Aktuality > Komentáře > Jezeřany 4.6.2017

Jezeřany 4.6.2017

JEZEŘANY - MIKULOVICE 2:2 (1:1)

B: 34´ Franc, 63´ Brveník p.k.

Hrálo se za silného větru, kterého v prvním poločase využili hosté. Do šance se dostali až v 15´, Brveník se vyhnul ofsajdu, reklamace domácích obránců na rozhodnutí asistenta rozhodčího ofsajd neodmávat byla ale tak přesvědčivá, že sám Brveník tomu uvěřil a na moment přestal hrát, jakmile si uvědomil, že hra plyne dál, s míčem si to namířil na bránu Břinka, obrana ale jeho zaváhání využila a stihla mu zabránit akci zakončit. Domácí se do šancí nedostávali, přestože hráli proti větru, dalekonosnými pokusy nešetřili. Mířili ale nepřesně, nebo Elise spíše prověřovali, zda dává pozor. Hosté věděli, že pokud chtějí uspět, musejí i po větru hrát po zemi. O tom se přesvědčili v 19´, kombinační akce po ose Brveník Cakl, skončila nakonec díky zásahu domácího obránce u A. Fialy, ten akci zakončil střelou těsně vedle tyče domácí svatyně. Blízko vedoucímu gólu, byl Brveník ve 32´, centr Krčmáře neodvrátila domácí obrana do bezpečí, míč propadl k Brveníkovi, který v souboji s brankařem nebyl důrazný a byl z toho pouze odkop. Radovat se hosté mohli ve 34´, nejprve si v šestnáctce nerozuměl Šálek s Francem, zdálo se, že šance zakončit zhasla, nakonec ale dal Šálek přednost Francovi a ten technickou střelou obstřelil brankaře ke vzdálenější tyči – 0:1. Domácí odpověděli hlavičkou Machaly ihned po rozehrávce, ta šla ale vedle Elisovi brány. Ve 37´se k přímému kopu postavil Cakl, jeho pokus skončil v náruči připraveného brankaře Břinka. Domácí udeřili po nenápadné akci, z levé strany přišel centr přes Krčmáře a Antoše a po zmatcích v šestnáctce, se nejlépe zorientoval Kroupa, který prostřelil Elise – 1:1. Do poločasu mohli jít hosté do vedení, střelu Krčmáře po spolupráci s Francem, vytěsnil brankař na roh.

Hned po pěti minutách druhého poločasu se dostali do vedení domácí. Po standartní situaci hostí v 50´, se díky špatnému zpracování Antoše, dostali do brejku domácí, kteří rychlý přechod zvládli bravurně a náhle se ocitl před Elisem sám Kroupa, který si s šancí poradil mazácky a nedal Elisovi šanci – 2:1. V 52´byl nařízen nepřímý kop v šestnáctce za hru vysokou nohou, Brveník ale trefil pouze zeď. Janíček zastavil slibně se rozvíjející akci domácích, za což byl nařízen přímý kop, ten ale skončil stejně jako ten hostů o minutu dříve. Hosté, přestože hráli proti větru, byli aktivnější a drželi míč na kopačkách déle než domácí. V 62´se ocitl ve velké šanci Šálek, v šestnáctce z úhlu ale nikým neatakovaný, napálil pouze brankaře. Za aktivitu byli hosté odměněni vyrovnávajícím gólem. Franc byl faulován v pokutovém území a byla nařízena penalta, tu proměnil Brveník a vyrovnal – 2:2. Hra se po té odehrávala ve středu hřiště, hosté si vypracovávali více šancí, končili ale před šestnáctkou domácích. Na obou stranách už brankaři velkou práci neměli, utkání tak skončilo remízou.

Elis M. – Antoš, Janíček, Hudec M. (24´Fiala R.), Hobza, Krčmář (82´Semotam), Fiala A., Cakl R., Franc (83´Kružberský), Brveník, Šálek (76´ Holčapek).