4.kolo Ne. 27. 8. 2016  16:30

BLÍŽKOVICE - MIKULOVICE 4:2 (1:2)

B: 18´ Brveník, 43´ Krčmář

Sestava: Elis M. – Janíček, Fiala A., Fiala R. (86´Holčapek), Hobza, Franc (Semotam), Hudec M., Novák, Motyčka, Brveník (81´Šálek), Krčmář

Domácí měli posvícení, a tak se počítalo s úspěchem, navíc hráli s nováčkem. Ten ale zahrozil jako první, na Hobzovu kolmici nesáhl Brveník, který by postupoval sám. Domácí odpověděli hned vzápětí, z rohového kopu přímo do brány to zkoušel Pikolon, Elis se překvapit nenechal. V 16´nastřelil domácí Vybíral břevno, Pikolon odražený míč nezvládl usměrnit do sítě. V 18´ pálil vedle Hudec a o chvíli později už byl přesný Brveník, který přeloboval Kavana z uctivé vzdálenosti – 0:1. Domácí snaha o vyrovnání netrvala dlouho, už ve 23´ po rohu skóroval Svoboda a bylo srovnáno – 1:1. Po faulu na France, Janíček rychle rozehrál přímý kop na Brveníka, který prudkou střelou na bližší tyč, vyzkoušel pozornost Kavana. Hosté se snažili hrát technický fotbal, domácí naopak přímočarý, a tak pro hosty byla jakákoliv ztráta míče nebezpečná. Přesto odcházeli do kabin hosté spokojenější. Ve 43´ Franc našel Brveníka, ten posunul do šestnáctky na Krčmáře, který obstřelil Kavana – 1:2. V předposlední minutě prvního poločasu zabránil Fiala R. svojí tečí míči do sítě, byl z toho roh.

Do druhého poločasu vlétli domácí jako vosy. Hosté byly pod tlakem a za podpory domácích diváků byla otázka času, kdy vyrovnají. Ve 49´ byli blízko, technicky kopnutý přímý kop, vyrazil bravurně Elis na roh, po něm opět musel zasahovat. V 54´se osmělili hosté, zahrávali přímý kop A. Fialem, Kavan chytil. Vyrovnání přišlo v 61´, A. Fiala zbytečně fauloval rukama domácího hráče a byla z toho penalta. Tu Pikolonovi Elis vyrazil, napodruhé míč už do sítě dorazil – 2:2. Stejný hráč měl šanci v 64´, na šestnáctce se zbavil svého strážce, ale střelu mu zblokoval R. Fiala. Domácí vyrovnáním polevili v útočných choutkách a hosté tak měli šance na vstřelení branky. Blízko byl Brveník po centru A. Fialy z 65´, hlavičkoval nad bránu. Z čistého nebe opět domácí udeřili. Po rohovém kopu v 67´ se dostal do zakončení Svoboda a střelou k tyči, nedal Elisovi šanci – 3:2. Hosté pomalu začali myslet na vyrovnání a nabízela se tak šance pro domácí, pojistit vedení. Domácí toho využili v 77´, kdy dva na jednoho proměnil Vybíral – 4:2. Hosté se ještě snažili, ale odražené míče končili u kopaček domácích, kteří rychlými brejky zaměstnávali otevřenou obranu s Elisem. Ten kryl svými zákroky několik šancí domácích, a tak po nadějném výsledku z prvního poločasu, nakonec na hosty nezbyl ani bod.