Aktuality > Komentáře > Práče 10.6.2017

Práče 10.6.2017

MIKULOVICE – PRÁČE 2:1 (1:0)

B: 38´ Fiala A., 72´ Brveník

Práče se představili jako soupeř, který nemyslel na půdě vedoucího týmu, pouze na „zadní vrátka“. Přestože domácí více drželi míč na svých kopačkách, dopouštěli se zbytečných chyb, které hosté trestali konstruktivním založením akcí, které domácí obranu trápily. Byly to Práče, které se ve 13´dostali jako první do obrovské šance, a to díky ruce Janíčka v pokutovém území. Pochopitelně se zahrávala penalta, pro včasné vběhnutí France do pokutového území, mohl Bernát chycenou penaltu opakovat. Tu druhou Elis rovněž chytil! Domácí se dostali do šance zásluhou Brveníka, tomu ale obránce střelu zblokoval na roh. Po něm následoval nepřesný centr. Ve 29´po autovém vhazování, hostující Klouda v šanci, Elis ale jeho pokus vyrazil do bezpečí. Ve 30´ po centru Cakla, přestřelil Brveník bránu. Hostující Bernát mohl ve 36´odčinit selhání ze 13´, jeho volej po rohu, ale Elis vyrazil. Pěkný fotbalový moment přinesla 38´, Fiala A. se dostal k volnému míči za šestnáctkou, napálil jej z první na bránu tak přesně do horního růžku, že brankař Gymbál se pouze podíval – 1:0. Ve 40´hostům nabídl rozhodčí další pokutový kop za faul Janíčka, který se ohnul před míčem, aby jej mohl Elis chytit, jenomže hostující Kosec přes něj nešikovně přepadl. Zvedla se nevole domácích hráčů, neboť o faul se určitě nejednalo. Hostující hráč roztržku vyřešil svým přiznáním. To ocenily obě strany potleskem. V poslední minutě prvního poločasu zahrál přímý kop z levé strany přímo na bránu Klouda, tu ale těsně minul.

Hosté pokračovali v mírném tlaku i v druhém poločase, v 51´ po centru svého spoluhráče hlavičkoval P. Kosec nad bránu. Hned v 52´se diváci přesvědčili o dovednostech hostujícího Ziky, ten se do svého pokusu rovněž pořádně opřel a padající střela, orazítkovala břevno Elisovy brány. Domácí vstup do druhého poločasu nezvládli a po pěkné akci na pravé straně se P. Kosec protáhl do šestnáctky a nedal Elisovi šanci – 1:1. Po vyrovnání domácí zabrali a začali hosty přehrávat. V 58´ byl Fiala A. na konci kombinace v šestnáctce. Brankař byl na místě. V 63´ rozehrál akci Antoš na Brveníka, ten přihrával T. Hudcovi, kterému brankař tečovanou střelu chytil. Středem hřiště se na bránu hostí s míčem rozběhl Cakl, narazil si s Brveníkem, v šestnáctce si ale míč předkopl příliš, a tak mu vyběhnutím Gymbál šanci zmařil. V 69´ po centru z přímého kopu A. Fialy, si málem dali hosté vlastní gól, míč těsně minul tyč. V 70´ T. Hudec rozehrál roh, míč se k němu vrátil, jeho střela ale byla nepřesná. Domácí šli v 72´zaslouženě do vedení. Faulován byl Brveník, který potrestal z přímého kopu faul na svoji osobu – 2:1. V 78´ skvělým pasem našel Hobza Brveníka za obranou hostí, s koncovkou váhal a o míč ho obral vracející se obránce. Krčmář se ocitl v šanci v 80´, v souboji s obráncem ale nepřesně zakončil. Na hřiště přišel Bártl a mohl zajistit větší rozdíl ve skóre. To po centru T. Hudce v 87´ sám před bránou hostí, hlavou minul. V 89´ postupoval sám na brankaře, ztratil rychlost a obránce jej doběhl, přesto se uvolnil, vystřelil, ale brankař kryl. Domácí po zlepšeném výkonu v druhém poločase získali potřebné tři body.

Elis M. – Antoš, Fiala R., Janíček, Hobza, Krčmář (83´Semotam), Fiala A., Cakl R., Franc (76´Holčapek), Šálek (56´Hudec T.), Brveník (84´Bártl)