Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2011-2012 > Odehraná kola 2011/12 "A" > 23. kolo Chvalovice - Mikulovice 3:1 (2:1)

23. kolo Chvalovice - Mikulovice 3:1 (2:1)

20.5.2012

B: 34. Princ

V sobotním odpoledni se mohlo rozhodnout o prvním postupujícím  do Okresního přeboru. O zápas s podivem nebyl příliš velký divácký zájem, možná proto, že se hrálo už v 15 hodin kvůli zápasu hokejové reprezentace. Utkání začali lépe domácí, hned ve třetí minutě mohli využít špatného zpracování míče Fialou  na půlící čáře, k rychlému brejku, chybu ale ještě Vyorálek brankou nepotrestal, zaskvěl se Elis v bráně. Ta přišla ve 13.minutě, kdy se vyhnul domácí Kapitán ofsajdu a připravil přesnou přihrávkou gól pro Vyorálka, který si naběhl před bránu – 1:0.  To ale nebylo vše. Hned v 15.minutě zahrával nakrátko roh Nadaský s Caklem, úmysl vystihli domácí obránci a založili protiútok, který končil přihrávkou na Vyorálka. Rozhodčí  správně neodpískal ofsajd Vyorálkovi, který nejprve v domnění, že bude rozhodčí pískat přestal hrát spolu se všemi ostatními, ale po té co píšťalka nezazněla, dokončil akci lobem nad vyběhnuvším Elisem – 2:0. U obou situací měl asistent rozhodčího, praporek nad hlavou. Domácí hru kontrolovali a hosté těžko získávali míč na své kopačky. Pokud se tak stalo, rychle o něj přišli svým špatným pohybem. Naději na bodový zisk oživili ve 34.minutě. Krčmářovi nesedla střela v šestnáctce, dostala se k úplně volnému Princovi, který míč z „voleje“ netrefil, ale opakovaná střela nachytala domácího brankaře na hruškách, neboť mu míč prošel jak mezi rukama tak nohama za brankovou čáru – 2:1. Domácí mohli jít do šaten opět s dvoubrankovým náskokem, proti byl ale Nadaský, který vykopl před dobíhajícím Kapitánem míč do bezpečí. Druhá půle se vyvíjela stejně jako první. Domácí měli šance na navýšení skóre, jejich špatná koncovka a nebo Elis, dávali naději hostům. Ti mohli vyrovnat po akci, na jejímž konci byl Fiala, ten ale pro signalizaci a odpískání ofsajdu nemohl samostatný únik zakončit. Naopak domácí využili další ze svých akcí a po křídelní akci a zpětné přihrávce, skóroval Jakub střelou ze šestnáctky do protipohybu Elise – 3:1. Hosté mohli snížit po rozehraném přímém kopu, byl z toho pouze roh a po něm trefil osamocený Princ záda domácího obránce. Domácí využívali Zifčáka k zakládání většiny svých akcí, ten svoji rychlostí dělal obraně problémy a ve většině akcí i Elisovi. Ten postupem času měl tolik úspěšných zákroků, že by hosté odjížděli s větším mankem. Domácí si vítězství zasloužili a jsou prvními postupujícími.

Sestava: Elis - Cakl D., Nadaský (Petříček L.), Urbánek M., Hruška, Fiala,  Cakl R., Kříž, Princ, Balík (51. Komenda), Krčmář (Šálek).