Starý Petřín 3.9.2016

5.kolo So. 3. 9. 2016 16:00                       Muži A

STARÝ PETŘÍN - MIKULOVICE 5:3 (0:1)

B: 16´ Motyčka, 53´Šálek, 84´Brveník

Domácí, nováček soutěže, začali od podlahy a hned na úvod se jim nabízela šance ke skórování po přímém kopu a následné hlavičce, ta ale minula bránu. Standartní situace jsou pro domácí obrovskou zbraní, umocněnou menšími rozměry domácího hřiště. Hosté upřednostnili techničtější hru, což v případě nepřesnosti, znamenalo pro France nebezpečí. To se stalo v 6´, Hobza nepřesně rozehrál na R. Fialy, toho využil domácí Sobotka, razantní střela z úhlu na bližší tyč, skončila hodně vysoko. Udeřilo na druhé straně, v 16´rychle rozehraný přímý kop Holčapkem, zakončil přesnou střelou Motyčky – 0:1. Domácí se snažili vyrovnat, zvýšili aktivitu, ale hosté svým pohybem a kombinací, úsilí domácích o vyrovnání eliminovali. Po Šálkově prodloužení hlavou do šestnáctky, se za míčem prodíral Brveník, na míč ale před brankařem nedosáhl. Největší šanci první půle promarnili domácí ve 42´, Franc nadvakrát střelu kryl. Před poločasovým hvizdem byl na půlící čáře faulován Fiedler tak nevybíravě, že musel pro poranění kotníku, odstoupit ze hry.

Druhou půli začali dobře hosté, navýšili totiž v 53´skóre Šálkem, ten nemohl nedat branku po přihrávce France – 0:2. Dvoubrankové vedení mělo jepičí život. Už v 58´po přímém kopu bylo sníženo, domácí Prukner využil zaváhání Kvinty a dorážku „uklidil“do brány – 1:2. Domácí cítili zisk třech bodů a to se projevilo na nasazení. Mohlo být ale jinak, Šálek v nouzi odkopl míč, který doběhl před Brveníkem domácí obránce, přihrál svému brankaři, ten ale na místo odkopu míče, kopl do země, své zaváhání ale ještě těsně před Brveníkem napravil. Další zaváhání, tentokrát hostů, využili domácí ve vyrovnání. Šálek minul míč, ten putoval do šestnáctky, kde jej nedokázali hostující zadáci odkopnout do bezpečí, čehož domácí Prukner využili ke vstřelení své druhé branky – 2:2. Na hostující bránu se valil útok za útokem a otřesení hosté inkasovali po třetí. V 73´prošel po chybě Holčapka domácí záložník, Kvinta zbytečně vyběhl, na brankové čáře ho ale zastoupil Janíček s Antošem. Následoval roh a branková hlavička – 2:3. Další vlna náporu přišla v 77´, po centru domácích, uklouzl Hobza, Sobotka ale váhal se zakončením, dal tak možnost hostující obraně uhasit nebezpečí. To se nestalo v 81´, dlouhý nákop propadl až k Parůžkovi, který samostatný únik zakončil obstřelením Kvinty – 4:2. Naději na bod vykřesal v 84´ Brveník z přímého kopu po faulu na Šálka, trefil to náramně přes zeď – 4:3. Domácím vyšlo střídání, do hry přišel mladý Lazárek, který si poradil se svým vrstevníkem Francem a po výměně míče s Parůžkem, zkušeně skóroval a pečetil zaslouženou výhru domácích – 5:3. Hosté postrádali bojovnost, což proti domácím borcům, je nepostradatelná vlastnost.

Franc – Janíček, Hobza, Fiala R., Antoš, Holčapek, Krčmář, Motyčka, Fiedler (46´Kvinta J.), Brveník, Šálek M.