Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2009-2010 > Odehraná kola 2009/10 "A"

Odehraná kola 2009/10 "A"

17. kolo Slup - Mikulovice 2:1 (1:1)

Datum konání: 11. 4. 2010

B: Kříž

Před zápasem se přehnala bouře s krupobitím, což prospělo relativně dobrému terénu. Vývoj utkání poznamenala odpískaná penalta ve 4.min.za faul Lichovníka na pronikajícího hráče domácích. Odpískané penaltě se divil i sám postižený, neboť šlo o souboj tělo na tělo. Domácí pokutový kop proměnili Hřibem - 1:0. Hosté byly po celý zbytek poločasu aktivnější a vytvořili si územní převahu, nebyli ale úspěšní v koncovce. Domácí zadáci hráli důrazně, na což doplatili červenou kartou v 37.min. Druhou žlutou a následně červenou obdržel domácí záložník za faul na Prince před šestnáctkou. Následný přímý kop byl tečován a kopal se roh. Zahrával jej Černík na přední tyč, kde si ideálně naběhl Kříž a hlavou vyrovnal 1:1. Druhá půle byla ze strany hostů katastrofální. Nedařily se přihrávky, chyběla bojovnost a když domácí přidali bojovnost a větší chuť po vítězství, byly síly vyrovnané. Hosté zahrozili Hruškem, ten ale z velkého úhlu trefil tyč. Jinak střelecké pokusy končili mimo brány a ještě k tomu byly slabé. Naopak domácí z rychlých protiútoků po chybách v rozehrávce, hrozily. Varování nebrali hosté vážně a v 74.min. přišel trest. Po pravé straně prošel jako nůž máslem domácí záložník a připravil přihrávkou před bránu ideální střeleckou příležitost Varajovi, který šancí nepohrdl a vstřelil vítěznou branku. Hosté hru nezměnili a tak domácí zaslouženě zvítězili.

Vaněk – Lichovník, Šálek (Černý R.), Urbánek P., Hruška,Černík T.,  Cakl R., Hellinger, Kříž (Komenda), Nadaský (Cakl D.), Princ

Publikováno 7. 8. 2014 10:37

16. kolo Starý Petřín - Mikulovice 2:5 (1:5)

Datum konání: 3. 4. 2010

B: Nadaský, Princ 3, Kříž

Měkký terén vyhovoval více hostům. Ti rozhodli o vítězi už v poločase, který byl excelentní. Domácí nenašli recept na hostující hru a jak běžel čas, narůstalo i skóre. Princ zaznamenal čistý hattrick. Nejprve skóroval po centru Hrušky, po té se prosadil po rohovém kopu hlavou a nakonec po samostatné akci. Na poločasových pět gólů upravil Kříž po přihrávce Prince a Nadaský po individuální akci, kdy si pohrál se třemi obránci. To ještě zůstaly nevyužity další šance a nebo je zastavil vymyšlený odmávaný a odpískaný ofsajd. Domácí snížili tečovanou střelou. Ve druhém poločase se domácí snažili vstřelit brzy kontaktní branku. První šanci nedali, ale o chvíli později už skončil míč za zády Vaňka. Další snahu už hosté eliminovali a když se začalo na hřišti více diskutovat, byla šance pro domácí na bodový úspěch mizivá. Hosté obraz hry vyrovnali a dostávali se do slibných příležitostí, ale opět byl k vidění pan pomezní s praporkem nad hlavou. Utkání se po vběhnutí diváka a pár strkanicím, dohrálo bez větších problémů a hosté zaslouženě odjížděli s plným bodovým ziskem.

Vaněk – Lichovník, Šálek (Černík T.), Urbánek P.,Cakl D., Hruška, Cakl R., Hellinger, Kříž, Nadaský (Komenda), Princ

Publikováno 7. 8. 2014 10:36

14. kolo Křepice-Mikulovice 2:4 (0:0)

Datum konání: 28. 3. 2010

B: Černík T.2, Hellinger, Cakl R.

Zápas se hrál za silného bočního větru a hlavně na těžkém terénu. Ne však z důvodu dešťů, ale terénních úprav formou uvláčení hřiště. Míč byl místy neovladatelný, přesto hra byla pohlednější více ze strany hostů. Ti se snažili kombinovat a přehrávat domácí rychlostí a nasazením. To se jim dařilo, i když domácí důrazným pojetím hry občas působili komplikace. V prvním poločase se domácí, přestože měli vítr v zádech, více bránili a odkopy z nouze nacházeli osamocené hráče ve žlutých dresech, které oblékali hosté, na půlící čáře. Hosté si vypracovali první šanci z trestného kopu, Princ centr Cakla D. nedokázal usměrnit do brány. Nadaský hýřil aktivitou a připravil postupně šance Hruškovi a Komendovi, ti ale míč podcenili, nebo skončil v zámezí. Střely ze skrumáže končili mimo tyče Rapáčovi svatyně, a když Vaněk vyškrábl míč mířící po rohu přímo do sítě, skončil poločas bez branek. Kdo přišel na utkání ve druhém poločase, viděl šest branek a vítězství hostů. Brankostroj načal Hellinger ve 47.min., po rohu Komendy prodloužil míč Cakl D. na zadní tyč, kde „rybičkou“ otevřel skóre 0:1. Hosté se netěšili z vedení dlouho, hned v 48. minutě bylo srovnáno. Centr Plačka dopravil do sítě mezi třemi obránci Trnka 1:1. Hosté pokračovali v trpělivé hře a územní převahu přetavili ve vedoucí gól. Střídající Černík zahrával roh a ten skončil v síti 1:2. To nebylo vše, v 64.min. na centr Cakla D.naskočil opět Černík a zostudil vyběhnuvšího Rapáče v brance 1:3. Hosté polevili a domácí v 76.min. po rohu snížili na 2:3. Hosté ale zvrat nedopustili, hráli technicky a výsledek kontrolovali. Rozhodčí Peňás nastavoval dvě minuty a v nich se trefil po křídelní akci a přihrávce Černíka Cakl R. 2:4.

Vaněk – Lichovník, Urbánek P., Hruška, Cakl D., Kříž (Šálek), Hellinger, Cakl R., Komenda (Černík T.), Nadaský (Urbánek M.), Princ.

Publikováno 7. 8. 2014 10:20

1. kolo Mikulovice-Křepice 3:2 (2:1)

Datum konání: 31. 10. 2009

B: Nadaský, Hellinger, Cakl D.

Na solidním terénu se hrál zajímavý zápas, který nepostrádal napětí a kvalitu. Do utkání vstoupili lépe domácí a v11.min.se ujali vedení zásluhou Hellingera, který zužitkoval přihrávku Hrušky 1:0. Domácí byli více fotbalovější a zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení. Kříž se dostal po křídelní akci do zakončení, nepovedená střela našla u opačné tyče Nadaského, který neměl problém do prázdné brány skóre navýšit 2:0. Od té chvíle hosté začali domácí tlačit díky své aktivitě a důrazu a odměnou jim byl gól po rohu a hlavičce Jurčíka 2:1. Domácí měli brankové příležitosti rovněž. Černík mohl do prázdné brány zvýšit na 3:0. Domácí připravovali šance hostům svými chybami v rozehrávce, naštěstí pro domácí je včas ubránili. Druhá půle začala šokem domácích fanoušků. Nejprve centr Jurčíka nevyužil Němeček, aby v 54.min.nepohlídal Kříž Plačka a ten vyrovnal po pěkné přihrávce 2:2. Od té chvíle existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo, a to domácí. Ti nutili hosty pouze k odkopům, které končili na kopačce Lichovníka. Úporné dobývání hostující brány bylo až do 85.min. bezvýsledné. Hosté přikovaní na šestnáctce bránící bod za remízu, nedovolili kombinaci končící brankou. Díky bojovnosti a vůli po vítězství, donutili hosty k řadě rohů a standardních situací a právě po rohu v 85.min. vypukla radost, centr našel hlavu Cakla D., a ten se nemýlil 3:2. Domácí si výsledek pohlídali a připsali si v posledním zápase podzimu tři body.

Vaněk – Lichovník, Šálek (Urbánek P.), Urbánek M., Vyklický (Komenda), Hruška, Cakl D., Hellinger, Kříž, Nadaský, Černík

Publikováno 7. 8. 2014 10:19

13. kolo Jevišovice "B" - Mikulovice 4:2 (2:2)

B: Černík, Cakl D.

Utkání mělo zajimavý průběh. Hralo se na umělé trávě, což chvíli trvalo, než si na to hosté zvyknou. Úvod patřil domácím, kteří měli šance díky střelám po kombinaci na hranici šestnáctky. Po čtvrthodině se začali prosazovat i v poli hosté a místy měli územní převahu. Přišla ale situace z 22.min. kdy Vaněk podcenil vysoký míč a Rožnovský byl ve vzdušném souboji úspěšnější 1:0. Hosté na odpověď nenechali dlouho čekat a už v 29.min. střelou z 30ti metrů nedal Cakl D., domácímu brankáři šanci 1:1. Hra byla vyrovnaná a šance se střídali na obou stranách. Obrat ve skóre určil Černík, jehož klička brankáři a střela do prázdné brány znamenala vedení hostů 2:1. Na branku přihrával ve 36.min. Šálek. Domácí ale hosty zatlačili standardními situacemi. Vyrovnání přišlo ve 43.min., po centru se dostal míč k úplně volnému Rožnovskému, který stanovil poločasový výsledek 2:2 umístěnou hlavičkou. Druhá půle začala dobře pro domácí, ti se ujali vedení po nedůrazu Šálka v malém vápně a střele Rožnovského z otočky 3:2. Domácí po faulu na Kříže v 56.min.hráli o desíti ale hra hostů početní převaze nenasvědčovala, naopak domácí umě kombinovali a vytvářeli si nebezpečné šance. Hosté byli bezzubí a když Novotný zvýšil na 4:2, bylo o vítězi rozhodnuto. Domácí zaslouženě vyhráli, tvrdost se kterou ale zápas dohrávali byla až příliš velká.

Vaněk – Lichovník, Šálek, Urbánek M., Hruška, Kříž (Komenda), Cakl D., Fruhwirt (Urbánek P.), Hellinger, Nadaský, Černík

Publikováno 7. 8. 2014 10:18

12. kolo Mikulovice - Micmanice 3:1 (1:0)

Datum konání: 25. 10. 2009

B: Černík 3

Důležité vítězství domácích, pokud chtěli pomýšlet na vyšší patra tabulky. Hosté s mladým týmem se představili jako houževnatý technický tým, který neměl problém prosadit se proti domácím, zejména ve středové řadě. Domácí zahrozili hned v úvodu, hostující brankař se ale po střele Nadaského nenechal překvapit. Z čistého nebe udeřil Černík, který se vyhl ofsajdové pasti a umístěnou střelou otevřel skóre 1:0. Hosté byli nepříjemnými partnery a Vaněk musel řešit někdy nepříjemné situace. Stav v prvním poločase vydržel. Ve druhém se domácí zlepšili a hosty častěji drželi na jejich polovině, přesto vysvobození ze sevření domácími, bylo ze strany hostů nebezpečné a chybělo málo ke vstřelení branky. To nechybělo Černíkovi, který ustál souboj s hostujícími obránci a zvýšil na 2:0. Stejný hráč zakončil sólový nájezd a o vítězi bylo rozhodnuto. Hosté po faulu Urbánka M., snížili z penalty na konečných 3:1. Hosté předvedenou hrou nezklamali, odjíždějí ale s prázdnou.

Vaněk – Lichovník, Šálek, Urbánek M., Hruška, Kříž, Cakl R. (Klouda), Cakl D., Hellinger (Urbánek P.), Nadaský, Černík

Publikováno 7. 8. 2014 10:17

11. kolo Pavlice - Mikulovice 1:1 (0:0)

Datum konání: 18. 10. 2009

B: Nadaský

Domácí figurovali na druhém místě tabulky a dal se očekávat z jejich strany tlak. Hráli ale nepřesně a hosté si s jejich platonickými útoky věděli rady. Kdyby poločas skončil 1:5, nemohli by se diváci divit. Hosté se dostávali do vyložených šancí lehce, neboť hra domácí obrany byla chaotická a neurovnaná. Do první šance se dostal Hellinger, který hrál tentokrát pravou zálohu, po hezkém uvolnění v šestnáctce, mířil nikým neatakovaný těsně mimo tyče. Do další příležitosti se dostal Klouda, samostatný nájezd mu brankař nohou vyrazil. Domácí odpověděli nebezpečnou střelou z hranice šestnáctky. Šálek, hrající předstopera, se kombinací dostal do šestnáctky, odcentroval a osamocený Kříž hlavičkoval do protipohybu brankaře, ten ale „koníka“ stačil chytit. O chvíli později vyslal pěknou přihrávkou stejného hráče Cakl D., dostal se za záda obrany, ale snaha přelobovat brankáře vyzněla naprázdno. Nadaský měl dvě dobré střelecké příležitosti, pálil opět těsně vedle. Druhý poločas měli domácí ze hry více, a kolem šestnáctky dostávali hodně prostoru, to se hostům nevyplatilo v 61.min., na polostřelu polocentr, si naběhl Bauer a ve skluzu otevřel skóre 1:0. Radost domácích netrvala dlouho, v 66.min. ranou z hranice šestnáctky vyrovnal kdo jiný, než Nadaský 1:1. Domácí si vypracovali ještě jednu brankovou příležitost a poslední, v 73.min., tu díky nepřesné ráně z penaltového místa neproměnili. Pak dominovali co se týče šancí opět hosté Klouda, Šálek, Petříček, ti všichni mohli téměř ze stoprocentních šancí poslat hosty do vedení, nestalo se tak, a tak si odváží hosté pouze bod.

Vaněk – Lichovník, Šálek, Urbánek M., Vyklický, Kříž, Černík, Cakl D., Hellinger, Klouda (Petříček L., Fiedler), Nadaský

Publikováno 7. 8. 2014 10:16

10. kolo Mikulovice - Štítary 4:0 (3:0)

Datum konání: 11. 10. 2009

B: Nadaský, Kříž, Cakl R. 2

Domácí měli impozantní nástup. Už ve 3.min. se prosadil individuálně Cakl R. 1:0. Na 2:0 zvyšoval po pěkném uvolnění Nadaským, Kříž, běžela 8.min. Domácí byli při chuti a hostům povolili pouze náznaky šancí, které neměli adresáta. Domácím divákům zatrnulo při řešení situací brankářem Vaňkem. Při jednom z jeho zákroků se dala pískat penalta, píšťalka rozhodčího zůstala ale němá. Hosté se dožadovali penalty ještě několikrát, prosba nebyla ale vyslyšena. Rušno bylo ale na opačné straně, Kříž mohl zvýšit, trefil ale náruč připraveného brankáře po rohu Nadaského. Přesto domácí udeřili do poločasu ještě jednou a to ve 41.min. opět Caklem R. 3:0.

Druhý poločas pod dojmem jistého zisku tří bodů, ovládli hosté. Byli aktivní a měli míč více na kopačkách, Vaňka prakticky ale neohrozili a když už, neměl se střelami větší potíže. Naopak domácí hráli neurovnaně a nepřesně. Nicméně do té doby bezzubí domácí ukázali hostům lekci z produktivity. Cakl R. vysunul Nadaského do šestnáctky, kde pohotovou střelou vystřelil čtvrtý gól 4:0. Hosté se od té doby vytratili ze hry a domácí měli další šance na zvýšení skóre. Kříž, respektive střídající Petříček L. mohli skórovat, přihrávku Černého B, který naskočil do hry v průběhu druhého poločasu, ale nevyužili. A když zůstala píšťalka němá i po jasném penaltovém zákroku na Cakla R., bylo o podobě výsledku jasno, stejně tak i o držiteli tří bodů.

Vaněk – Lichovník, Cakl D., Urbánek M., Hruška (Černý B.), Kříž, Hellinger (Klouda), Cakl R., Urbánek P. (Petříček L), Černík, Nadaský

Publikováno 7. 8. 2014 10:15

9. kolo Chvalovice-Mikulovice 3:0 (1:0)

Datum konání: 3. 10. 2009

B:

Na Chvalovice se nám nedaří. Většina hostujících hráčů nastoupilo s nachlazením. Domácí byli po většinu zápasu lepším mužstvem. Ujali se vedení po hlavičce, který zůstal nepokrytý ve 13.minutě. Hosté odpověděli nastřelenou tyčí Nadaským a akcemi na jehož konci byly nepřesné střely, které měly gólové parametry. Úvod druhé půle naznačil další průběh utkání, domácí se po rohu ujali vedení 2:0 už v 52.min. Hosté měli snahu s výsledek korigovat, nepřesnosti a naivita v obranné fázi, byli proti. Závěru se hrálo vabank a domácí se dostávali do brankových příležitostí, netrefili branku, nebo výborný Vaněk čaroval. Nezachránil třetí pohromě, kdy v 81.min.domácí prošli obranou a zvýšili na konečných 3:0.

Vaněk – Lichovník, Cakl D., Urbánek M., Hruška, Kříž, Hellinger, Černý R., Černík (Vyklický), Nadaský, Komenda (Urbánek P.)

Publikováno 7. 8. 2014 10:14

8. kolo Mikulovice - Šatov 8:2 (4:1)

Datum konání: 26. 9. 2009

B: Nadaský 3, Hellinger 2, Šálek, Cakl, Černík

Zápas hraný netradičně v sobotu dopoledne, přinesl nejvyšší vítězství domácím za poslední roky. Na úvod to ale nevypadalo na jasné vítězství. Hosté využili nepřesnost a nedůraz v rozehrávce už v 7.min. po rohu se trefil přesně Hejda 0:1. Hosté neměli štěstí v koncovce v dalších minutách, kdy opět hlavou sám před Vaňkovou svatyní minul opět hlavou hostující útočník a po hrubici Lichovníka, vychytal gólovou Vaněk. Domácí přidali a ve 29.min. vyrovnal Šálek, když dorazil vyraženou střelu Nadaského 1:1. Ve 35.min. ze skrumáže vystřelil vedoucí branku do šibenice Hellinger 2:1 a v zápětí ve 39.min. se trefil přesnou střelou Nadaský 3:1. Poločasových 4:1 určil ve 45.min. Černík.

Druhá půle začala jako ta první, domácí svojí nekoncentrovaností umožnili hostům snížit v 57.min. na 4:2 zásluhou Štorka, který prostřelil Vaňka při vyběhnutí. Domácí v 62.min. ale Nadaským zvýšili na 5:2, nahrával Černík. Hosté se snažili držet míč pod kontrolou a s výsledkem něco udělat, domácí ale pozorně bránili a trestali každou chybu. Zejména v rozmezí poslední desetiminutovky. 83.min. Hellinger 6:2, 84.min.Nadaský 7:2 a v 87.min. 8:2 Cakl D. Domácí zaslouženě zvítězili a oslavili zasetí hřiště a posvícení.

Vaněk – Lichovník, Cakl D., Urbánek M., Hruška, Kříž (Vyklický), Hellinger, Černý R., Černík, Nadaský, Šálek (Komenda)

Publikováno 7. 8. 2014 10:13