Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2012-2013 > Odehraná kola 2012/13 "A" > 21. kolo Micmanice - Mikulovice 1:0 (0:0)

21. kolo Micmanice - Mikulovice 1:0 (0:0)

12.5.2013

B:

Hosté odjeli na utkání bez zraněných Petříčka a Černého D. V Micmanicích se tradičně nedaří a těžko se nám odsud odváží body. Ne jinak tomu bylo i v tentokrát. Navíc domácí neposekali trávník a tak se hrálo na dost neregulerním hřišti. To samozřejmě vyhovovalo domácím, kteří hráli jednoduchý fotbal, kdy nakopávané míče za obranu hostů, byly výhodou pro domácí. Hosté ve snaze kombinovat dělaly chyby, čehož domácí využívali pro rychlé protiútoky. Jako první si vypracovali šanci hosté v 7´ Krčmářem po přihrávce Pevného a akci Cakla R., skončila vedle brány. Hosté od úvodu byli kombinačnější, ale těžko se proti pozorně bránicí obraně prosazovali. Výjimkou byla 20´ a šance Fialy A., ten se prosadil po pravé straně až ke střele, kterou brankař vyrazil na roh. Domácí postupem času čím dál častěji využívali chyb hostů ke svým šancím, které končili v ofsajdové pasti. Pokud se tak nestalo, musel zasáhnout Elis. Ve druhém poločase se mohli radovat jako první domácí, po uklouznutí Cakla se vyznamenal Elis, kdy vyrazil už téměř jistý gól, po té se spustil silný déšť a rozhodčí ve 47´ přerušil na 15 minut utkání. Po něm muselo následovat přelajnování hřiště domácími hráči, i přestože chtěli utkání ukončit pro nezpůsobilý terén. Nakonec se po téměř 30-ti minutách pokračovalo ve hře. Hosté sice měli snahu tvořit a vypracovat si šance, domácí zlepšenou hrou a nasazením šli najednou po vítězství více. Hned v 53´ se dočkali. Po rohu si nikým nehlídaný Šinogl naběhl na centr a hlavou nedal Elisovi šanci – 1:0. Zvýšit mohli po chybě Petkova v 62´, v nadějné pozici přestřelili. Hosté se dočkali vyrovnání v 65´ zásluhou hlavičky Holčapka po přímém kopu, byl ale signalizovaný ofsajd a tak rozhodčí branku neuznal. Asistent domácích byl se dal považovat za jednoho z obránců domácích, zastavoval jeden útok za druhým díky zvednutému praporku a dočkal se kritiky od hostujících hráčů. Holčapek měl ještě šanci po rohovém kopu v 73´, kdy střílel tvrdě ale vedle. V nervózním utkání ztratili hosté první body na jaře a je potřeba sportovně přiznat, že domácí šli za vítězstvím více.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R., Urbánek, Fiala, Petkov (81´ Šálek), Cakl R., Balík, Pevný (63´Holčapek), Krčmář, Fiala A.