Aktuality > Komentáře > Únanov 13.5.2017

Únanov 13.5.2017

ÚNANOV - MIKULOVICE   0:2 (0:2)

B: 31´Motyčka, 35´ Brveník

Derby začalo lépe ze strany domácích. Hned ve druhé minutě, měli domácí dvě šance. Nejprve středem prošel Čech a Elis musel ven z brány, aby jeho pokus vyrazil do bezpečí. Vzápětí se Dočekal vyhnul ofsajdu, Elis jeho pokus vytěsnil na roh. Stejný hráč postupoval sám i v 8´, tentokrát netrefil střelou po zemi, bránu. Hosté drželi více míč na kopačkách, domácí byli přímočařejší a nebezpečnější. Hosté se poprvé ocitli v šanci po faulu na T. Hudce ve 21´, kdy zahrávali přímý kop, Brveník trefil pouze zeď. Aktivita hostů se postupně přenášela i před bránu domácích. Motyčka dobrým napadáním získal ve 26´ míč, s ním postupoval do šestnáctky a křižnou střelou akci zakončil, bránu ale netrefil. Pěkný fotbalový moment přišel ve 29´, Franc dlouhým míčem přihrál míč do šestnáctky na Brveníka, který trefil vyběhnutého domácího brankaře. Za aktivitu byli hosté nakonec odměněni brankou. Ve 31´ Franc ideálně přihrál v šestnáctce Motyčkovi, který kličkou na brankaře a střelou z úhlu, otevřel skóre – 0:1. S odpovědí mohli domácí přispěchat hned ve 33´, Pokorný si po pravé straně ideálně zaběhl za obranu, centr ale byl hodně nepřesný, za což se jeho spoluhráči hodně zlobili. Na opačné straně se ve 35´ radovali hosté podruhé. Stalo se tak po rohovém kopu, kterému předcházela ztráta míče domácích zadáků, centr Brveníka na volného Motyčky, tomu míč těsně před zakončení ukopl Bulín na roh. Roh zahrál T. Hudec přímo na hlavu Brveníka, který nedal brankaři šanci – 0:2. Do poločasu ve 37´ mohl snížit Košárek, který z první pálil po centru svého spoluhráče, těsně vedle.

Do druhého poločasu vstoupil aktivně hosté, Francova střela ve 47´po přihrávce Motyčky, skončila těsně vedle levé tyče. Hned ve 48´ Semotam vysunul Motyčky, důrazný zákrok brankaře, utnul jeho gólové myšlenky. Semotam se mohl zapsat do kolonky střelců v 53´, Motyčkovu přihrávku ale dostal na slabší nohu a tak šla střela vedle. Domácí se dostali do šance až v 64´zásluhou střely Bulína, který tečoval na roh Janíček, po něm dominoval před bránou Elis. Střídající Šálek měl na hlavě další gól hostů, po centru Brveníka z přímého kopu, hlavičkoval na vzdálenější tyč, míč těsně minul bránu. V 81´ se prosadil Bulín střelou po centru svého spoluhráče, střela ale Elise neohrozila. Asi největší šanci druhého poločasu měli domácí v 89´, Dočekal vystřelil z bezprostřední blízkosti brány míč, který se k němu odrazil, Elis ale bravurně míč vytěsnil na roh. Výsledek si už hosté nenechali vzít a oplatili domácím porážku z podzimního utkání.

Elis M. – Janíček, Hobza, Krčmář, Fiala R., Semotam (82´Kružberský), Franc, Hudec T., Bártl (54´Holčapek) – Brveník, Motyčka (64´Šálek),