Hevlín 21.10.2017

12. kolo So. 21. 10. 2017 14:30 Muži A

MIKULOVICE - HEVLÍN 5:1 (2:0)

Sestava: Elis M. – Janíček, Bártl, Hudec M., Fojtík (68´Šálek), Krčmář, Fiala A. (80´Kružberský), Franc, Motyčka J., Holčapek (72´Semotam).

Domácí hostili poslední tým tabulky a očekávala se první výhra na domácím hřišti. To hned ve 3´potvrdil Krčmář, který zužitkoval přihrávku Holčapka z pravé strany, střelou na vzdálenější tyč Vidovy brány – 1:0. Následující dvacetiminutovka patřila ale hostům. V 11´se po kolmici do šestnáctky ocitl Szajko sám před Elisem, ten střelu chytil. V 19´neměl mnoho práce se slabou střelou Adamíka, který pálil po rohovém kopu. V téže minutě šli na Elise dokonce dva útočníci Hevlína, Elis ale opět potvrdil své kvality a tutovku chytil. Domácí se probrali z útlumu ve 24´ a hned z toho mohla být branka, Novák si navedl míč z levé strany na střed brány, se střelou ale váhal, až o míč přišel a dal tak prostor pro rychlý protiútok hevlínským. Na jeho konci byl opět Szajko, který si opět vylámal zuby na Elisovi. Ve 29´se dopustil chyby Janíček, ten váhal s míčem na noze, v souboji o něj přišel a dal příležitost Divišovi, který tentokrát minul bránu. Slabou chvíli si vybral Elis ve 36´, jím rychle rozehraný odkop přímo na hostujícího Diviše znamenal samostatný nájezd, ten vyrazil zpět k jeho kopačkám a následně musel faulovat. Nařízenou penaltu ale J. Hycl neproměnil, Elis chytil. Ve 42´ po přihrávce Nováka šel sám středem na brankaře Holčapek, v rozhodujícím momentu si míč předkopl od kopaček příliš a brankař mu jej ukopl. V poslední minutě poločasu se udály infarktové situace. Nejprve mohl Holčapek navýšit skóre, při samostatném útoku se zbavil kličkou vracejícího se obránce, střela levou nohou v síti neskončila. Naopak brankař Vida založil protiútok, který v šanci přetavil Szajko, souboj s Elisem opět prohrál. Domácí ještě stihli založit útok, přišel faul na Nováka. Přímý volný kop zahrál do šestnáctky A. Fiala přímo na hlavu M. Hudce a ten z poslední akce prvního poločasu, zvýšil na 2:0.

Zatímco první poločas byli hosté nebezpečným soupeřem, v druhém to byla hra na jednu bránu s tím, že hosté hrozili nebezpečnými kontry. Ten první z 53´, na jehož konci byla střela Adamíka, Elis chytil, výkopem našel J. Motyčky, ten posunul na Holčapka, který střelou k tyči v téže minutě, nedal Vidovi šanci a zvýšil na 3:0. Snížení nedopustil Elis v 55´, když po standartní situaci, vytěsnil hlavičku Diviše na roh. Definitivní klid dal domácím opět Holčapek, v 56´ tečovanou střelou překonal Vidy – 4:0. V 62´zlikvidoval Elis Szajkovu šanci nadvakrát. Holčapek odmítl hattrick v 68´, když na místo střely, volil přihrávku na volného Nováka, kterou ale brankař vystihl. Novák se dočkal v 69´, zmatky hostující obrany využil ke střele z úhlu, která zapadla na vzdálenější tyči hevlínské brány do sítě – 5:0. V 81´odražený míč napálil z dvaceti metrů z první pěknou střelou Bártl pouze do tyče. J. Motyčka se uvolnil na levé straně a servíroval míč před bránu Šálkovi, před ním ale míč ukopl hostující obránce. V 90´ po zbytečné ztrátě míče domácími na útočné polovině, se nakonec přece jen prosadil Adamík a vstřelil za hosty čestný gól, nutno podotknout, že zaslouženě, byť si Elis nulu zasloužil.