Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2009-2010 > Odehraná kola 2009/10 "A"

Odehraná kola 2009/10 "A"

7. kolo Hostim-Mikulovice 0:0 (0:0)

Datum konání: 20. 9. 2009

B:

Zklamaní odchází hostující hráči. Ti začali aktivně a nepřesná střela Černého z prostoru penalty, uzavřela dvacetiminutovku hostující převahy. Domácí převyšovali hosty výškou a díky tomu začali hru vyrovnávat. Dostávali se do nadějných příležitostí, ale nezkušenost v koncovce ke gólu nevedlo. Druhý poločas hosté domácí přehrávali. Územní převaha byla znát, ale pozor jsme si museli dávat na nebezpečné protiútoky. Hosté zejména od 70.minuty zahazovali místy i obrovské šance. Nejblíže brance byl Cakl D. a to dvakrát, poprvé netrefil bránu a v druhém případě dobře zasáhl brankař. Domácí měli štěstí po střelách Nadaského, kdy míč zastavilo břevno a v druhém případě se míč odrazil od tyče na místo do sítě, do náruče brankáře. Domácí měli šance ze standartních situací, kdy výšková převaha dělala obraně problém, Vaněk si ale tentokrát z centry poradil a v poslední minutě, kdy po průniku nepřesně zakončil domácí Petříček. Hostům ke třem bodům chybělo lepší zakončení a řešení situace při přečíslení.

Vaněk – Lichovník, Cakl D., Urbánek M., Hruška, Kříž, Hellinger, Černý R., Černík (Vyklický), Nadaský,Komenda (Šálek)

Publikováno 7. 8. 2014 10:12

6. kolo Mikulovice - IE Znojmo 1:0 (0:0)

Datum konání: 13. 9. 2009

B: Šálek

Zápas byl pro domácí důležitý, případná porážka by znamenala ztrátu s čelem tabulky. Hosté přijeli s kvalitní sestavou, na což domácí reagovali velkým nasazením po celé utkání. Hra byla vyrovnaná s většími šancemi na straně domácích. Zejména Nadaský, Kříž v nadějných pozicích selhali. Další hráči se pokoušeli střelami z hranice šestnáctky, ale hostující branjař byl pozorný a v některých případech své mužstvo podržel. Gólu se dočkali diváci v 61.min., Šálek postupoval sám na brankaře, kterého ač tísněn, prostřelil 1:0. Hosté ožili, ale vázla jim kombinace a branková přihrávka. Domácí tak vítězství uhájili, přestože měli možnost výsledek pojistit a získali tak cenné body.

Vaněk – Lichovník, Cakl D., Urbánek M., Hruška, Kříž, Hellinger, Černý R., Vyklický, Nadaský, Šálek (Urbánek P.)

Publikováno 7. 8. 2014 10:11

5. kolo Přímětice - Mikulovice 2:1 (0:0)

Datum konání: 6. 9. 2009

B: Kříž

Zápas se hrál na těžkém terénu, přesto obě mužstva předváděla kvalitní technický fotbal. Hosté byli první půli lepším týmem, domácí měli brankovou příležitost jednu, ale za to obrovskou, lob přes vyběhnuvšího Vaňka skončil v ochranné síti. Hosté měli nebezpečné střely, po kterých se musel domácí brankář pořádně natahovat. Postupně ukázal své dovednosti po střelách Hellingera, Cakla a Nadaského. Po přihrávce Kříže zakončoval z nadějné pozice Černík, ale brankáře neprostřelil. Po změně v domácích řadách, přišlo oživení a nebezpečné šance, které Vaněk kryl. Hostům trvalo chvíli, než se přizpůsobili hře, čehož domácí nevyužili. Hosté začali zlobit v útoku, ale bezvýsledně. Naopak domácí otevřeli skóre. Kolmici do šestnáctky hostů využil Koc a bylo 1:0, běžela 61.min. Hosté převzali iniciativu a po nepřesných střelách aktivního Nadaského, vyrovnal umístěnou střelou po křídelním průniku Černíka, Kříž 1:1 – 77.min. Netrvalo dlouho a domácí opět vedli po téměř totožné akci a přesné střele do stejného místa stejným hráčem 2:1 v 80.min. Hosté se snažili o vyrovnání, nejblíže k tomu měl Cakl, jehož projektil skončil na břevně domácí svatyně.

Utkání by slušela remíza a byla by zasloužená.

Vaněk – Lichovník, Cakl D., Urbánek M., Hruška (Vyklick), Kříž, Hellinger, Černý R., Černík, Nadaský, Komenda (Šálek)

Publikováno 7. 8. 2014 10:10

4. kolo Mikulovice - Slup 1:3 (0:1)

Datum konání: 30. 8. 2009

B: Černý R. p.k.

Domácí chtěli napravit špatný výsledek z minulého domácího zápasu, to se jim však nepovedlo. Měli více míč na kopačkách, v útoku ale nebezpeční nebyli. Zejména v druhém poločase. V úvodu byli hosté aktivní, ale postupem času převzali aktivitu domácí. Hosté disponující vysokými hráči, byli nebezpeční ze standardních situací. Poločasový výsledek určila 30.min., po trestném kopu se v šestnáctce prosadili hosté 0:1. Gólu předcházela neproměněná penalta, kterou i napodruhé likvidoval Vaněk. Druhá půle se odvíjela ve stejném scénáři. Hosté vyčkávali na brejky, ze kterých nekompromisně trestali. V 53.min. po jednom z nich, kdy nesportovně nezakopli hosté míč, zvýšili po křídelní akci a centru na 0:2. Domácí oživili útok, na hřiště přišel Šálek, který byl faulován a Černý se z penalty nemýlil 1:2. Nápor domácích byl velký, avšak bez brankových šancí. A opět trestali nedůraz v osobních soubojích hosté. Z hranice šestnáctky se nemýlil Hřib 1:3. Hosté si odvezli první body v novém ročníku a hned všechny tři.

Vaněk – Cakl D., Urbánek M., Hruška, Lichovník, Kříž, Hellinger, Černý R., Vyklický, Nadaský, Komenda (Šálek)

Publikováno 7. 8. 2014 10:09

3. kolo Mikulovice-Starý Petřín 1:1 (1:1)

Datum konání: 23. 8. 2009

B: Komenda

Hosté nastoupili do utkání pouze o deseti hráčích a na hře to bylo znát. Domácí byli od úvodního hvizdu aktivnější a rychlými kombinacemi si vypracovávali vyložené šance. Zejména Komenda, který v 7.minutě otevřel skóre po přihrávce Kříže, kterého Černý ideálně vysunul 1:0. Tlak po brance neustával a domácí zásluhou Komendy mohli vést po poločase už 4:0. Neproměnil vyložené šance. Trest přišel ve 28.min. po souboji u střídaček ukopl v nouzi míč hostující Garfík, ten směřoval na bránu Vaněk jej podcenil a k překvapením všech zapadl do sítě! 1:1. Na vývoji hry se nic nezměnilo, domácí diktovali hru a hosté staženi před vlastní šestnáctku, razantně likvidovali bezhlavé útoky domácích.

Druhý poločas nabídl stejný scénář, se stejným výsledkem – neproměněné šance. Dalekonosné střely končily v ochranné síti a nebo na rukavicích pozorného brankáře. Hosté neohrozili za druhý poločas Vaňka ani jednou!, a když nepomohli ani změny v sestavě, odvezli si hosté bod za remízu. Hostům stačila jedna střela na domácí branku.

Vaněk – Cakl D., Urbánek M., Šálek, Hruška, Kříž, Hellinger, Černý R., Vyklický, Nadaský, Komenda (Lichovník)

Publikováno 7. 8. 2014 10:08

2. kolo Mramotice-Mikulovice 0:1 (0:0)

Datum konání: 16. 8. 2009

B: Šálek

Za velkého tepla se hrál kvalitní fotbal. Hosté s Caklem R. v sestavě, byli lepším týmem, kombinovali a pěknými akcemi ohrožovali domácí svatyni, přesto měly šance obě mužstva. Domácí zejména z rychle založených útoků. Hrdinou zápasu byl Vaněk a Šálek, oba stojí za tříbodovým ziskem. Vaněk kryl několik vyložených šancí domácích, zejména v druhém poločase, kdy po obdržené brance, byli domácí v útoku nebezpeční. Šálek naopak rozhodl utkání, když přišel na hřiště na místo zraněného Černíka. Nejprve v 63.min. neuspěl sám proti vyběhnuvšímu brankáři, odražený míč si ale cestu do sítě našel 0:1.  Klid na kopačky mohl vnést opět Šálek, nabídnutou gólovou přihrávku od Cakla R., trestuhodně neproměnil a hosté se museli strachovat o výsledek. Hosté se právem zlobili na arbitra utkání, který neodpískal penaltu na pronikajícího Nadaského. Přes narůstající tlak domácích, se stav už do závěrečného hvizdu nezměnil a hosté odváží nečekaně tři body.

Vaněk – Cakl D., Urbánek M., Černý R., Hruška, Kříž, Hellinger, Cakl R., Černík (Šálek, Vyklický), Nadaský, Komenda (Urbánek P.)

Publikováno 7. 8. 2014 10:05