Hostim 30.10.2016

13.kolo Ne. 30. 10. 2016 14:30                       Muži A

MIKULOVICE - HOSTIM 1:0 (0:0)

B: 48´ Brveník

Do zápasu vstoupili lépe domácí, už ve 4´měli výhodu pokutového kopu, kterému předcházela individuální akce Motyčky po autovém vhazování, s míčem se lehce proháčkoval do šestnáctky, odkud vystřelil, brankař míč vyrazil a dobíhající Brveník byl faulován. K míči se postavil M. Hudec, kterému mizerně kopnutou penaltu brankař vyrazil na roh. Domácí si museli dávat pozor na standartní situace hostů, ze kterých byla největší hrozba. O tom se domácí obrana přesvědčila ve 12´po rohovém kopu se nejvýše vyšrouboval Petříček, jeho hlavička šla napříč bránou mimo tyče. Ve 20´postupoval po pravé straně Motyčka, předložil míč Brveníkovi, který střelou z první minul těsně horní růžek brány. O minutu později se radovali hosté z branky, asistent rozhodčího jim ale radost překazil. Stalo se po chybě Kvinty, který nepochopitelně neudržel míč v rukavicích po střele hostujícího útočníka a ofsajdového postavení využili hosté k dorážce, branka správně neplatila. Domácí byli v tuto chvíli zakřiknuti a kupili školácké chyby. Jednu z nich nabídl hostům nechtěnou obrannou hlavičkou Fiedler, hosté šanci zakončili střelou, Kvinta na bližší tyči střelu zneškodnil. Další šance se zrodila na straně domácích ve 37´, tentokrát byl Fiedler blízko vstřelení gólu, a to po přímém kopu hostů, šli domácí do protiútoku, konkrétně Brveník, Fiedler. Posledně jmenovaný zakončil akci střelou do brankaře. Ve 38´se hosté prosazovali opět po standartní situaci, a to po rohovém kopu. Po něm hlavičkoval Petříček z brankové čáry do boční sítě. Před odchodem do šaten, se nejprve zaskvěl Brveník, jeho střela po nepovedeném přímém kopu, skončila nad bránou. Na opačné straně vyběhl Kvinta nesmyslně mimo pokutové území ve snaze odehrát dlouhý míč do bezpečí, přitom si nerozuměl s Janíčkem a nebýt jeho zkušeností, mohlo to pro domácí dopadnout špatně.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér změnu na postu brankaře, když obětoval středopolaře France do brány. Mužstvo změnu přijalo kladně, hra byla urovnaná a sebevědomá. To vyústilo ve vedoucí gól. Napadáním Fiedlerem, získali domácí míč u rohového praporku, po té putoval do šestnáctky k Brveníkovi, který si pohrál s obránci a umístěnou střelou překonal hostujícího brankaře - 1:0. O minutu později, tedy ve 49´, orazítkovali dalekonosnou střelou břevno Francovi brány. V 54´zahrávali domácí T. Hudcem přímý kop, našel Fiedlera na hranici šestnáctky, odkud střílel vedle tyče hostující brány. Aktivní Fiedler připravil šanci v 62´pro Šálka, ten se v pokutovém území dobře uvolnil, střela ale neměla přesnost a hlavně razanci. V druhém poločase byli nejblíže hosté vyrovnání v 63´, M. Hudec při pokusu o dalekonosnou střelu nastřelil hostujícího záložníka, míč se odrazil k jeho spoluhráčům v útoku, ti vedli útok po pravé straně, následoval centr na volného spoluhráče a střela z první byla naštěstí pro France zablokovaná a neměl tak problém ji chytit. Hosté postupujícími minutami získávali tlak a dlouhými míči hrozili. S nimi si museli poradit zejména Janíček s M. Hudcem, kteří ve vzduchu dominovali a notně pomáhali Francovi. V 72´měli domácí příležitost dvou přímých kopů. Nejprve Brveník trefil pouze zeď, míč se k němu vrátil a ve snaze zopakovat si střelu, byl faulován. Následný přímý kop zahrál Motyčka, kterému střelu chytil dobře chytající hostující brankař. Hosté byli blízko vyrovnání v 78´po faulu Janíčka na pronikajícího hráče, následoval přímý kop, ten hlavičkoval kdo jiný než Petříček, jeho chytrá hlavička ale skončila na horní síti brány. Poslední šanci měl Brveník, který střelou z 35 metrů, trefil tyč. To běžela 90´, která také utkání ukončila.

Kvinta (46´Šálek) – Janíček, Holčapek (61´Fiala R.), Antoš, Fiedler, Hudec M., Franc, Krčmář, Motyčka, Brveník, Hudec T. (70´Semotam)