7.kolo Ne. 17. 9. 2017  15:30

HORNÍ KOUNICE - MIKULOVICE 4:2 (1:2)

B: 28´ Fiala R., 43´ A. Fiala

Sestava: Elis M. – Janíček (85´Hudec T.), Krčmář, Hobza, Hudec M., Holčapek (46´Franc), Fiala R., J. Motyčka, Brveník (81´Bártl), Fiala A. (71´Semotam), Novák

Utkání se hrálo za stálého deště a na těžkém terénu. Jako první zahrozili domácí a byla to vedoucí branka. V 9´odcentroval Kelča, hostující obrana odvrátila pouze k Rozmahelovi, který propálil hradbu těl před sebou – 1:0. Hosté se snažili o kombinační hru, na těžkém terénu to byl ale těžký úkol, a tak se domácím nabízely po nepřesných přihrávkách hostů, brejkové situace. Individuální akcí připravoval šanci pro spoluhráče J. Motyčka, přihrávkou z pravé strany ale spoluhráče nenašel. Na druhé straně ve 23´ chytal Elis hlavičku Kelče po rohovém kopu. Brveník postupoval na bránu po kličce obránci, v poslední chvíli mu ale míč ukopl obránce. Domácí měli slibnou šanci ve 27´, zahrávali přímý kop po faulu Janíčka, ten ale skončil vysoko nad bránou. Třicátá minuta přinesla zasloužené vyrovnání, Hudec M. se zbavil třech hráčů a centrem do šestnáctky oslovil R. Fialy, ten hlavou skóroval – 1:1. To nebylo ze strany hostů vše, ve 42´přišel obrat ve skóre. Novák se vyhnul ofsajdu na pravé straně, před bránou našel A. Fialy a ten do prázdné brány skóroval – 1:2. V poslední minutě první půle, rozehráli domácí přímý kop, ten ale vyrovnáním neskončil.

Domácí se do soupeře obuli hned v úvodu a bylo vidět, že mají větší touhu utkání zvítězit. Ve 49´nedosáhl ve skluzu na centr Nadaský. Domácí měli štěstí v 50´ M. Hudec kolmicí vybídl Brveníka, ten ale v šestnáctce neprostřelil vyběhnuvšího domácího Eliáše. Hrál se fotbal se šancemi na obou stranách. Další šanci zmařil v 57´ M. Hudec, centr Brveníka z přímého kopu hlavičkoval těsně vedle. Domácí zahodili velkou šanci v 61´, na pravé straně se domácí dostali do šestnáctky, přišla přihrávka na penaltu, odkud překonal Černý Elise přízemní střelou, míč ale na brankové čáře obětavým zákrokem odkopl Janíček do bezpečí. Před pokutovým územím se zrodila další šance kounických, Nadaský si narazil s Černým, z úhlu ale trefil pouze boční síť Elisovy brány. V 67´ Brveník hlavou přihrával před bránu Novákovi, tomu ale míč na kluzkém terénu uskočil. M. Hudec mohl dát hostům klid v 74´, jeho tvrdou a umístěnou střelu k tyči, bravurně vyrazil Eliáš na rohový kop. Po něm založili protiútok domácí a rychlou kombinací na jejímž konci byla tvrdá střela Houdka pod břevno Elisovy brány – 2:2. Závěr zápasu byl strhující, v 78´ mohli jít domácí do vedení, po autovém vhazování, mířili vedle brány. Hosté po střídání byli rozpoloženi a do jejich obrany podnikali domácí útok za útokem. Hned v 79´také přišel trest v podobě třetího gólu z kopačky Nadaského, který střelou na vzdálenější tyč, nedal Elisovi šanci – 3:2. K.O. zasadil hostům střídající Kuchařík v 83´, který si zkušeně poradil ze situací po autovém vhazování do šestnáctky – 4:2. V závěru měl příležitost snížit J. Motyčka po autovém vhazování, uvolnil se, ale střela nebyla z těch povedených.