Újezd u Brna 4.11.2017

1. kolo So. 4. 11. 2017 14:00 Muži A

MIKULOVICE – ÚJEZD U BRNA 0:1 (0:1)

Sestava: Elis M. – Janíček, Bártl, Krčmář, Fiala A., Kružberský (60´Hobza), Franc (80´Fiala R.), Motyčka M., Motyčka J., Holčapek (55´Semotam), Novák (72´Šálek).

Další domácí zápas mohl napovědět, jak se bude vyvíjet situace okolo sestupového pásma. Hostili jsme mužstvo o jednu příčku nad námi. Už ve 2´naznačil Kružberský střelou vedle naznačil domácí záměr. Domácím se dařilo držet míč a z toho pramenily i šance. Hlavní roli v utkání hrála 11´, domácí po zbytečném faulu dali příležitost hostům, přímý kop z 20ti metrů proměnil Hanuš – 0:1. V 18´ pálil z 25-ti metrů Franc těsně nad bránu. Aktivita domácích pokračovala, Holčapek ve 22´získal odražený míč, zbavil se obránce a střelou akci zakončil, mířila ale nad bránu. Ze standartní situace ve 33´mohli navýšit vedení hosté, Elis míč z přímého kopu vyrazil, ten si našel Řeřicha, který z bezprostřední blízkosti minul bránu. Do poločasu mohl vyrovnat Novák, J. Motyčka na pravé straně hřiště připravil šanci, koncovka ale Martinovi nesedla.

Novák v 54´obešel dva obránce, v dobré příležitosti ale přestřelil. Domácí měli šanci vyrovnat M. Motyčkem v 59´, jeho hlavičku po přímém kopu A. Fialy vyrazil brankař nad břevno. Domácím zatrnulo v 64´, po faulu A. Fialy zahrával hostující Hanuš přímý kop, Elis se mohl po precizní střele pouze podívat, míč ale skončil v ochranné síti. Jak se blížil konec zápasu, naskýtala se hostům příležitost brejků do otevřené obrany. Kašparovský brejk v 73´ zakončil střelou, Elis nohou vytěsnil na roh, po něm ve skrumáži mířili vedle. V 75´vybojoval míč M. Motyčka, před bránou mu ale míč obránci ukopli na roh. V 82´se do bránění zapojil i Elis, míč za obranu musel odkopnout daleko od brány do bezpečí. V poslední minutě nedokončili brejk dva hráči Újezdu, když byli sami před Elisem. Domácím mohl zajistit bod střídající Šálek, jeho střela s šestnáctky, skončila v rukavicích brankaře nováčka. Domácí tak prohráli důležitý zápas a bude se jim těžce připravovat na jarní část.