Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2010-2011 > Odehraná kola 2010/11 "A"

Odehraná kola 2010/11 "A"

7. kolo Štítary - Mikulovice 1:2 (0:0)

Datum konání: 19. 9. 2010

B: Cakl R. 2

Hosté přijeli v kompletní sestavě a na hře se to také projevilo. Od úvodu utkání byli aktivnější a měli více míč na kopačkách. Domácí postupem času systém hry poznali a nedovolili jim tak přejít přes obraný val domácích. Pokud se hostům podařilo projít, šla akce po stranách a těch pro malý pohyb krajních záložníků nebylo příliš mnoho. Po jedné z nich pálil bez přípravy Cakl Jiří, střela minula spojnici pouze o fous. Střely z dálky přibývaly, ty ale postrádaly přesnost a razanci. Domácí hrozili mladými průbojnými hráči, kteří po průniku do šestnáctky, nenacházeli optimálně postavené spoluhráče. V té době domácí hru vyrovnali. Poločas tak skončil bez branek. Druhý začal a pokračoval v duchu úvodního poločasu. Hosté tentokrát domácí bránu neustále dobývali a byla otázka času, kdy své šance promění. Zoufalí hosté se dočkali v 71.min. Cakl Rudolf vzal na sebe odpovědnost a střelou z hranice šestnáctky nedal šanci domácímu brankáři 0:1. Domácí přidali na ofenzívě a dočkali se po individuální akci Findy, který prošel ve středu hřiště a z uctivé vzdálenosti vystřelil, Perličkovi nezbývalo nic jiného, než se po nechytatelné střele jenom podívat 1:1. Hosté vystřídali a na hřišti se objevil Šálek, který měl na kopačce vedoucí branku, střela z otočky z pěti metrů mu nesedla, a proto zásah brankaře byl včasný. Další branku mohl vsítit Cakl J., nejprve na místo hlavičky po centru si míč zpracovával a při střele byl dost nešetrně atakován a střela mířila vedle, v 83.min. nebyl v šestnáctce dobře zorientovaný a ukvapená střela končila mimo tyče. Následně nevyužil obrovskou šanci Hellinger, hlavičkoval totiž z bezprostřední vzdálenosti přímo do rukavic brankaře. Úleva pro hosty přišla v 85.min. a to po akci jako přes kopírák u první branky, míč se dostal na kopačky Cakla R., ten jej napálil pod břevno a hosté vedli 1:2. O vedení mohli přijít hosté v 89.min. štítarský útočník ale na místo střely, kdy byl sám před Perličkem, volil postupný útok, v čemž mu vracející se Černík na poslední chvíli zabránil. Fiala mohl hosty uklidnit, klid v koncovce ale byl proti. Hosté zaslouženě ováží tři body z horké půdy Štítar.

Perlička  – Hellinger, Cakl D., Hruška (Urbánek P.), Kříž, Černík, Cakl J., Cakl R.,Nadaský (Šálek M.), Fiala, Princ

Publikováno 7. 8. 2014 11:15

6. kolo Mikulovice - Únanov "B" 1:0 (1:0)

Datum konání: 12. 9. 2010

B: Černík

Domácí se museli obejít bez Cakla J., jinak bylo mužstvo kompletní. Hosté se nemohli opírat o hráče A týmu, nicméně nepůsobili vzhledem k postavení v tabulce špatným dojmem. Mladý tým ale Perličky nedonutil k vážnějšímu zákroku, naopak na druhé straně měl plné ruce práce s útoky domácích, které končili nepřesně a zbrkle. Výjimkou byla 18.min., kdy Fiala našel na šestnáctce Černíka a ten ranou bez přípravy otevřel skóre 1:0. Domácí si vypracovali do poločasu další čtyři brankové příležitosti, Princ a Hruška samostatné nájezdy zakončili do sítě, ale té ochranné, kde branka neplatí. Druhý poločas se odehrával ve stejné režii s tím, že hosté měli možnost ohrozit Perličky po standardních situacích které končili na hlavách domácí obrany a asi největší příležitost ke vstřelení branky měli hosté po autovém vhazování a střele z úhlu na bližší tyč, kterou Perlička vyrazil na roh. Na druhé straně pokračovala snaha o vstřelení branky, která zaručovala klid. Ulehčit snahu měla červená karta hostujícího obránce za protesty, ani ta k brance nevedla. Branku domácí vstřelili, ale zásluhou ofsajdu neplatila, autorem byl střídající Šálek, který podporoval křídelní akce, ze kterých vznikali pohledné akce. To do té doby chybělo a hra se dostávala do stereotypu a zmaru. Domácí i tak zaslouženě vyhráli a připsali si důležité body.

Perlička  – Cakl D., Urbánek P., Černík, Kříž, Fiala, Cakl R.(Lichovník), Hellinger, Nadaský, Hruška (Šálek), Princ

Publikováno 7. 8. 2014 11:14

5. kolo Mikulovice - Křepice 4:0 (1:0)

Datum konání: 5. 9. 2010

B: Princ, Komenda, Cakl R.2

Sedmdesát platících diváků se přišlo podívat na první derby na nové travnatém hřišti. Ti viděli utkání o jednoznačném průběhu. Úvod nasvědčoval kdo bude pánem na hřišti. Hosté zatažení k vlastní šestnáctce se spoléhali na breakové situace a na klidnou rozehrávku.Aktivní byla pravá strana, která dělala domácí obraně problémy, postupem času si problém vyřešili. Hosté více diskutovali jak hráli a patřičně se nekoncentrovali na bránění domácích hráčů. Ti byli často faulovaní a z přímého kopu ohrožovali hostující svatyni, Ta odolávala do 32.min. V té zahrávali z levé strany přímý volný kop domácí a to Cakl J., ten našel hlavu Komendy, který otevřel skóre 1:0. Domácí branka uklidnila a hosty donutila k větší aktivitě, ta se ale do poločasu nedostavila a tak se jim nabízela možnost skórovat po chybách v rozehrávce domácích, ti je ale vždy včas napravili. Ani druhá půle hostům nenabídla možnost skórovat. Naopak převahu vyjádřili gólově domácí. Hned ve 49.min. přihrávka Cakla J. na Cakla R. skončila přesnou střelo k tyči a vedení 2:0. Domácí v tlaku nepolevovali a bavili diváky kombinačním fotbalem. A když přidal třetí zásah do sítě Princ, bylo jasné, že hosté odejdou z prestižního duelu poraženi 3:0. Své šance zahazoval Fiala a Nadaský. Tečku za utkáním a za domácím snažení udělal Cakl R. střelou do šibenice 4:0.

Perlička  – Cakl D., Urbánek P., Černík, Kříž (Šálek), Fiala, Cakl R., Cakl J., Nadaský, Komenda (Hruška, Petříček L.), Princ

Publikováno 7. 8. 2014 11:13

4. kolo Micmanice - Mikulovice 4:2 (3:1)

Datum konání: 29. 8. 2010

B: Fiala, Princ

V Micmanicích se nám tradičně nedaří a těžko se nám vozí odsud body, umocněno to bylo absencí Cakla R. a J. Do sestavy se vrátil Cakl D., tréninkové manko bylo na jeho hře znát. Přesto se hosté ujali vedení hned v úvodu zápasu. Po přímém kopu se díky teči trefil Fiala 0:1. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a o tři minuty později po chybě ve středu pole, domácí vyrovnali 1:1. Domácí byli lepší a hosty drželi pod taktovkou jejich hry, na jejich půlce. Přidali i branky a to dvě a zajistili si do druhého poločasu slušný náskok. Hosté mohli vyrovnat na 2:2, Šálek ale trefil tyč a k zakončení samostatných nájezdů chyběl krok. Penalty se oprávněně dožadovali hosté po faulu brankaře na Komendy, který byl dříve u míče a hlavou jej přehlavičkoval, byl však po té faulován a branku tak nedal. Druhý poločas se obraz hry obrátil. Hosté jasně domácí přehrávali, ale neproměňovali šance. Nejprve Princ hlavičkoval před brankařem těsně vedle a po té spolu se Šálkem nezakončili útok 2 na 1 do brány, v té době by to byl gól na 3:3, neboť Princ proměnil individuální akci v branku 3:2. Nedáš dostaneš, to platilo i tentokrát. Hruška špatně rozehrál na soupeře a do rozhozené obrany domácí přidali čtvrtý a rozhodující gól 4:2.

Perlička  – Hellinger, Cakl D.(Petříček L.), Hruška (Urbánek P.), Kříž, Fiala, Černík, Nadaský (Černý R.), Komenda,  Šálek, Princ

3. kolo Mikulovice - Chvalovice 5:1 (3:0)

Datum konání: 22. 8. 2010

B: Princ 2, Cakl J. 2, Cakl R.

Hned na úvod sezony se utkala mužstva pomýšlející na postup. Hosté jasně vyhráli v Micmanicích, naopak domácí ztratili zbytečně body v Hostimi. Hosté posílení hráči ze Znojma, hráli zkušeně a technicky, což domácím chvíli trvalo, než se přizpůsobili. Pomohl jim k tomu i vstřelený gól, autorem byl Cakl R. 1:0. Domácí postupně vyrovnávali hru a nedovolovali hostům se prosadit před Perličky, který musel nastoupit za dlouhodobě zraněného Vaňka. Netrvalo dlouho a po křídelní akci Prince a přihrávce na J.Cakla, bylo 2:0. Domácí těžili převážně z chyb nejisté obrany hostů., což bylo i důsledkem třetího gólu v síti hostů. Rozhodčí nesprávně nařídil místo rohu odkop, jeho rozehrávku zachytil Princ a ten předložil opět Caklu J., který se nemýlil 3:0. Hosté lépe kombinovali ale jejich snaha končila u šestnáctky domácích. Druhý poločas začali lépe opět hosté, nastřelili tyč a byli aktivní. Branku nedali a naopak opět inkasovali z kopačky Prince, kterému přihrával Šálek 4:0. Brankostroj domácích přerušil Ulrych střelou z šestnáctky, na kterou Perlička nemohl reagovat 4:1. Domácí opět reagovali na obdržený gól gólem. Princ usměrnil do prázdné brány nahrávku Nadaského 5:1. Hostům se lepila smůla na kopačky. Nastřelili opět tyč. Domácí závěr zvládli a důležité utkání vyhráli.

Perlička  – Hellinger, Fiala, Hruška, Černík, Kříž (Klouda), Cakl R.(Urbánek P.), Cakl J., Nadaský, Šálek (Komenda), Princ

Publikováno 7. 8. 2014 11:12

2. kolo Hostim - Mikulovice 4:4 (1:1)

Datum konání: 15. 8. 2010

B: Princ 2, Cakl J., Černík

Utkání nebylo příliš pohledné. Důvod byl jediný, hráči se věnovali více diskutování mezi sebou a s rozhodčím. To vyhovovalo domácím, kteří tím favorita utkání vyvedli z herního klidu a byli i díky menšímu hřišti vyrovnaným soupeřem. Hosté přehrávali domácí technicky, domácí zase lehkostí a přímočarostí. Nejblíže ke vstřelení branky byl Cakl J., těsně minul „šibenici“. Skóre otevřeli domácí jako první, když po pravé straně prošel jako nůž máslem domácí záložník a přihrávkou pod sebe, našel v klidu skórujícího útočníka domácích 1:0. Poločasových 1:1 určil dorážkou po chybě brankaře Princ. Druhá půle se od té první příliš nelišila a proto domácí vedli už 3:1, nejprve ze standardní situace skórovali hlavou domácí a po přímém kopu se trefili potřetí. To stál v bráně za zraněného Vaňka (přetržený křížový vaz v koleni) Petříček L. Hosté se snažili hrát technickou hru, ale nedařilo se středové řadě. Impuls přišel z kopačky Cakla J., který ranou z 30ti metrů snížil na 3:2 a po závaru v šestnáctce, vyrovnal Princ. Hosté přehrávali domácí, ale fatální chyba Petříčka, poslala do výhody opět domácí. Jenomže vyrovnání přišlo ihned z akce po vyrovnání. Černík po rohovém kopu křížnou střelou srovnal. V poslení vteřině utkání napálil Cakl J.do břevna. Pro hosty je to ztráta bodů, nicméně vzhledem k vývoji utkání a předvedené hře, je bod dobrý.

Vaněk (Petříček L.) – Hellinger, Urbánek P., Hruška, Šálek,  Černík , Cakl R., Cakl J., Fiala, Nadaský(Komenda), Princ

Publikováno 7. 8. 2014 11:11