Nadaský, Urbánek M., Fiala (Petříček L.), Cakl R., Petkov, Staněk (Šálek), Princ, Krčmář (Hruška).