Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A"

Odehraná kola 2013/14 "A"

16 .kolo Chvalovice - Mikulovice 1:0 (0:0)

Datum konání: 5. 4. 2014

B:

Domácí vedou tabulku, a přestože nezvládli start do soutěže, byli favority utkání. Do zápasu ale nevstoupili dobře, hra se přelévala od šestnáctky k šestnáctce a kombinace vycházela lépe hostům. Domácí naopak těžili z rychlých protiútoků, které hostující obrana z těží odvracela. Ten přišel v 11´po levé straně, Dobeš byl na svém místě a chytil. Další v 19´zneškodnila obrana hostů s velkým úsilím, když vykopávali míč z brankové čáry do bezpečí. Domácí začali zejména po chybách v rozehrávce hostů, získávat územní převahu, ale stejně jako u hostů, neměla hra logiku a přesnost. Přesto si šance do poločasu vytvořili ještě další šance. Nejprve Kapitán hlavičkoval vedle po rohovém kopu a po chybě ve středu zálohy, přišla střela doprostřed brány, kde stál připravený Dobeš. Po chybě Cahy, střílel Zifčák ve 42´ ke vzdálenější tyči, Dobeš bravurně zasáhl a určil poločasový výsledek. Na rozdíl od prvního poločasu, si hosté vypracovali zajímavé šance, které mohli skončit brankou. Hned v úvodu přikovala hosty před svou bránu série rohů domácích, avšak bez gólového efektu. Domácí diktovali tempo zápasu a stejně jako v první půli domácí, se hosté spoléhali na nebezpečné protiútoky. V 52´střílel po kombinaci s Fiedlerem, Balík nad a v 57´ stejný hráč zkoušel přelobovat, po kombinaci s Pevným, Stejskala, ale rovněž nepřesně. V 61´odcentroval Pospíchal a Fiala R. míč ideálně hlavou netrefil a skončil vedle. Největší šanci měli domácí po rohovém kopu v 68´, střídající Ulrych mířil těsně nad břevno. Stejnou šanci mohl mít osamocený Polický, po přímém kopu Pospíchala z 80.min., jen těsně na míč hlavou nedosáhl. Když už se zdálo, že se soupeři rozejdou smírně, přišla 86.min. Faulovaný Pospíchal zahrál rukou a následoval přímý kop. K tomu se postavil Minarech a slabou střelou do prostřed brány, kde zaváhal Dobeš, stanovil výsledek zápasu – 1:0. Hosté se pokusili o vyrovnání, ale neměli štěstí.

Sestava: Dobeš – Caha, Fiala A., Polický, Pospíchal, Pevný, Fiedler, Fiala R., Balík (79´ Holčapek), Krčmář, Cakl R.(68´Šálek)

Publikováno 7. 8. 2014 22:09

15. kolo Mikulovice - Bohutice 1:1 (1:0)

Datum konání: 30. 3. 2014

B: 37´ Cakl R.

Úvodní jarní utkání našeho týmu, bylo plné očekávání. Po odchodu Hrušky a Nadaského, nebyly výsledky v přípravě příliš oslnivé, a tak přestože byli domácí, vzhledem k postavení týmů v tabulce, mírnými favority, výsledek tomu nakonec neodpovídal. Úvod byl v režii domácích, kteří bez nemocného Pospíchala, hráli bojovně a s nasazením, a když měli míč na kopačkách, kombinace se dařila a zdálo se, že bude zápas jednoznačný. Šance si domácí vypracovali, koncovka byla ale neutralizovaná hostující obranou. Hosté se osmělil až ve 25.min, za to mohla být šance Bloudíčka branková. Hlavou totiž mířil neobsazen těsně vedle. Naopak domácí udeřili, když jim hosté nepřesnou „malou domů“ nabídli lacinou branku. Autorem gólu byl ve 37.min.Cakl R., který nekompromisní ránou pod břevno, nedal dobře chytajícímu Holíkovi šanci – 1:0. Do kabin se šlo za stejného stavu.

Šance hostů z prvního poločasu, hostům zvedla sebevědomí a hru vyrovnali, což se přeneslo i do druhého poločasu. Naopak domácí si vypracovávali šance i nadále, byly ale opravdu brankové. Hned ve 48.min. postupoval Cakl R. sám na brankaře kterého trefil pouze do kolen, když nezakončil včas. V 52.min. byl stejný hráč na konci hezké kombinační akce mezi Balíkem a Pevným, tentokrát na místo zakončení samostatného útoku, volil nahrávku na nabíhajícího Fiedlera, kterému míč hostující obránce ukopl do bezpečí. Z protiútoku přišel trest. V 53.min.vyběhl Dobeš na hranici šestnáctky pro centrovaný míč, který mu ale v souboji vypadl a do prázdné brány neměl hostující útočník problém míč dopravit – 1:1. Po té už bylo na hřišti jenom jedno mužstvo – domácí. Ti hráli kombinační fotbal s řadou šancí. Mohli ale udeřit hosté. Chybu Pevného v rozehrávce, napravil bravurním zákrokem Dobeš, když střelu vytěsnil nad břevno, běžela 63.minuta. V 79.min.hlavičkoval po rohu do boční sítě Fiala R. A když neproměnil další svoji šanci Fiala R.po nahrávce Balíka, rozešli se soupeři smírně 1:1.

Sestava: Dobeš – Caha (76´Fruhwirt), Fiala A., Urbánek, Pevný, Fiedler, Fiala R., Klouda (66´ Holčapek), Balík (85´Šálek), Krčmář, Cakl R.

Publikováno 7. 8. 2014 22:07

14. kolo Rakšice - Mikulovice 3:2 (1:2)

Datum konání: 10. 11. 2013

B: 7´ Nadaský, 19´ Pospíchal.

Utkání se hrálo na těžkém terénu, což více vyhovovalo domácím. Hosté se museli obejít bez distancovaného Polického, přesto úvod patřil jim. Byli v pohybu a dařila se kombinace. Díky ní přišel centr v 7´z levé strany, ten vrátil Fiedler před bránu, kde míč do prázdné brány neměl problém napálit Nadaský – 0:1. Hosté byli i nadále při chuti, což prokázal Krčmář ve 12´, prošel po autovém vhazování podél brankové čáry a před brankou našel Pospíchala, který v koncovce přestřelil. Pro hosty nešťastný okamžik přišel v 15 minutě. Za dlouhým nákopem se vydal domácí útočník, atakoval ho ale Fiala A., kterému chtěl usnadnit práci Elis a míč odkopnout. Těžký terén ale změnil odskok a míč tak netrefil, naopak domácí Janšta sám před prázdnou bránou trefil – 1:1. Hosté i nadále bojovali a dobře kombinovali, domácí se spoléhali na rychlého Janšty díky nakopávaným míčům. Hosté po zásluze šli opět do vedení. Pospíchal vyzval dlouhým pasem Hrušky na pravé straně k ofenzívě, ten mu míč vrátil na šestnáctku, odkud střelou k tyči nedal brankaři Haškovi šanci – 1:2. Domácí se po dlouhé odmlce uchýlili před šestnáctku hostů díky faulům a nedůrazu hostujících obránců. Po jednom z přímých kopů se dostal míč ke Slepičkovi a ten opřel střelu do tyče Elisovi brány. To bylo vše, co domácí vytěžili ze svého tlaku. Hosté se oklepali z této fáze zápasu a opět úřadovali. Krčmář byl aktivní na levé straně, nabídl po průniku míč Fiedlerovi, který přihrál lépe postavenému Balíkovi, ten ale přestřelil v nadějné pozici. A když Pospíchal ve 45´ nezužitkoval přihrávku Nadaského, dobře zasáhl Hašek, šlo se veseleji do kabin hostům. Domácí chtěli bodovat, aby neztratili kontakt s mužstvy, hrající momentálně o záchranu, a tak logicky byli aktivnější. Hosté jim v 58´ připravili svým nedůrazem a lehkovážností, z čehož pramenilo nedorozumění a faul Fialy R. na dotírajícího Janšty, ideální příležitost na vyrovnání. Pan rozhodčí odpískal pokutový kop, čehož faulovaný hráč bezpečně využil a svoji druhou brankou vyrovnal – 2:2. Vývoj utkání se začal vyvíjet lépe pro domácí, hosté hráli zbrkle a museli čelit nevybíravým zákrokům bojovných domácích, které v blížícím závěru utkání, rozhodčí přehlížel. O zbrklosti hovořím ve vztahu k samostatnému úniku Nadaského, který v 65´ zakončil z velké dálky svoji šanci do rukou brankaře. V 74´ domácí udeřili opět. Po přímém kopu z poloviny hřiště, hlavičkovali do tyče, míč se odrazil opět před bránu a zkoprnělí obránci nechali střídajícího Sobotky míč hlavou dorazit do brány – 3:2. Ve vztahu k vývoji utkání, to byla pro hráče a fanoušky studená sprcha. Hosté vrhli síly do útoku, ale až na šanci A. Fialy ze 78 minuty, kdy hlavičkoval po přímém kopu pouze do brankaře, který se štěstím odvrátil na roh, si jiné šance nevypracovali. Hosté tak neodváží ze hřiště soupeřů žádný bod.

Sestava: Elis – Hruška, Fiala A., Fiala R., Urbánek, Fiedler, Caha (76´ Holčapek), Balík, Krčmář (68´Pevný), Nadaský, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 22:04

13. kolo Dobšice - Mikulovice 2:1 (1:1)

Datum konání: 3. 11. 2013

B: 16´ Polický

Nedělní dopoledne, bylo svědkem utkání, ve kterém se střetli hráči Mikulovic v dresu Dobšic, proti svému mateřskému oddílu. Hrálo se za sychravého počasí a před slušnou návštěvou. Jako první zahrozili domácí už ve 3´ po křídelní akci a následné střele, zasahoval Elis. Domácí byli i nadále aktivnější, ale bez šancí, naopak se hosté z převahy domácích brzy vzpamatovali a hru vyrovnali. Hrálo se rychle a kombinačně, což se muselo divákům líbit. Jako první se zaradovali hosté, kteří šli do vedení po hlavičce Polického ze 16 minuty, když Pospíchal odcentroval po rozehraném přímém kopu Fialy A. – 0:1. Jenomže se hosté z vedení netěšili dlouho. Hned v 17´zahrávali domácí rohový kop, hostující obrana míč odvrátila pouze na hlavu domácího Záruby, který z bezprostřední vzdálenosti nedal Elisovi šanci – 1:1. Hra na atraktivitě neubrala a hrálo se neustále v tempu, bohužel bez vážnějších šancí. Pomineme-li Krčmářovu střelu, se kterou si nadvakrát po zaváhání Vaněk ještě před brankovou čárou poradil. Na opačné straně musel Elis rychle na zem ve 38´ po přízemní střele domácích. Závěr poločasu patřil domácím, nejprve ve 42´zahrávali sérii rohových kopů, po kterých hosté nemohli dostat míč do bezpečí a po té ve 44´ individuální akcí na pravé straně, předvedl své umění Stehlík, který prošel až před Elise, na kterého už ale nevyzrál. Ten byl v hlavní roli po přímém kopu a hlavičce osamoceného Prince, který z malého vápna v poslední minutě poločasu, trefil brankaře. I druhou půli začali lépe domácí, pozornost Elise vyzkoušeli ve 46´, střela šla ale nad bránu. Do utkání se začaly dostávat chyby v rozehrávkách, což vedlo k vytvoření si dobrých střeleckých příležitostí obou týmů. V 53´ vystihl Nadaský rozehrávku, posunul na Pospíchala, který tvrdou ranou k tyči zaměstnal Vaňka, který míč vytěsnil na roh. V 57´dokonce postupoval na Elise Princ, Urbánek ale ještě stihl v poslední chvíli míč Princovu ukopnout. Hostující útočníci si zopakovali spolupráci z 53.minuty v minutě 63´, výsledek byl stejný, střela šla vedle brány. Při hostech stálo štěstí v 67´ kdy centrovaný míč Prince, se octl na tyči Elisovi brány. Rozhodnutí přišlo nakonec z kopaček domácích. Hruška zahrál v 73´ před šestnáctkou rukou, k míči se postavil Stehlík a střelou přes zeď, vstřelil vítěznou branku – 2:1. Odpověď by na sebe nenechala dlouho čekat, hned v 75´ po samostatném úniku ale nedal Nadaský, překonaného Vaňka zastalo břevno. Hosty poslal do desíti Polický, svým nesportovním chováním. Přesto domácí byly pod tlakem, ale měli tak prostor pro brejky, ze kterých pálili pouze jednou, a to v 84´, vedle. Z vyrovnání se mohli hosté těšit v 87 minutě, Fiala A. hlavičkou nadvakrát překonal Vaňka po přímém kopu, asistent rozhodčího ale signalizoval ofsajd a tak branka neplatila. A když opět Vaněk vychytal Nadaského při samostatném úniku v 88 minutě, mohli se radovat domácí ze třech bodů.

Sestava: Elis – Hruška, Polický, Fiala A., Urbánek, Fiedler (82´ Pevný), Krčmář, Caha (74´ Fiala R.), Balík, Nadaský, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 22:03

12. kolo Mikulovice - Hevlín 4:3 (1:2)

Datum konání: 27. 10. 2013

B: 72´ Fiedler, 40´a 89´ Pospíchal, 81´ Nadaský.

Potkali se nováčci soutěže a oba si vedou dobře, okupují klidný střed tabulky OP. V případě výhry se mohli domácí posunout právě před svého soupeře. Domácí do utkání vstoupili aktivněji a hned ve 3.minutě zahrávali rohový kop, míč se dostal na malém vápně osamoceném A. Fialovi, kterému hlavička nesedla a míč tak šel vedle brány. Domácí hru ovládali, ale museli si dát pozor na rychlé protiútoky, kterým se přesto nevyhnuli. V 8.minutě dostal ideální přihrávku za obranu hostující Ležák, Elis výborně zasáhl a vyrazil míč na roh, z následného rohu musel opět výborně zasáhl Elis. V 10.minutě už Hevlínští chybu Mikulovických dokázali potrestat po té, co se u postranní čáry srazili Polický s Fiedlerem, míč tak prošel k hostujícímu útočníkovi a sám před Elisem gólově zakončil – 0:1. Domácí se tak museli tlačit více do šestnáctky, což vyhovovalo hostům. Ti snahu domácích řešili rychlou kombinační hrou, což na domácí kopačky vneslo nervozitu a nezdar. Další rána přišla ve 30.minutě při standartní situaci domácích. Zahrával ji Polický na Nadaského, jenomže se k míči dřív dostali hosté a přesným míčem na naběhnutého Kaliny, který sám před Elisem nezaváhal – 0:2. Radost hostujících fanoušků, kteří dávali utkání tu pravou fotbalovou kulisu, byla velká, naopak domácí se nestačili divit. V tu chvíli by si na domácí nevsadil nikdo ani korunu. Snaha alespoň snížit se naskytla ve 40.minutě Pospíchalovi ze standartní situace po faulu na Fiedlera. Dobře kopnutý přímý kop do „šibenice“, znamenal snížení na - 1:2. Díky bouřce v kabině domácích, přebrali v druhé půli iniciativu a byli jasně lepším týmem. Hosté reagovali nevybíravými fauly, za které pykali v 57´ červenou kartou. To už ale mohli vést hosté opět o dvě branky. Pevný minul míč, který z hranice šestnáctky hosté napálili do břevna. V 66.minutě přišla akce Balíka s Nadským, posledně jmenovaný našel v šestnáctce Pospíchala, ten ale zakončil vedle. Zaslouženého vyrovnání se dočkali domácí po uvolnění Nadaského, který připravil koncovku pro Fiedlera, který přesnou střelou k tyči vyrovnal – 2:2. Všichni domácí fanoušci věřili v obrat, na ten si ale museli počkat, protože na místo toho přišla studená sprcha v podobě gólu po rohovém kopu ze 77.minuty – 2:3. Domácí se ale nevzdali a snažili se otočit průběh zápasu. Branková přestřelka pokračovala a v 81.minutě bylo vyrovnáno. Dlouhý aut Balíka se dostal až na k Nadaskému, který se z otočky šikovně uvolnil a střelou k tyči se nemýlil - 3:3. A to nebylo vše, domácí se s bodem nechtěli smířit a bojovali až do konce zápasu. V 87.minutě byl blízko branky Hruška, minul míč v souboji s dvěma obránci před opuštěnou bránou. Diváci se dočkali v 89´ po skvělém uvolnění Balíka v pokutovém území, našel Pospíchala který trefil břevno, míč se ale opět k němu odrazil, kličkou se zbavil obránce a ranou pod břevno rozhodl o držiteli třech bodů – 4:3. Mikulovičtí díky bojovnosti a velkému nasazení vývoj zápasu otočili a připsali si na své konto důležité 3 body.
Sestava: Elis – Hájek, Polický, Nadaský, Urbánek, Fiedler, Fiala A., Fiala R. (74´ Caha), Pevný (61´ Hruška), Balík, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 22:02

11. kolo Přímětice - Mikulovice 4:0 (1:0)

Datum konání: 20. 10. 2013

B:

Hosté zajížděli  na hřiště Přímětic, které se nacházeli na konci tabulky, a tak chtěli na domácí půdě uspět a odrazit se ze dna tabulky. V 8.minutě poprvé zahrozili hosté, jmenovitě Balíkem, jehož střelu vyrazil domácí brankář na roh. V 11.minutě přišla chyba Fiedlera, kterou domácí naštěstí nepotrestali. V 19.minutě už ale bylo zle. Domácí se po autovém vhazování dostali k centru na jehož konci byla střela z první, která by mohla kandidovat na gól měsíce. Míč skončil v šibenici a Elis tak neměl žádnou šanci – 1:0. Hostům se kombinační hra příliš nedařila, důsledkem byly chyby, po nichž pramenily šance a nebo standartní situace, na které si rozhodně museli hosté dávat pozor. To dokumentovala 24´ kdy právě domácí zahrávali standartní situaci na kterou si naběhl domácí hráč a v pádu jen těsně minul. Ve 29.minutě měli další šanci domácí, míč po křižné střele těsně minula pravou tyč. Hned o minutu později už zvedali ruce nad hlavu domácí, ale Elis byl proti a míč poslal na roh. V 34.minutě se o slovo přihlásili také hosté, Pospíchalův přímý kop brankář vyrazil před sebe, dobíhající Nadaský však gólmana překonat nedokázal i kdyby, gól by pro ofsajd  neplatil. Ve 42.minutě postupoval sám na bránu Krčmář, bohužel ani on gól nedal, jeho střela skončila vedle. V poslední minutě prvního poločasu ještě pálil Fiala R. po přihrávce Balíka, střela ale neměla razanci. Hosté šli do druhého poločasu s touhou po vyrovnání. Plány jim změnili domácí hned ve 47.minutě. Přišla přihrávka do rozhozené Mikulovické obrany a útočník v tváří v tvář nedal Elisovi žádnou šanci – 2:0. Hosté se věnovali více útočení a obrana tak byla zranitelnější. To byla voda na jednoduchou hru domácích, kteří v 53´ po minele Fialy A., šli sami na Elise, bránu ale minuli. V 61.minutě se akce opakovala, opět domácí útočník postupoval sám na Elise, tentokrát však Elis zakročit musel. Utkání mohl ovlivnil faul domácích, po kterém asistent rozhodčího avizoval faul na žlutou kartu hráčovi, který by už musel vidět červenou kartu, hlavní rozhodčí ale byl jiného názoru. Kopal se přímý kop, po kterém hlavičkoval Fiala R., hlavička byla tečovaná na rohový kop. V 66.minutě se uvolnil Polický, zaskvěl se i brankař domácích.  V 75.minutě měl šanci Fiala R., po přímém kopu Nadaského pálil nad. Stejný hráč měl šanci v 77´ po centru Pevného, střela skončila rohem. Hosté byli aktivnější, ale domácí je trestali brankami z brejků. Ten další proměnili domácí v 78´- 3:0. V 82´ zahrával přímý kop Polický, brankař vyrazil na roh, po něm hlavičkoval opět Polický vedle. V 84´ si vypracovali šanci domácí, opět ale byli nepřesní. Šance střídala šanci, na domácí svatyni se chystala střela Fialy A., mířil nad po přihrávce Fialy R. Konečnou podobu výsledku, dali domácí v 89.minutě, jak jinak než po protiútoku, na jehož konci v situaci dva na jednoho byl Koc, který nedal Elisovi šanci a připsal si druhou branku - 4:0. Domácí si výhru zasloužili, nutno dodat, že hosté jim svým výkonem situaci usnadnili.

Sestava: Elis – Hruška (83´ Hájek), Polický, Fiala A., Urbánek, Fiedler (57´ Pevný), Fiala R., Krčmář, Balík, Nadaský, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 22:00

10. kolo Mikulovice - Oleksovice 5:1 (4:0)

Datum konání: 13. 10. 2013

B: 14´ Fiedler, 45´ Polický, 68´ Fiala R., 20´, 31´ Pospíchal.

Na půdu Mikulovic přijel tým Oleksovic, okupující poslední tým tabulky, a tak se zisk třech bodů od domácích fotbalistů očekávalo. Do sestavy se po jednozápasové stopce vrátil Fiala A. a domácí trenér měl tak kompletní sestavu. Hned od úvodu zápasu bylo jasné, kdo bude na hřišti králem, domácí měli územní převahu, dařila se kombinace a rodily se šance. Postupně se prosazovali Pospíchal, Nadaský a Fiala R., jejich pokusy likvidoval brankař nebo mířili nad bránu. Ve 14.minutě se už ale domácí mohli radovat a to po té, co aktivně hrající Hruška nacentroval míč na zadní tyč, kde našel Fiedlera a ten se v těžké pozici dokázal prosadit a poslal domácí do vedení – 1:0. V 17. minutě zahrozili hosté po standartní situaci, kterou na poslední chvíli Elis stačil vyrazit na tyč a výborným zákrokem, nedal šanci ani dorážce dobíhajícímu záložníkovi hostů. V 19.minutě znovu zakončovali hosté, tentokrát hlavičkou nad bránu. Ve 20.minutě bylo opět o něco veseleji a to, když se uvolnil Nadaský, přízemním centrem našel Pospíchala a ten už neměl problém poslat míč do sítě – 2:0.Ve 26.minutě pronikl do šestnáctky hostů Nadaský, vystřelil, ale gólman byl na svém místě a vyrazil míč na roh. Ve 31.minutě ukázal svoji výbornou kopací techniku Pospíchal, když ze 30ti metrů napřáhl svoji levou nohou a míč zakroutil do pravé šibenice hostující brány – 3:0. O další 2 minuty později zakončoval Fiala R., avšak jeho pokus mířil jen doprostřed brány. V 33.minutě přišla šance hostů, zakončení však mířilo daleko nad bránu Elise. Ve 34.minutě měl další šanci Pospíchal, když zakončoval z úhlu, jeho střela minula branku jen tak tak. Ve 41.minutě měl šanci Balík, po té, co prošel do šestnáctky, zbrkle nepřesně vystřelil. Ve 45.minutě zahrávali domácí standartní situaci ke které se postavil Pospíchal, míč nasměroval přímo na hlavu Polického a ten nedal šanci brankáři Oleksovic – 4:0. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Domácí pokračovali ve stejném výkonu i v druhé půli, do šancí se dostávali ve 46.Nadaský, v 53. Fiedler a v 54.Balík, ani jednomu se však skórovat nepodařilo. V 65.minutě přišla další šance domácích, Krčmář uvolnil Pospíchala, který střelou ohrozil branku hostí, brankář vyrazil na roh, z následného rohu přišla hlavička Fialy R., bohužel vedle. V 67.minutě se už mohl radovat i Fiala R. a to po té, co Polický rozehrál na Fialy, který trefil míč z první na zadní tyč -  5:0. Navýšit skóre mohl opět Pospíchal, trefil tyč. Hosté celý zápas hrozili jen z brejků a právě jeden takový jim vyšel v 81.minutě, kdy dlouhý centr z poloviny hřiště zužitkoval Oleksovický útočník střelou na zadní tyč, na kterou Elis nedosáhl - 5:1. V 89.minutě měli ještě jednu šanci domácí, jmenovitě Hájek, který dostal prostor, prošel do vápna hostů a střelou pod břevno ohrozil brankáře. Jasný zápas domácí ovládli a získali všechny 3 body.
Sestava: Elis – Hruška, Polický, Fiala A., Urbánek, Fiedler (55´Pevný), Fiala R.(74´ Hájek), Krčmář, Balík (81´ Klouda P.), Nadaský (71´ Šálek), Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 21:59

9. kolo Únanov - Mikulovice 2:1 (1:0)

Datum konání: 6. 10. 2013

B: 60´ vlastní

V 9.kole OP jsme zajížděli na půdu Únanova, který se vezl na vítězné sérii šesti utkání v řadě. Hosté tak chtěli Únanov obrat o body,  aby zůstali v kontaktu s popředím tabulky a k tomu všemu se jednalo o derby. Do utkání nemohl zasáhnout Fiala A., jelikož odpykával trest za červenou kartu. Do zápasu tedy naskočil Hájek, který se vrátil z hostování z H. Kounic, kde se nedostal do kádru A-mužstva. Lépe začali domácí, v 7. minutě dal Balík příliš krátkou „malou domů“, tu vystihl hostující útočník a vyběhnuvšímu Elisovi nezbývalo nic jiného, než za hranicí šestnáctky skluzem faulovat. Domácí se dožadovali vyloučení, k čemuž rozhodčí nesáhl, žluté kartě ale neunikl. Následující standartní situaci hosté odvrátili. Hosté odpověděli slibně vyvíjející šancí Nadaského, ten ale byl v koncovce osamocený, a tak volil zakončení střelou z dálky , která neměla šanci na úspěch. Domácí byli aktivnější a v kombinaci přesnější, čehož v 15.minutě  využili po té, co se na pravé straně uvolnil domácí záložník, nacentroval přímo na hlavu svému spoluhráči a ten už neměl problém uklidit míč do sítě – 1:0. V 18.minutě se o slovo přihlásili hosté, a to když Nadaský vystřelil na nejistého brankáře domácích, který projektil jen vyrazil před nabíhajícího Balíka, který už však z úhlu nedokázal prostřelit domácího brankáře. Ve 40.minutě se hostům povedla kombinace, ze které dokázali vytěžit jen centr, který však nenašel v šestnáctce adresáta. Do šaten odcházeli spokojenější domácí. Druhá půle byla ze strany hostů aktivněji, což hned ve 46.minutě  dokazovala akce po autu Balíka na Nadaského, který dokázal odcentrovat na hlavu Pospíchala, ten však v těžké pozici bránu domácích minul. V 51.minutě přišla další šance domácích po rohovém kopu, kdy hlavou zakončoval jeden z únanovských hráčů vedle. V 54.minutě zahrávali domácí další roh, který jen tak tak prodloužil Elis ven z šestnáctky. V 55.minutě rozehrávali domácí další standartní situaci, která se však naštěstí neujala. V 60.minutě se ze zaslouženého vyrovnání radovali hosté. Pospíchal po křídelní akci nacentroval míč na Krčmáře, který se z gólu radovat nemohl, neboť míč si do své brány uklidil jeden z domácích hráčů plnící obrannou povinnost – 1:1. Hosty to nakoplo, začali lépe kombinovat. Další šanci si hosté vytvořili v 63.minutě, kdy Pospíchal zakončoval střelou z první těsně nad. Dlouho se nic nedělo, až v 77.minutě, kdy Elis vykopával míč ve snaze založit akci, ten však domácí obránce odvrátil šťastně na svého kolegy ze zálohy, který se uvolnil na hranici šestnáctky a tvrdou střelou orazítkoval břevno brány bezmocného Elise, odražený míč hlavičkou ale vrátil do sítě domácí Vlk – 2:1. Do konce zápasu si hosté už žádnou šanci vypracovat nedokázali, a tak tento remízový zápas prohráli.
Sestava: Elis – Hruška, Polický, Urbánek, Fiedler (63´ Cakl R.), Fiala R., Balík, Hájek, Krčmář (77´ Pevný R.), Nadaský, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 21:58

8. kolo Mikulovice - IE Znojmo "B" 3:2 (2:0)

Datum konání: 28. 9. 2013

B: 19´ Polický, 31´ Nadaský, 87´ Pospíchal.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si jako první vytvořili brankovou příležitost. V 9´ totiž zahrávali přímý kop a ten tečován, se otřel o tyč. Následný roh skončil po hlavičce nad bránou. Po té už byli na hřišti více vidět domácí, kteří nejenom že byli aktivnější s míčem, ale vypracovávali si brankové příležitosti. Hned v 11´ odpověděl Fiedler, který v souboji s brankařem přestřelil, šanci mu připravila souhra mezi Fialem R. a Nadaským. Posledně jmenovaný byl v šanci hned ve 13´ kdy po individuální akci mířil těsně vedle. Pak se ozval se svým pokusem Pospíchal, jehož střela skončila díky dobrému zákroku brankaře, nad břevnem. O minutu později, tedy v 19´ se domácí zaradovali, to zahraný rohový kop prošel na zadní tyč, kde číhal Polický a ten hlavou neměl problém otevřít skóre – 1:0. Navýšit skóre mohl opět Nadaský ve 25´, vyhrál souboj se obráncem hostů, ale brankař jeho samostatný únik kryl. Hosté nebyli rozhodně pasivní, jak by se z výčtu šancí zdálo, ale neměli v útočné fázi pochopení u obránců domácích, pokud jim to vlastní vinou neusnadnili. Ve 31´ se domácí fanoušci mohli radovat podruhé, Fiedler donutil presingem k u postranní čáry obránce k zahrání malé domů brankaři, tomu ale úmysl vystihl Nadaský a bylo 2:0. Za tohoto stavu se odebrali hráči do kabin. Úvod domácím nevyšel podle představ. Špatnou rozehrávku domácích, zachytil hostující útočník a Fiala A. jej musel zastavit faulem, za což viděl ČK a byla nařízená penalta. Tu ve 48´ Elis kryl. Situace se otočila a domácí museli myslet více na obranu. Vydrželi do 61´ kdy se dostal po levé straně do šestnáctky krajní záložník a našel volného Šperla, který sice slabou, ale za to přesnou střelou k tyči, snížil na rozdíl jedné branky – 2:1. Nápor znojemští stupňovali a hned v 63´ musel opět na zem Elis, aby zlikvidoval pokus hostů. Domácí i přes oslabení, ohrožovali hostujícího brankaře také. Pospíchal odcentroval po jedné z ojedinělých akcí v 65´ na hlavu Nadaského, ten ale v gólové příležitosti usměrnil míč hlavou těsně nad. Naději na vítězství držel ve svých rukavicích Elis, ten totiž zlikvidoval gólovou střelu hostů ze 71 minuty. Šance se přelévali z jedné strany na druhou a tak byli na řadě domácí. V 78´ navázali na úroveň zápasu domácí díky přímému kopu Pospíchala a hlavičce Polického, ta skončila na kopačce obránce hostů, který vykopl míč do bezpečí z brankové čáry. Hosté hráli pod tíhou nervozity, neboť čas na vyrovnání ubíhal nezadržitelně. A domácí toho využili. Radost z vítězného gólu prožili domácí v 87´ po samostatném úniku Pospíchala, který volil koncovku po Panenkovsku a i díky tyči se strhla radost spoluhráčů. Hosté ještě v nastaveném čase snížili hodně šťastnou brankou – 3.2, ale hvizd rozhodčího více nepřipustil.

Sestava: Elis – Hruška, Polický, Fiala A., Urbánek, Fiedler (79´ Holčapek), Fiala R., Balík, Pevný (59´Krčmář), Nadaský, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 21:56

7. kolo Miroslav "B" - Mikulovice 0:0 (0:0)

Datum konání: 22. 9. 2013

B:

Po utkání jsou spokojenější domácí. Ti, až na několik světlých výjimek, tahali za kratší konec. Hosté v prvních 20 minutách byl jasně lepší a spálil dvě velké šance. Nejprve postupoval v 11´ na domácí bránu Pospíchal, brankař svým zákrokem zařídil rohový kop, po kterém hlavičkoval vedle Polický a ve 14´ po přímém kopu Fialy A., zakončoval Fiedler do brankaře. Následně zahrávali domácí přímý kop, který neměl Elis problém chytit. Ve 24´ rozehrál Fiala A. přímý kop na Pospíchala, který se probojoval až před bránu, šanci ale nedal. Stejně naložil se svojí šancí Nadaský, který sám před brankařem přehlavičkoval bránu po centru Pospíchala. Domácí se do šance dostali až po půlhodině, závar před hostující brankou nedokázali gólově zakončit. V poslední minutě prvního poločasu využili domácí chybné přihrávky Balíka na Pospíchala v nebezpečný protiútok, který zakončoval Brveník těsně vedle. Úvod druhé půle patřil hostům. Po centru Holčapka hlavičkoval ve 49´ vedle Nadaský. Břevno zazvonilo po hlavičce Polického po standartní situaci zahrávanou A. Fialem. V 54´ po minele Urbánka, musel zachraňovat Elis.  Na druhé straně dostal do šestnáctky přihrávku Nadaský, střele napříč brány, chyběla přesnost. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, brankových příležitostí si víc vypracovali hosté. V 61´ zahrával přímý kop Pospíchal, ráně stálo v cestě břevno. Potom si vypracovali šanci hosté, prudká střela skončila těsně vedle. Další trestný kop Mikulovic v 79´, dokázal Ambrož vytáhnout opět na břevno. Ke konci bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje. Po dobré kombinaci vystřelil v 80´ z 20ti metrů Brveník, jeho bombu brankař Elis skvěle vyrazil. Když pak nezamířil z úhlu přesně domácí útočník, skončil zápas bezbrankovou remízou. I když gól nepadl, 120 diváků vidělo kvalitní fotbal.

Sestava: Elis – Hruška, Fiala A., Polický, Urbánek, Fiedler, Fiala R., Balík, Holčapek (59´ Pevný), Nadaský, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 21:54