Aktuality > Komentáře > Únanov 24.9.2016

Únanov 24.9.2016

MIKULOVICE – ÚNANOV 0:1 (0:1)

Domácí začali proti oslabenému soupeři dobře, v 10´ si Brveník navedl míč na střed hřiště a zakončil střelou, která ale mířila doprostřed brány, kde čekal hostující brankař. Odpověď si připravili hosté v 15´, domácí přihlíželi kombinační akci, na jejíž konci byla prudká střela, kterou vyrazil Alexa na břevno a roh. Domácí hráli zakřiknutě, přesto si šance na vstřelení branky vytvářeli. Ve 20´postupoval sám Motyčka po levé straně, v koncovce zvažoval ještě přihrávku, průnik byl zpomalen, čehož využil vracející se obránce a střelu zablokoval. Ve 30´ zahrával přímý kop Brveník, faulován byl Šálek, ten skončil opět v rukavicích brankaře. Vzápětí Hobza vyslal na steč Brveníka, ten přeloboval brankáře, míč ale neměl razanci a obránce stačil míč vykopnout do bezpečí. To byla poslední šance první půle z kopaček domácích. Hosté se osmělili a začali přebírat aktivitu. Po šanci Brveníka, přišli s další šancí hosté. Centrem poslal míč do šestnáctky hostující zadák, z otočky pálil kolega z útoku a musel se opět zaskvět Alexa, který míč vyrazil na roh. Ve 34´se hosté vyhnuli ofsajdu, Alexa uplatnil zkušenosti a dlouhou kličku chytil. Hosté dostávali až příliš mnoho prostoru a po rohovém kopu ve 40´ se domácí dopustili sérii chyb, které napravil opět Alexa. Pasivní přístup se domácím vymstil ve 44´, po závaru před bránou, dostal do sítě míč Diviš – 0:1.

Poločasová přestávka domácím nepomohla a nezměnil se tak ani obraz hry. Hosté mohli navýšit vedení, v šestnáctce se kličkou zbavil vyběhnuvšího Alexy hostující útočník, na brankové čáře ho zaskočil Holčapek, který míč odkopl do bezpečí. V 50´prošli hosté po pravé straně, naservíroval do šestnáctky svému spoluhráči, který zakončoval nepřesně. V téže minutě prošel na opačné straně hostující záložník jako nůž máslem a naservíroval míč před bránu, kde musel vyběhnutím zasáhnout Alexa. Vyrovnat mohl v 62´ Šálek, míč po úniku Motyčky a jeho přihrávce, k němu ale nedoputoval, zasáhl totiž ve skluzu obránce. Pěknou individuální akci zakončil Motyčka v 82´ mezi tyče, brankař ale vyrazil míč na roh. Rozhodnout mohl v 84´hostující tým, opět ale nevyužil samostatný únik. V samotném závěru se mohl dočkat vyrovnání Šálek, ten ale nezpracoval v dobré příležitosti míč. Domácím tak zhořkla oslava Václavského posvícení.

Alexa – Janíček (75´Semotam), Hobza, Antoš, Fiala R. (46´Holčapek), Motyčka, Krčmář, Franc, Fiedler L., Brveník, Šálek M.