Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2012-2013 > Odehraná kola 2012/13 "A"

Odehraná kola 2012/13 "A"

6. kolo Mikulovice - Slup 1:0 (0:0)

Datum konání: 16. 9. 2012

B: 54´ Staněk

V šestém kole se na hřišti průběžně prvního celku, představil soupeř, který přes své postavení v tabulce, nedá kůži zadarmo. Potvrdilo se to i v tomto vzájemném utkání. Úvod ale patřil jasně domácím fotbalistům. V 5´ nacentroval z pravé strany Fiala na Cakla J., ten se uvolnil a předložil přihrávkou míč před bránu, kde ale nikdo ze spoluhráčů nebyl. Domácí tlačili hosty před jejich bránu z čehož pramenily standartní situace. V 7´ jednu z nich zahrával Petkov do šestnáctky na Prince, ten ale po uvolnění přes svého strážce, střela byla ale slabá a brankaře neohrozila. Na opačné straně špatně rozehrál Elis, hosté ale chybu nečekali a tak se nedostali k zakončení do odkryté brány. Pak měli slovo opět domácí. Bratři Caklové ve středu hřiště kombinací připravili šanci pro Petkova, ten ale v dobré pozici nedal. Stejně tak dopadla koncovka Cakla J. z 32´ , když mu připravil svým únikem a následnou přihrávkou šanci Princ. Poslední šance hostů v prvním poločase byla z 39´ po chybě Petkova, skončila v síti za bránou. Domácí si poslední šanci schovali do poslední minuty, kdy opět Petkov byl na konci pěkné kombinační akce, do jeho střely se postavili tělem obránci a nedovolili tak skórovat. Domácí vlétli do druhé půle na soupeře jako sršni a do 54´, kdy padl první gól, si vypracovali pět brankových příležitostí. Cakl J. pálil z pravé strany nad, o minutu později postupoval na bránu Princ, kličku mu ale brankař hostů vykopl a následně chytil, v 51´ Cakl D. vyslal přesným pasem Staňka, ten se prosadil přes obránce a přihrál Krčmářovi, který přestřelil. Než přišla radost domácích, vyslal jen těsně vedle brány svoji střelu Cakl J. z přímého kopu z 53 minuty. Pak přišla už zmiňovaná 54´ ve které se po přihrávce Urbánka na Prince založila akce po levé straně, následovala přihrávka na Staňka, který střelou z první, poslal domácí do zaslouženého vedení – 1:0. Branka domácí od nastoleného výkonu neodradila a pokračovali v tlaku. V 58´a 60´se snažili prosadit hlavou Fiala a Cakl D. po standartních situacích, oba ale neuspěli. Další šanci měl Princ a opět postupoval v 61´ sám na brankaře, který byl opět úspěšný. Vyrovnání se naskytlo hostům v 62´ kdy se vyhnul útočník hostů ofsajdové pasti a postupoval sám na Elise, který bravurně šanci chytil, ale při pokračování akce dle rozhodčího fauloval a následoval přímý kop, který Elis chytil bez větších problémů. Cakl J. využil přihrávku  Krčmáře v 66´ k ohrožení brankaře, ten byl ale pozorný. Druhou příležitost zmařil hostům v 70´ opět Elis, když vytěsnil na roh přímý kop. Princ se už po několikáté prosadil v šestnáctce, střela na bližší tyč skončila na boční síti. Po té přišlo dvojí střídání v domácím týmu a hosté vycítili šanci na vyrovnání, neboť začali zlobit obranu domácích svými kombinačními akcemi, naštěstí finální přihrávka končila na obráncích domácích. Ti mohli zvýšit v 84´ z kopačky Balíka, kterému připravil svojí bojovností Krčmář, střelu zastavila hradba těl obranné čtveřice. Domácí jednogólové vítězství uhájili a upevnili si vedení v tabulce.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R.,Cakl D.(Petříček L.), Urbánek, Fiala, Cakl J., Petkov (74´ Balík), Staněk(Šálek), Krčmář

Publikováno 7. 8. 2014 13:17

5. kolo Štítary - Mikulovice 0:3 (0:2)

Datum konání: 9. 9. 2012

B: 21´, 23´, 57´ Krčmář

Hosté se museli obejít bez třech hráčů základní sestavy. Vedení reagovalo na tuhle situaci angažováním J.Petrly, který přišel z IE Znojmo. Přesto úvod patřil právě hostům, kteří si vypracovali lepším pohybem a kombinací řadu brankových příležitostí. Už v 5´rozehrávali roh, Petkov se dostal do zakončení, ale brankař vyrazil tvrdou střelu. O minutu později se po autovém vhazování dostal do šance Balík, jeho střelu brankař vyrazil na roh. Na krajní zálohu se od začátku postavil Petříček, jenž se prosazoval svoji rychlostí. Vnikl do šestnáctky, ale střela šla těsně vedle. Domácí se osmělili až ve 14´, mohla s toho být ale branka. Kombinační akce v hostující šestnáctce skončila zablokovanou střelou a opakovaná střela šla do náruče Elise. Hosté za svoji aktivitu byli gólově odměněni a hned dvakrát. O první trefu se postaral Krčmář ve 21´, když se nejlépe zorientoval v malém vápně a bezpečně poslal míč za záda domácího brankaře – 0:1. Netrvalo dlouho, přesně dvě minuty a mohli si gólovou radost hosté zopakovat. Po pěkné akci, kterou založil Petkov pasem na Balíka, ten prošel do šestnáctky a připravil lahůdku pro Krčmáře, který neměl do prázdné brány problém skórovat – 0:2. Po brance ožili domácí. Hned ve 25´mohli snížit, Finda se pěkně uvolnil, přihrál spoluhráčovi na šestnáctku, který v dobré pozici přestřelil. Ve 25´měli další možnost domácí z přímého kopu za faul, po nedorozumění Nadaského s Petrlem, rovněž šla střela nad. Ve 33´měli domácí ke vstřelení branky nejblíže, pohrdly opuštěnou bránou. Hosté se v této fázi utkání nekoncentrovali na hru a to byla voda na domácí ofenzivní mlýn. Hosté se štěstím odolávali, a vytvářeli si šance, které také zahazovali. Petkov po individuální akci na křídle, zakončil do rukavic brankaře a ve 37´mohl uklidnit hosty Balík, který se řítil na brankaře sám, trefil ale tyč. Na opačné straně založil protiútok po pravé straně Parůžek, koncovka akce nebyla podle jeho představ, byl zastaven Nadaským. Ten byl strůjce neúspěchu řadě domácích akcí. Oba celky mohli v poslední minutě zdramatizovat, respektive rozhodnout zápas. Nejprve opět Krčmář nedorazil vyražený míč brankařem a na druhé straně zaskočil Petrla překonaného Elise na brankové čáře, když vyhlavičkoval míč z brány na roh. Druhá půle už tolik vzruchu nenabídla. Výjimkou byla hned 46´, ve které byl faulován Balík a kopala se penalta. K té se postavil Krčmář a vysoko přestřelil. Nutno podotknout, že byl nucen odehrát téměř celý zápas v cizích kopačkách. Hosté byli lepším týmem a domácí hasili jednu akci za druhou na roh. Z nich hosté žádný nevyužili ke skórování. Netrefil se ani Princ, který přestřelil. Hosté drželi míč na svých kopačkách a rozhádaným domácím hráčům se pochopitelně tato situace nehodila. O to horší situace pro domáví přišla v 57´z kopačky Krčmáře, který si poradil sám před brankařem – 0:3. Nepříznivou situaci jako první neunesl Parůžek, který viděl po úderu loktem Urbánka, červenou kartu. Domácí dohrávali v devíti, když viděl po dvou žlutých kartách červenou domácí stoper, který střídal v druhém poločase! Střídající Cakl D. ještě v 90´připravil vyloženou šanci Fialovi, který na rozdíl od Krčmáře, sám proti brankařovi neuspěl. Hosté si odváží cenné body za jasné vítězství.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R., Petrla, Urbánek, Fiala, Princ, Petkov, Petříčěk (65´Komenda), Balík, Krčmář (84´ Cakl D.).

Publikováno 7. 8. 2014 13:16

4. kolo Mikulovice - Mramotice 4:0 (2:0)

Datum konání: 2. 9. 2012

B: Cakl R. 2, Krčmář, Binder V.

Utkání dobré úrovně. Hosté se představili v dobrém světle, přestože celý zápas tahali za kratší provaz. Hrdinou utkání byl Cakl R., který dvěma góly v prvním poločase dal domácí dvoubrankové vedení. Vždy se jednalo o pěkné střely z hranice šestnáctky, na které byl hostující brankař krátký. Hosté si rovněž vypracovali během prvního poločasu nadějné šance, ty končili mimo bránu, nebo na pozorném Elisovi. Druhý poločas byl jasně ve znamení domácích, kteří Krčmářem zvýšili na klidných 3:0, když v přímém souboji s brankařem hostí zvládl dokonale. Další šance se domácím nedařilo proměňovat, až střídající Binder stál ve správnou chvíli na správném místě a dorazil míč v 87´ do sítě – 4:0.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R.,Cakl J., Hruška, Fiala, Cakl R., Petkov, Staněk (Petříček L.), Balík (Komenda), Krčmář (84´Binder V.)

Publikováno 7. 8. 2014 13:15

3. kolo Hatě - Mikulovice 0:1 (0:0)

Datum konání: 26. 8. 2012

B: 90´ Petkov

Utkání svedlo ve třetím kole dvě mužstva, která vyhlásila před sezonou postupové ambice. Hra i podle toho vypadala. Důraz, kombinace nechyběla a když se k tomu přidal slušný výkon rozhodčího, nemohli si diváci stěžovat. Chyběly pouze branky. Šance na ně ale obě mužstva měla dostatek. Nejdříve zahrozili domácí zahraným trestným kopem, který tečoval jeden z domácích před Elisem k tyči. Brankař hostů byl ale pozorný. Ve 14´předveli konečně pohlednou kombinační akci hosté, která byla zakončená nebezpečnou střelou. To hosty nakoplo k lepšímu pojetí hry a hned v 18´museli po křídelní akci, domácí hasit před nabíhajícím Staňkem na roh. Z něho nebezpečně hlavičkoval Princ. Podobně skončila hlavička domácích v 21´rovněž z přímého kopu. Byla ale nebezpečnější. Staněk vysoko přestřelil po přihrávce Cakla R. ve 26 min. V té době byli hosté lepší a na domácí se valil útok za útokem. Ten další hned ve 28´z kopačky Krčmáře, ten si pohrál na pravé straně s obránci domácích, centr ale obdržel špatný adresát – domácí stoper, který míč odkopl do bezpečí. Ze stejné strany se ve 33´valil další centr z kopačky Fialy, o jehož efektivní zakončení se pokoušel nůžkami Petkov, míč ale ideálně netrefil a dostal druhý pokus Staněk, který provětral pouze rukavice brankaře. Do šaten mohli odejít veselejší domácí, rychlá akce po pravé straně, nabídla obrovskou šanci domácímu Petrovkovi, ten na místo střely, volil ještě přihrávku svému spoluhráči, který už z velkého úhlu ani nezkoušel Elise ohrozit. Druhý poločas na kvalitě neubral. Tentokrát zahrozili jako první hosté. Petkov zahrál ve 48´ trestný kop na Krčmáře, kterému chyběl kousek k teči, přesto měl brankař s míčem problém a na brankové čáře ho vyškrábl na roh. Hned vzápětí Petrovka napálil míč do rukavic pozorného Elise. V následujících deseti minutách měli hosté možnost zahrávat sérii rohových kopů a standartních situací, avšak končili na obráncích domácích. Ti naopak zahrozili v 59´také po standartní situaci, kdy nadvakrát zastoupili na brankové čáře Elise Urbánek a Nadaský. Nejblíže brance v zápase byl Fiala, který zaváhal při centrovaném míči Petkovem a kopal míč pouze špicí kopačky do ležícího brankaře, který mu zmenšil střelecký úhel. Blížil se závěr utkání a obě mužstva chtěli vyhrát, proto se hrál fotbal nahoru – dolu. Šance si ale vypracovali hosté. Staněk měl dvě střely, kterými zakončil přihrávky Balíka a Petkova, skončily ale nad. Břevno zazvonilo po dalekonosné střele domácího střídajícího hráče z 87 min. V 90´měl šanci Cakl J., kdy zakončil křižnou střelou přetažený centr těsně vedle. Rozhodnutí však nakonec padlo z kopačky Petkova v 90´, kdy rozhodčí přidával jednu minutu. Střídající Balík vybojoval míč, přihrál do šestnáctky Caklovi R. a ten přihrávkou po sebe, našel Petkova, který střelou do protipohybu všech, rozhodl – 0:1.

Sestava: Elis - Nadaský, Urbánek M., Cakl J., Caha, Fiala (77´Petříček L.), Cakl R., Petkov, Staněk, Princ, Krčmář (75´Balík M.).

Publikováno 7. 8. 2014 13:14

2. kolo Mikulovice - Krhovice 7:0 (5:0)

Datum konání: 19. 8. 2012

B: 32´, 72´ Staněk, 38´, 42´Krčmář, 10´pen., 45´ Princ, 80´Balík M.

Domácí se poučili z prvního vzájemného utkání na domácím hřišti, ve kterém hosté domácí překvapili vítězstvím. Tentokrát se nic takového nestalo, přestože hosté domácím v úvodu stačili včasným napadáním míče odkopávat, bez mezihry. Nezastavili všechny akce domácí, mezi kterými byla i ta z první minuty, kdy Petříček byl zablokován skluzem ve vyložené situaci po přihrávce Prince. Princ byl i u zrodu první brankové příležitosti v 9´, přihrál do šestnáctky Staňkovi který díky faulu minul míč a následovala penalta. Tu v 10´proměnil Princ – 1:0. Postupně si ale dovolili i kombinační hru hosté, z které vytěžili standartní situace. Ta nejbezpečnější byla z 25´, které předcházela váhavá a špatná rozehrávka Petříčka. Provedení bylo pro domácí příjemné, střela šla nad bránu. Před tím měl šanci Staněk po centru Prince v 16´, hlavička byla ale slabá, stejný hráč se dostal po pěkném uvolnění do šance v 18´, tentokrát po centru Petkova. Šance skončila na boční síti. Ve 22´připravil šanci pro Krčmáře aktivní Petříček, rovněž šla střela do boční sítě. Domácí se dočkali gólové radosti ve 32´kdy se po přihrávce Petkova , uvolnil Staněk a první mistrovský gól za Mikulovice byl na světě – 2:0. V následujících dvou minutách měli na kopačkách šance Princ a Petříček, první ale pálil nad a druhý po zasekávačce, minul těsně tyč. Pak už končily šance jenom brankou. Tu první využil v 38´Krčmář, které předcházela pěkná kombinační akce, na jejímž začátku bylo chytré uvolnění Prince Petříčkem – 3:0. Ve 42´se radoval Krčmář opět a opět přihrával Princ, tentokrát z brankové čáry na volného střelce – 4:0 a ve 44´ dorazil střelu Cakla R. do sítě Princ a domácí tak šli do kabin z bezpečným náskokem 5:0. Druhý poločas tak bohatý na góly nebyl, přestože šance si domácí vytvořili. V 51´zahrál Petkov přímý kop daleko od tyče. Po té se hra kouskovala nepřesností a chybami. To přimělo domácího trenéra k zásahu do sestavy, na hřiště přišel Fiala a Balík M.. Balík střídal Staňka, který se zapsal do střelecké listiny ještě jednou. V 72´zužitkoval přihrávku Prince – 0:6. V 74´po kombinaci Fialy s Petříčkem, se musel hostující brankař činit, aby nedostal branku. Prudkou střelu Petříčeka, vytěsnil na roh. Střídající Balík M.se po individuální akci po autu Petříčka, prosadil ve středu hřiště a nedal šanci brankaři - 7:0. Na hřiště přišel Šálek, který kličkou do šestnáctky mezi dvěma hráči se uvolnil, v dobré šanci mu ale střela nesedla. Cakl R. vystihl v 86´rozehrávku hostů a lobem se pokoušel překvapit brankaře, skončil vedle tyče. Brankař hostů se zaskvěl v koncovce zápasu hned několikrát. Nejprve vytěsnil střelu Prince směřující do pravého horního rohu z 88´ a v 89´chytil penaltu Šálkovi, který byl sám faulovaný. Utkání skončilo zaslouženou výhrou domácích, když si hosté nevypracovali za druhou půli žádnou gólovou šanci.

Sestava: Elis - Nadaský, Urbánek M., Hruška,  Cakl R., Petříček L., Petkov (81´Šálek), Staněk (78´Balík), Princ, Krčmář (60´Fiala).

Publikováno 7. 8. 2014 13:13

1. kolo Mikulovice - Jevišovice "B" 1:1 (0:1)

Datum konání: 12. 8. 2012

B: 52. Cakl J. pen.

Do prvního utkání nové sezony, se museli domácí obejít bez zraněného Cakla D., který se zranil při tréninku. Nahradil ho bez větších potížích Cakl J., který ale chyběl ve středu zálohy. Hosté přijeli tradičně se zkušeným týmem, který předvedl dobrý výkon. Potvrdili to hned ve 4´, kdy po přímém kopu vedli 0:1. Standartní situaci předcházela špatná rozehrávka R. Cahy, kterou musel sám autor zachraňovat faulem. Domácí se snažili, ale na jejich hře byla vidět nervozita a nesehranost. Výjimkou byla 23´, ve které nahrál Princ Nadaskému na šestnáctku a jeho tvrdá střela nadělala brankaři hostů tolik práce, že dostal příležitost k dorážce Fiala. Byl ale zablokován a střela šla nad břevno. V první půli vyzkoušel seřízenou mušku Petkov, přesvědčil se, že ale nebyla seřízená dokonale, střela jen těsně minula šibenici. Za první poločas to bylo z obou stran vše. Druhý poločas byl zajímavější. Hned v 51´ Petkov donutil hostujícího Kozelského na místě stopera k chybě, kterou hasil zahráním ruky. Kopala se penalta, kterou nekompromisní střelou proměnil Cakl J. v 52´– 1:1. Rozhodčí neudělil ani žlutou kartu. Domácí začali hosty druhý poločas přehrávat a přicházely velké šance. Hned v 55´ kombinoval Cakl R. s R. Fialem, na konci byla ale slabá střela Cakla R., která neměla šanci na úspěch. Hosté se nedostávali za vlastní půlku, mohl za to svou bojovností i Cakl R., který v 57´vybojoval míč při rozehrávce hostů, sám se prosadil do šestnáctky, kde centrem hledal Prince, kterému střelu tečovali hosté na roh. Domácím další šance končili na finální koncovce, a tak brankové šance nepřicházely. Oživení přineslo střídání. Na hřiště přišel Petříček a hned měl brankovou příležitost. Krčmář prodloužil hlavou právě na neobsazeného Petříčka a ten střelou bez přípravy k bližší tyči, brankaře nepřekvapil. Střídáním se posunul Cakl J. do útoku a hned vznikla branková příležitost na opačné straně. V 84´se vyhnuli hosté ofsajdové pasti a musel zasahovat Elis v bráně, jenomže míč směřující těsně vedle tyče hlavičkoval hostující útočník tísněn Hruškem, do tyče. O minutu později hlavičkoval na opačné straně Petkov, byl z toho roh a Cakl J. opět hlavou pouze ohrozil brankaře hostů. Průbojný Petříček připravil centrem šanci Caklovi J., který opět hlavičkou, zkoušel brankaře lobem překonat, ten poslal míč na roh. Rozhodnout mohl Cakl R., který přízemní centr z pravé strany poslal proti pohybu brankaře, ale o centimetry minul bránu. Hosté si se štěstím odvážejí bod, domácí litují neproměněných šancí.

Sestava: Elis - Cakl J., Nadaský, Urbánek M., Fiala (Petříček L.), Cakl R., Petkov, Staněk (Šálek), Princ, Krčmář (Hruška).

Publikováno 7. 8. 2014 13:12