Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A"

Odehraná kola 2013/14 "A"

6. kolo Mikulovice - Moravský Krumlov "B" 2:3 (0:1)

Datum konání: 14. 9. 2013

B: 67´ Polický, 89´ Fiala R.

Mikulovičtí přivítali na svém hřišti B tým Moravského Krumlova, byl to tedy souboj 3. se 4.týmem průběžné tabulky. Utkání začalo aktivitou hostujícího celku, už ve 4.minutě zahrávali hosté rohový kop z pravé strany a míč tečovaný Fialem A., skončil v síti bezmocného Elise - 0:1. Domácí po té měli náznaky šancí, avšak gólovou příležitost se jim nedařilo vypracovat. Až ve 26.minutě přišla šance domácích, kdy Balík prošel nádherně přes dva hráče do šestnáctky, střelu z bezprostřední vzdálenosti, bohužel brankař nohama kryl. Hosté se spoléhali na brejky, které jenom díky zbrklosti neskončili v domácí síti, jako tomu bylo ve 42´, kdy na centrovaný míč nedosáhl hostující útočník. Na opačné straně šance domácích přišla ve 44.minutě, po autové vhazování si ve vápně míč zpracoval Pospíchal, otočil se kolem stínujícího obránce a vystřelil, jeho střela však skončila jen na boční síti branky hostů. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:1 z pohledu domácích. Do druhé půle nastoupili domácí aktivněji, roh Balíka ze 48´zakončil hlavou Krčmář těsně vedle a v 53.minutě zakončoval Balík střelou nad bránu soupeře. V 54.minutě však přišla další velká chyba domácích fotbalistů, kdy rozehrávku v obraně vystihl Krumlovský útočník, který postupoval sám na Elise a bezpečně proměnil - 0:2. A mohlo být hůř, v 57.minutě nejprve ve vápně fauloval Urbánek, po něm i Elis, rozhodčí však naštěstí penaltu nepískl. V 67.minutě se domácím podařilo snížit a to, když rohový kop Balíka se odrazil k Polickému, který míč uklidil do sítě - 1:2.V 73.minutě se hostující záložník protáhl až do šestnáctky, vystřelil dobře k tyči, ovšem Elis výborně zasáhl. V 87.minutě dal pojistku utkání opět Krumlovský útočník, který předskočil Elise a hlavou uklidil míč do sítě - 1:3. V 89.minutě však ještě vykřesal naději na bod Fiala R., který nekompromisní střelou míč poslal do sítě po Pospíchalově střele, která skončila na obránci. Na víc se však domácí nezmohli, a tak poprvé v sezóně prohráli.
Sestava: Elis – Hruška, Polický, Fiala A., Urbánek, Fiedler L.(60´Pevný), Fiala R., Balík, Krčmář (80´Holčapek), Pospíchal, Nadaský.

Publikováno 7. 8. 2014 21:50

5. kolo Práče - Mikulovice 1:1 (1:1)

Datum konání: 7. 9. 2013

B: 25´ Fiala R.

V 5.kole OP se utkaly první Práče s druhými Mikulovicemi. Hosté opět postrádali Pospíchala, který se doléčuje z nemoci. Domácí do utkání vlétli ve velkém stylu a hned v 1.minutě zahrávali rohový kop. Hosté však bez problémů odvrátili. Balík s Krčmářem založili v 10´nadějný protiútok, který domácí odvrátili na roh. Hosté hráli po zemi a to jim svědčilo, i když terén nebyl ideální. Domácí se v tu chvíli jenom bránili. Ve 14. minutě ale hosté inkasovali, díky dobrému napadání donutili Polického k chybě, Klouda postupoval sám na Elise a s přehledem proměnil k pravé tyči - 1:0. Za nedlouho bylo ovšem vyrovnáno. Hosté vybojovali volný přímý kop u pravé strany, míč si postavil Balík a centrem našel hlavu Fialy R., který hlavičkou překonal zkoprnělého domácího brankáře - 1:1. Velkou šanci měli domácí ve 38. minutě, kdy zachybovali hostující obránci, přihrávku vystihl domácí útočník, než však stačil zamířit, byl u něj Elis, který výborně zasáhl, míč se však odrazil znovu na kopačky domácích,  ale i tuto situaci Elis výborně zmařil. Poločas skončil za stavu 1:1. Domácí chtěli ve druhé půli vybojovat všechny 3 body, do druhé půle opět nastoupili aktivněji než hosté, což dokazuje střela Kloudy z 50´, Elis ale střelu do protipohybu kryl. Práče několikrát přitlačili hosty ke své bráně, ovšem kromě gólu, si žádnou jinou šanci nevypracovali. Domácím zatrnulo v 83. minutě, kdy Cakl vystihl rozehrávku, míč posunul na Nadaského a ten střelou z první přestřelil. V závěru domácí Klouda zavadil o Elise a dožadoval se penalty, ovšem Elis prvně zahrál míč, takže o penaltě se tu vůbec nedalo mluvit, stejný názor na tuto situaci měl i rozhodčí, který nechal hru plynout dále. Zápas tedy skočil remízou 1:1.
Sestava: Elis – Caha (31´Pevný), Fiala A., Urbánek, Fiedler (80´Holčapek), Fiala R.(85´Šálek), Balík (74´Cakl R.), Hruška, Krčmář, Nadaský.

Publikováno 7. 8. 2014 21:48

4. kolo Mikulovice - Jaroslavice 2:0 (1:0)

Datum konání: 1. 9. 2013

fota ze zápasu

B: 13´ Fiala R., 90´ Cakl R.

Ve 4.kole OP přivítali domácí na svém trávníku fotbalisty z Jaroslavic. Domácí se museli obejít bez nemocného Pospíchala, a tak se do sestavy vrátil Cakl R. I bez Pospíchala to byli právě domácí, kdo hrál aktivněji a útočil. Ve 13.minutě utkání zahrávali domácí rohový kop, Balík nacentroval míč na hlavu Polickému, jehož hlavičku na brankové čáře hosté odvrátili jen k Fialovi, který vystoupal nejvýše a hlavou poslal domácí do vedení - 1:0.Hostům vázla kombinace, a tak raději míče nakopávali na rychlé útočníky. Problémy domácím tak dělali hlavně standartní situace a rohové kopy. Urostlí hráči Jaroslavic se často dostávali k hlavičkám v pokutovém území. Domácím se i se štěstím dokázali ubránit, jako tomu bylo ve 20´, kdy šel míč těsně vedle Elisovi brány. Naopak ve 27´prošli hosté středem hřiště díky akci vedenou po zemi a od pohromy domácí zachránil opět Elis. Domácí si vypracovali další velkou šanci ve 34.minutě. Fiedler dostal skvělou přihrávku do lajny, obhodil si hostujícího obránce a předložil míč Balíkovi na hranici pokutového území, ten však pouze trefil brankáře hostů. Za stavu 1:0 se šlo i do kabin. Ve druhé půli se hra víceméně nezměnila, domácí se snažili kombinovat a hosté hrozili pouze ze standartek. Jednu z akcí, zakončili v 50´střelou do břevna Nadaským. Stejný hráč o tři minuty později ztroskotal opět na brankaři hostů. Ovšem obrovskou šancí si hosté vypracovali v 74´poté, co prošel hostující hráč kolem Hrušky a z úhlu se snažil zakončovat, to se mu povedlo, ale jelikož v brance Mikulovic chytá Elis, který domácí neskutečně drží každý zápas, tak i po této situaci Mikulovičtí gól nedostali. Naopak mohli skórovat v 76´, Nadaský vybojoval míč, přihrál Fialovi, který byl po kličce v šestnáctce sražen, za což diváci požadovali penaltu. Pojistku zápasu přidal v 90. minutě střelou k tyči Cakl R. - 2:0.Hosté dohrávali zápas pouze v 9 hráčích, jelikož 2 hostující hráči dostali červené karty, buď za faul, nebo za řeči. Je třeba říct, že Mikulovičtí odehráli další skvělý zápas v OP, teď jen neusnout na vavřínech a podávat takovéto výkony pořád!!!
Sestava: Elis – Hruška (85´Caha), Polický, Fiala A.(90´ Šálek), Urbánek, Fiedler L. (71´Pevný), Fiala R., Cakl R., Krčmář (78´Holčapek), Balík, Nadaský.

Publikováno 7. 8. 2014 21:45

3. kolo Mikulovice - Chvalovice 1:0 (0:0)

Datum konání: 25. 8. 2013

B: 59´ Nadaský

Utkání se hrálo za deštivého počasí. Do zápasu nastoupili domácí bez Polického, který dorazil později, a tak musel na stoperovi nastoupit Pospíchal a do útoku Šálek. Chvalovičtí ovládali mezihru a úspěšně několikrát zakombinovali, ovšem přes domácí obranu se nedostali a dvě střely ze 7 a 9 minuty, šly vedle. Za to domácí měli šance nebezpečnější. Pevný po spolupráci s Balíkem střílel těsně mimo a ve 21´zakončil Pospíchal tvrdou střelou akci Nadaského a Šálka. Hosté se dostali do dobré pozice v 35´, ale Elis vyrazil střelu na roh. Od 36´ minuty šel na hrot útoku Pospíchal k Nadaskému. Po této změně, byli domácí více nebezpeční směrem dopředu, gól však nepadl. Poločas skončil za stavu 0:0. Ve druhém poločase se obrázek hry opakoval. Hosté tlačili, ale žádnou větší příležitost si však nedokázali vytvořit. Za to domácí udeřili - Polický zahrával standartní situaci z poloviny hřiště, Pospíchal prodloužil míč do pokutového území, kde ho z otočky napálil Nadaský přímo do šibenice, 59.minuta - 1:0. Hosté se ale nevzdali a bojovali alespoň o vyrovnání, obrovskou šanci si Chvalovičtí vypracovali v 76. minutě, kdy se do šestnáctky prošel Vyorálek, ve snaze obstřelit domácího brankáře Elise neuspěl, ten výborně vyrazil míč na rohový kop, který domácí odvrátili. Chvalovice tlačili víc a víc a v 81´už už zvedali ruce nad hlavu, po centru ale Elis opět bravurně zasáhl a dorážkou hosté míč do sítě nedostali. A když další střely končily na Elisovi nebo na obráncích, mohli se tak domácí radovat z vítězství nad aspirantem na postup 1:0.
Sestava: Elis – Hruška, Pospíchal, Fiala A., Urbánek, Pevný ( 61´Holčapek), Fiala R., Balík, Fiedler (81´Petříček), Šálek (36´ Polický), Nadaský.

Publikováno 7. 8. 2014 21:40

2. kolo Bohutice - Mikulovice 2:2 (1:2)

Datum konání: 18. 8. 2013

B: 40´ Nadaský, 43´ Fiedler

Na utkání 2.kola OP jsme zajížděli na tvrdou půdu do Bohutic. Na těžkém povrchu se nedal hrát kombinační fotbal, a tak většinou létali míče vzduchem. Nikdo nechtěl udělat na začátku chybu, hrál se opatrný fotbal. Až ve 12.minutě se přihlásili o slovo Mikulovičtí, jmenovitě Nadaský, který vypálil odražený míč, bránu ovšem přestřelil. Až do 34.minuty se nic nedělo, kromě pár standartních situací na obou stranách hřiště, ani jedna se však neujala, zejména domácí standartní situace, létaly až nad ochrannou síť. Právě ve 34. minutě si hosté vypracovali první velkou šanci. Fiedler vybojoval míč, posunul na Pospíchala, ten Nadaskému na střed hřiště, odkud velice dobře vystřelil, trefil ale tyč, míč se však odrazil na kopačky Balíka, ten se snažil z těžké pozici míč umístit do brány, bohužel míč netrefil ideálně a domácí brankář stačil ještě vyrazit. Opět se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. O minutu později zahrávali domácí volný přímý kop, míč se dostal na hlavu Bloudíčka, a ten překonal Elise – 1:0. Hosté se však nevzdali a ve 40´ bylo vyrovnáno. Elis dlouhým výkopem nastartoval Nadaského, který svedl běžecký souboj s obráncem a donutil ho posunout míč brankařovi, míč ale Nadaský dál sledoval a přehodil vyběhnuvšího brankáře domácích – 1:1.Vyrovnání hosty nakoplo ještě k lepšímu výkonu. Ve 43.minutě dostal míč Pospíchal do strany, uvolnil se, nacentroval a Fiedler dotlačil míč do sítě – 1:2. Za tohoto stavu se šlo do šaten. Druhý poločas začali aktivněji domácí a hrálo se převážně na polovině hostů, kteří domácím příliš nedovolili. Naopak hrozili brejky. V 53.minutě postupoval sám na bránu Nadaský, křižovali ho domácí obránci, a tak musel zakončovat svoji slabší nohou – levou, bohužel bránu netrefil. V 66.minutě zahrozili domácí, když protiútok zakončovali střelou, ta naštěstí skončila vedle brány Elise. O dvě minuty později po neúplně vydařeném zákroku Cakla R. unikl hostům domácí útočník, zakřižoval ho Urbánek a rozhodčí pískl nesmyslně pokutový kop pro domácí, který šel zahrávat domácí brankář Holík a s přehledem proměnil - 2:2. Hosté se ale nevzdali a bojovali o 3 body, v 81.minutě opět centroval Pospíchal, k zakončení se dostal Nadaský, ale svoji hlavičku nasměřoval jen do náručí brankáře. O minutu později přišla další velká šance hostů. Balík vypálil míč z hranice šestnáctky, míči v cestě do sítě stálo břevno. Do konce utkání se už nic nestalo, a tak si hosté odvezli bod za remízu 2:2.

Sestava: Elis – Caha (61´Hruška), Fiala A., Urbánek, Fiedler (74´Pevný), Fiala R., Balík, Krčmář, Pospíchal, Nadaský.

Publikováno 7. 8. 2014 21:39

1. kolo Mikulovice - Rakšice 5:0 (3:0)

Datum konání: 11. 8. 2013

B: 36´, 51´ Pospíchal  , 45´, 76´a 80´ Nadaský

Úvod utkání byl ve znamení vzájemného poznávání. Domácí ale byl v této disciplíně aktivnější, nicméně první vzruch zažili diváci až ve 22´, kdy odcentroval Pospíchal a Nadaský sám před bránou nedoskočil na míč. Na opačné straně hosté zahrozili z protiútoku, domácí ale střelu v šestnáctce zablokovali. Ve 25´se představil novic v sestavě Pospíchal dalekonosnou střelou nad. Další nová tvář v domácím dresu Polický, musel v 29´na zem při kombinační akci hostů, aby jim míč odebral a akci před pokutovým území zastavil. Stejně pohlednou akci pna jeden dotek předvedli v 31´ i domácí po trase Polický, Pospíchal, Caha a hlavičkující Fiala R. minul bránu. Zasloužený gól dali domácí a premiérový v Okresním přeboru, ve 36´ Pospíchalem, který využil Nadaského centr, který už se zdál dlouhý k výstavní střele, na kterou hostující brankař neměl šanci dosáhnout – 1:0. Hosté odpověděli přímým kopem ze 40ti metrů, který neměl šanci na úspěch. Naopak domácí přidali ve 45´druhý gól z kopačky Nadaského, kterému oplatil přihrávku Pospíchal po křídelní kombinační akci – 2:0. Druhou půli zahájili dobře domácí, Balík měl hned v 50´ velkou příležitost, brankař byl ale proti. Domácí to mrzet nemuselo, protože hned v 51´ si po rohu vyměnili míč Pospíchal s Nadaským, aby prvně jmenovaný míč tvrdou střelou poslal do sítě – 3:0. Domácí hráli uvolněně a hosté se vůbec do hry nedostávali. V další šanci byl opět Pospíchal, diváci už, už zvedali ruce nad hlavu při střele „nůžkami“, ta ale skončila v rukavicích pozorného brankaře. Opět nad  a opět Pospíchal, přihrával v 59´ Balík. V 62´ po rohu domácích zahraného přímo do brány, vyrazil brankař ke Krčmářovi, který nestihl míč dorazit do otevřené brány díky opětovnému zákroku brankaře. Střídající Pevný se v 66´ dostal do zakončení, trefil tyč a dorážku nezvládl Balík, přestřelil. Další obrovskou příležitost dovršit hattrick měl Pospíchal v 69´, zahrával totiž pokutový kop, brankař ale střelu kryl. Pevný byl aktivní a v 75´ jeho šanci vykopávali hosté z brankové čáry. Za zmínku stojí i přímý kop Polického, který minul bránu. Nadaský byl u dalšího gólu, když se uvolnil v šestnáctce a střelou ke vzdálenější tyči nedal brankaři šanci – 4:0 v 76 minutě. Z hattricku se ale radoval právě Nadaský v 80´, když hlavou zužitkoval akci na pravé straně Fiedlera, který ideálním míčem našel střelce – 5:0. Další střídající hráč Šálek, se dostal do koncovky v 82´ zásluhou Fialy A., bohužel se vyznamenal brankař. Poslední příležitost vypracoval svým dlouhým výkopem Elis na Nadaského, ten posunul na Šálka, který zpětnou přihrávkou vybídl Petříčka ke gólu, ten přestřelil. Domácí úvodní zápas zvládli a zaslouženě zůstali všechny body doma.

Sestava: Elis – Caha (81´Petříček), Polický, Fiala A., Urbánek, Holčapek  (56´Pevný),Fiala R.(68´Cakl R.), Balík, Krčmář (76´Fiedler), Pospíchal (80´Šálek) Nadaský.

Publikováno 7. 8. 2014 21:38

16. kolo Chvalovice - Mikulovice 1:0 (0:0)

Datum konání: 5. 4. 2013

B:

Domácí vedou tabulku, a přestože nezvládli start do soutěže, byli favority utkání. Do zápasu ale nevstoupili dobře, hra se přelévala od šestnáctky k šestnáctce a kombinace vycházela lépe hostům. Domácí naopak těžili z rychlých protiútoků, které hostující obrana z těží odvracela. Ten přišel v 11´po levé straně, Dobeš byl na svém místě a chytil. Další v 19´zneškodnila obrana hostů s velkým úsilím, když vykopávali míč z brankové čáry do bezpečí. Domácí začali zejména po chybách v rozehrávce hostů, získávat územní převahu, ale stejně jako u hostů, neměla hra logiku a přesnost. Přesto si šance do poločasu vytvořili ještě další šance. Nejprve Kapitán hlavičkoval vedle po rohovém kopu a po chybě ve středu zálohy, přišla střela doprostřed brány, kde stál připravený Dobeš. Po chybě Cahy, střílel Zifčák ve 42´ ke vzdálenější tyči, Dobeš bravurně zasáhl a určil poločasový výsledek. Na rozdíl od prvního poločasu, si hosté vypracovali zajímavé šance, které mohli skončit brankou. Hned v úvodu přikovala hosty před svou bránu série rohů domácích, avšak bez gólového efektu. Domácí diktovali tempo zápasu a stejně jako v první půli domácí, se hosté spoléhali na nebezpečné protiútoky. V 52´střílel po kombinaci s Fiedlerem, Balík nad a v 57´ stejný hráč zkoušel přelobovat, po kombinaci s Pevným, Stejskala, ale rovněž nepřesně. V 61´odcentroval Pospíchal a Fiala R. míč ideálně hlavou netrefil a skončil vedle. Největší šanci měli domácí po rohovém kopu v 68´, střídající Ulrych mířil těsně nad břevno. Stejnou šanci mohl mít osamocený Polický, po přímém kopu Pospíchala z 80.min., jen těsně na míč hlavou nedosáhl. Když už se zdálo, že se soupeři rozejdou smírně, přišla 86.min. Faulovaný Pospíchal zahrál rukou a následoval přímý kop. K tomu se postavil Minarech a slabou střelou do prostřed brány, kde zaváhal Dobeš, stanovil výsledek zápasu – 1:0. Hosté se pokusili o vyrovnání, ale neměli štěstí.

Sestava: Dobeš – Caha, Fiala A., Polický, Pospíchal, Pevný, Fiedler, Fiala R., Balík (79´ Holčapek), Krčmář, Cakl R.(68´Šálek)

Publikováno 7. 8. 2014 22:08