Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2015/2016 > Odehraná kola

Odehraná kola

6. kolo Mikulovice - Jaroslavice 4:0 (2:0)

Datum konání: 13. 9. 2015

B: 18´Franc, 30´Bártl, 67´Balík, 86´Brveník

Domácí začali aktivněji a svého soupeře přehrávali hned od úvodního hvizdu rozhodčího. V 7´ dal Rožnovský přednost v zakončení razanci před technikou a trefil brankaře. Přihrával Brveník. Hosté zahrozili poprvé v 16´, kdy pálili vedle tyče Elisovy brány. Do vedení šli domácí v 18´ po akci Rožnovského, který přihrál před bránu a Franc dokončil jeho akci - 1:0. Ve 20´aktivní Franc vysunul Brveníka, ten bodlem trefil pouze brankaře. Domácí udeřili ve 30´, nejprve Rožnovský sólem prošel středem, ale před bránou neuspěl, to naopak Bártl si naběhl na míč za obranu a z úhlu prostřelil hostujícího brankáře - 2:0. Domácí nechtěli opakovat scénář z Miroslavi a chtěli dohrát první půli s dvoubrankovým vedením. To mohlo být jinak, Elis ale úmysl hostujícího útočníka, přihrát před bránu spoluhráčovi, vystihl a míč chytil.

Ve druhé půli domácí zpřesnili kombinaci a po zbytek utkání dominovali. V 52´Brveník vybojoval míč, přihrál Fojtíkovi, ten odcentroval na Petkova, který v obrovské šanci přestřelil. V 58´Balík připravil šanci A.Fialovi, ten zakončil do brankaře. Branky se dočkali diváci po velkých šancích v 67´ zásluhou Balíka střelou k tyči po přihrávce Rožnovkého – 3:0. Po spolupráci Fialy R. a Holčapka, se zrodila další velká šance, Holčapek střílel v 72´vedle. Jediná šance hostů v druhé půli, skončila v 79´na rukavicích Elise. Konečnou a zaslouženou podobu výsledku, dal Brveník v 86´po asistenci Balíka, který doklepl míč do prázdné brány hostů - 4:0. Domácí tak splnili povinnost a získali 3 body.

Sestava: Elis M. – Krčmář, Fiala A., Polický, Fojtík, Bártl (33´Balík), Janíček (67´Fiala R.), Petkov, Franc (65´Holčapek), Rožnovský, Brveník.

Publikováno 14. 10. 2015 9:18

5. kolo Miroslav B - Mikulovice 3:3 (2:2)

Datum konání: 6. 9. 2015

B: 21´ Franc, 32´ Pospíchal Zd., 78´ Bártl

Utkání ovlivňoval silný vítr, v prvním poločase ve prospěch hostů. Už ve 2´přihrál hlavou Fiala R. Pospíchalovi, tomu střela nesedla ideálně a šla vedle tyče. V 6´se dopustili chyby v rozehrávce, tu musel Elis napravovat. Hosté se dočkali branky ve 21´zásluhou dorážky France, když zakončení Pospíchala brankař vyrazil – 0:1. Domácí hráli aktivně, s čímž hosté nepočítali a laksním přístupem si ne a ne vytvořit územní a herní převahu. Domácí zazlobili ve 22´, nepříjemná střela notně zaměstnala Elise. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení ve 32´zásluhou Pospíchala, který špičkou kopačky posunul přihrávku Rožnovského podél brankaře do sítě – 0:2. Domácí „kousali“ a hosté jakoby soupeře, který nezískal do dnešního zápasu ani bod, nebrali vážně. To se ale mýlili. Po autovém vhazování ve 40´, nechala hostující obrana projít domácího Strečka k šestnáctce a zakončit střelou k tyči, na kterou Elis nedosáhl – 1:2. „Lehko nabyl, lehko pozbyl“, známé přísloví, které se naplnilo ve 45. minutě. Domácí využili opět chyby v rozehrávce a postupovali na Elise 2 na 1, což využili zakončením do prázdné brány – 2:2.

Hosté se po studené sprše v kabině vzpamatovávali a na hřiště vstoupili s cílem zlepšit přístup a tím i hru. To se dařilo. Polický vyzval v 52´přesným pasem do šestnáctky k zakončení Petkova, jeho lob skončil nad bránou. V 66´centroval Fojtík na Rožnovského, tomu ale doslova a do písmene sebral vítr míč z hlavy a zakončení tak bylo nepřesné. Hosté domácí nepouštěli do zakončení a sami se rychlou kombinací dostávali před domácí šestnáctku, jako tomu bylo v 70´kdy přesným pasem Pospíchal vyslal do šance Bártla, ten se ideálně uvolnil a tvrdě vystřelil, ale nepřesně. V 72´se naskytla příležitost domácím otočit výsledek. Zahrávali po faulu Polického přímý kop, ten ale skončil ve zdi. Na druhé straně v 78´Balík odcentroval a Bártl poslal hosty opět do vedení – 2:3. Hosté si dále vytvářeli šance, Fojtík v 84´nepřekonal vyběhnuvšího brankaře a Petkov v dobré šanci také nenavýšil skóre. Domácí opět trestali, míč do sítě dostal opět Strečka a završil hattrick – 3:3. V poslední minutě mohl rozhodnout Pospíchal z přímého kopu, přes teč Janíčka, šel míč vedle brány. Hosté ztratili dva body, přestože pokaždé vedli a měli zápas v režii.

Sestava: Elis M. – Holčapek, Polický, Brveník (46´Krčmář), Fojtík, Fiala R. (55´Bártl), Petkov, Janíček, Franc (60´Balík), Rožnovský, Pospíchal Zd.

Publikováno 8. 9. 2015 11:24

4. kolo Mikulovice - Únanov 0:0 (0:0)

Datum konání: 30. 8. 2015

Derby začalo v prvním poločase opatrně. Brankových příležitostí se diváci dočkali pouze v první čtvrthodině. Fojtík napálil odražený míč těsně vedle brankové konstrukce, to běžela 7. minuta. Po faulu na Rožnovského v 11´, zahrával přímý kop Pospíchal Zd., ten ale skončil v náruči připraveného brankaře Únanova. To hosté předvedli rozhodně povedenější přímý kop, který letěl napříč bránou na zadní tyč, nikdo z hostujících hráčů ale na míč nedosáhl. To bylo v prvním poločase vše.

Druhý poločas nabídl zajímavější fotbal a více šancí. V 55´ odcentroval Fojtík na Rožnovského, ten hlavou míč přihrál Pospíchalovi, ten ale přestřelil. O minutu později si domácí vypracovali asi největší šanci utkání. Rožnovský přihrál Pospíchalovi, ten ale zakončil do tyče. Hosté byly směrem dopředu také aktivní, jejich akce ale končili před šestnáctkou domácích. To domácí si v 70´opět vypracovali slibnou šanci, ale po závaru před únanovskou bránou, pálil z bezprostřední vzdálenosti do brankaře. V 73´se připomněli i hosté, z přímého kopu, který zakončili v dobré pozici vedle Elisovi brány. Fojtík vzal na sebe v 77´odpovědnost z přímého kopu, těsně minul pravý růžek brány. Domácím divákům zatrnulo v 86´, Elis v bráně váhal s rozehrávkou a trefil napadajícího útočníka, míč směřoval naštěstí vedle brány. Drama v závěru umocnil Rožnovský, který po nákopu míče z půlky hlavičkoval do břevna. Soupeři se rozešli smírně, přestože by si domácí zasloužili vítězství.

Sestava: Elis – Brveník, Fiala A. (67´Holčapek), Polický, Fojtík, Bártl (46´Fiala R.), Janíček, Petkov, Franc, Zd. Pospíchal, Rožnovský.

Publikováno 8. 9. 2015 9:12

3. kolo Hostim - Mikulovice 2:0 (0:0)

Datum konání: 23. 8. 2015

B:

Oba týmy stáli proti sobě s odhodláním prolomit nepříjemnou sérii v případě hostů, domácí naopak navázat na dobrou bilanci na domácím hřišti. Oba týmy vstoupili do zápasu aktivně, šance, zejména po standartních situacích, končili vedle v obou případech daleko od brány. Hosté převzali aktivitu a první gólovou situaci si připsali v 17´ po hlavičce Petkova, který si naběhl na roh Pospíchala, ale přestřelil. Šancí bylo jako šafránu, a tak se další urodila až ve 38´ a opět z kopaček hostů. Dlouhý aut prošel k Fojtíkovi, který sám před brankou v záklonu vystřelil tvrdě, ale nepřesně. A poslední šance prvního poločasu se zrodila v poslední jeho minutě. Po závaru před domácí bránou pálili Petkov s Brveníkem, v cestě míče do sítě, stáli obránci hostimského týmu.

Aktivita hostujícího týmu se přenesla i do druhého poločasu. Hned ve 47´se mohli radovat zásluhou Fojtíka, ten ale zakončil přímý kop Pospíchala do boční sítě. Nedáš - dostaneš, po rychlém, ale ukázkovém protiútoku, kdy hosté obléhali šestnáctku domácích, se ujali v 56´přesnou střelou k tyči vedení – 1:0. Od té doby hosté stagnovali a domácí, podpořeni svými fanoušky, svůj výkon vygradovali k druhému gólu. Padl opět z rychlého protiútoku, ale zaslouženě. Zabránit brance se snažil osamocený Krčmář, míč ale tečoval a Elis měl tak v 76´neřešitelnou situaci – 2:0. Mezi brankami, vyzkoušel Pospíchal dobře chytajícího brankaře domácích z přímého kopu a stejně tak dopadl Rožnovský. Domácí po druhé brance, dovedli do vítězného konce.

Sestava: Elis – Holčapek (63´Fiala R.), Fiala A., Polický, Pospíchal, Petkov, Janíček, Brveník, Krčmář, Rožnovský, Fojtík.

Publikováno 26. 8. 2015 11:37

2. kolo Mikulovice - Hrádek 1:0 (1:0)

Datum konání: 16. 8. 2015

B: 39´ Fojtík

Domácí začali dobře a svůj úvodní zápas nového ročníku od začátku ovládli. Už v 6´zakončoval Brveník ve skluzu centr Rožnovského, který se na pravé straně hřiště pěkně uvolnil, avšak přestřelil. Hosté odpověděli po přímém kopu v 11´, Elis zasáhl proti hlavičce. Utkání se odehrávalo převážně na polovině hostujícího celku, který pozorně bránil a vyrážel do nepřipravené obrany. Koncovka obou týmů ale neměla přesnost. Ujala se až šance ze 39´, v ní po přímém kopu hlavičkoval Fojtík, brankař vyrazil na roh a po něm Rožnovský připravil míč ve skrumáži Fojtíkovi a ten se nemýlil – 1:0.

Druhý poločas začal šancí Fojtíka, který centrovaný míč Pospíchala hlavičkoval pouze do boční sítě. V 53´po autovém vhazování připravil opět Rožnovský míč pro Brveníka, ten ale míč ideálně netrefil. Hosté využili v 60´špatně rozehraného přímého kopu Brveníka a Fiala A. musel hasit rozvíjející útok. Hosté začínali domácí ve snaze vyrovnat, tlačit a vypracovali si dvě šance v 65´a 66´minutě utkání. Elis musel předvést své schopnosti proti dvěma hlavičkám osamocených hrádeckých hráčů. Snaha hostů končila na zkušené obraně domácích, přesto si ještě v nastavení vypracovali oba týmy po jedné šanci, nejprve hosté a po té domácí, Rožnovský postupoval v tandemu se Šálkem sám na brankaře, zvolil zakončení, netrefil ale těsně bránu.

Sestava: Elis – Krčmář, Fiala A., Pospíchal Zd., Holčapek, Fiala R. (55´Balík), Janíček, Brveník (84´Šálek), Petkov, Fojtík (74´Franc), Rožnovský (90´Čapoun).

Publikováno 26. 8. 2015 11:30