13. kolo So. 28. 10. 2017 14:00 Muži A

JEVIŠOVICE - MIKULOVICE 1:1 (1:1)

B: 38´ J. Motyčka

Sestava: Elis M. – Bártl, Hudec M., A. Fiala, Krčmář, Kružberský, Franc, M. Motyčka, Semotam, Holčapek, J. Motyčka.

Derby se hrálo za špatných povětrnostních podmínek. Vítr byl tak silný, že odehrát míč vzduchem na delší vzdálenost, byla utopie. První poločas hráli po větru hosté, hra nebyla tak jednoznačná jako v druhé půli. Domácí se ujali vedení po rohovém kopu ze 34´ zásluhou hlavičky J. Jurky k tyči – 0:1. Hosté si vypracovali šance převážně ze střední vzdálenosti nebyli ale důrazní v šestnáctce, a nebo čaroval Šebela v brance. Na opačné straně si brankoviště s respektem bránil Elis, a tak domácí držel v naději na zisk bodu. Ve 38´udeřili hosté zásluhou J. Motyčky, Franc vyslal střelce branky do samostatného úniku, Šebela v ten moment stál daleko od brány a tak byl nucen jít proti J. Motyčkovi, ten byl u míče dřív a do prázdné brány vyrovnal – 1:1.

Druhá půle byla jasně v režii domácích. Důvodem byla výhoda větru, čehož využívali i při autovém vhazování. Celá obrana pracovala důrazně, a přestože nebyla kompletní, podala výborný výkon. Nutno podotknout, že Elis byl jejím pilířem a navíc stálo při hostech i štěstí. To nakonec měli i domácí, J. Motyčka efektivně nůžkami trefil tyč Šebelovi brány. Nebezpeční byli i náhradníci domácích, kteří se dostali hned do několika šancí. Hosté v oslabené sestavě nakonec bod vybojovali, domácí smutní.