24. kolo Mikulovice - Hostěradice 1:3 (0:3)

Publikováno 3. 6. 2015 12:31

23. kolo Práče - Mikulovice 1:0 (1:0)

Datum konání: 23. 5. 2015

B:

Utkání provázel vytrvalý déšť a mokrý terén nevyhovoval oběma týmům, diváci tak neviděli příliš pěkný fotbal. První náznak šance skončil brankou, bohužel v síti hostů. Běžela 10.minuta, Holčapek vypíchl skluzem v šestnáctce míč Kloudovi, oběma se do cesty postavil ještě Elis a na mokrém trávníku skončili všichni tři. Míč ale do zámezí nedošel, toho se zmocnil Kozelský a už připraveného Elise překonal střelou na bližší tyč 1:0. Hosté chtěli odpovědět vyrovnávacím gólem a hned v 19.minutě po centru Fojtíka, hlavičkoval těsně vedle. O minutu později si roli zakončovatele vyzkoušel i Fojtík, ale hlavičkoval doprostřed brány, kde stál připravený domácí brankař. Klíčový moment přišel ve 38.minutě. Krčmář špatně rozehrál odražený míč po rohu hostů, míč získal domácí hráč a postupně obešel jak Krčmáře, tak Fialy A., poslední překážkou byl Holčapek, který ho zastavil nedovoleně a následoval červená karta.

Druhý poločas byl o poznání zajímavější. Snažili se hosté a není divu. Ve 48.min. odcentroval Fiala A. a na centr si naskočil Polický, souboj s brankařem sice vyhrál, míč ale směřoval na břevno. Vzápětí na opačné straně špatně nahrál Fiala A. Elisovi, to vystihl Klouda, Elis ale chybu napravil. V 52.minutě se prosadil po rohu opět Polický, míč ale skončil na tyči. Případná radost byla přerušená odpískaným faulem. Navýšit skóre mohli domácí v 63.minutě, Krčmář minul centr a Elis bravurně zakročil proti střele domácího hráče.

Další příležitost k vyrovnání měli hosté v 76.minutě, přímý kop Fialy A. hlavičkoval kdo jiný než Polický, brankař se zaskvěl. V 79.minutě odcentroval střídající Fiedler T., míč prošel na Fojtíka, ten sklepl na Balíka, kterému brankař pokazil radost z vyrovnávací branky. Hosté se už vyrovnat nedokázali a odjíždějí bez bodu.

Sestava: Elis V. – Holčapek, Polický, Fiala A., Krčmář, Balík, Petkov, Fiala R. (77´ Fiedler T.), Šálek (81´Semotam), Fiedler L., Fojtík.

Publikováno 28. 5. 2015 8:28

22. kolo TJ Mikulovice - TJ Sokol Dobšice "B" 3:3 (1:3)

Datum konání: 16. 5. 2015

B: 43´ a 57´ Fojtík, 70´ Petkov

Po třech porážkách v řadě chtěli Mikulovičtí konečně vyhrát. Soupeřem jim byl tým Dobšic "B". Od úvodních minut utkání byli aktivnější hosté. Domácí tým se opět trápil a dobšičtí si začali vytvářet spoustu zajímavých šancí. Po pěti minutách hry se však už hosté dočkali, neposedný míč si do vlastní branky vstřelil Krčmář - 0:1. Po té se šance rodili na opačné straně. V 8´ chtěl napravit chybu Krčmář, Fojtíkovu přihrávku nezpracoval v dobré pozici nejlépe. O dvě minuty později přestřelil Franc. Nedůslednost obrany začali využívat i hosté. V 16´ po chybě Fialy A. následoval centr a Mach trefuje břevno bezmocného Elise. V 18´se nakopnutého míče zmocnili hosté a Elis s Holčapkem museli na poslední chvíli odvrátit na roh. Ve 22´ fauloval ve svém vápně Franc a hosté penaltu nepromarnili, střelou k tyči šli do dvoubrankového vedení - 0:2. Domácí byli pod velkým tlakem a jen díky špatnému zakončení hostujících hráčů neprohrávali větším gólovým rozdílem. Avšak dobšičtí ještě náskok do konce první půle navýšili, když se ve 41´z 22 metrů k tyči prosadil hostující Bitala - 0:3. Domácím se do přestávky podařilo snížit, když Balík přesným centrem našel Fojtíka a ten se hlavoudo protipohybu brankaře nemýlil - 1:3. Do druhé půle nastoupili domácí jako vyměnění. Ihned začali svého soupeře přehrávat kombinačně a hosty k ničemu nepouštěli. Šanci nevyužil v 52.min. Petkov, výtečný Burda kryl. V 57´ bylo sníženo, to se uvolnil v pokutovém území Fojtík a poslal míč k pravé tyči hostující branky - 2:3. Po akci v 66´ Petkov, Balík, zakončoval Fojtík, hostující stoper zastavil míč na brankové čáře rukou, rozhodčí správně nařídil penaltu a udělil červenou kartu, k penaltě se postavil Fojtík, vystřelil k levé tyči, ovšem dobšický brankář jeho střelu zneškodnil. Vyrovnání ale na sebe nenechalo dlouho čekat a v 70´ Petkov zužitkoval hlavou centr Holčapka – 3:3. Domácí neustále tlačili, ale v bráně stál Burda, který likvidoval nemožné. Postavil se proti střelám Polického, Petkova, který v 85´ ani nadvakrát nepřekonal brankaře, Šálek přízemní střelou neskóroval a v 90´ Petkova vysunul Polický, ten se ale kličkou Burdovi dostal ze střelecké pozice. Remíza tak byla pro oba celky zasloužená.

Sestava: Elis V. – Holčapek, Polický, Fiala A., Krčmář (Fiedler T.), Fiedler L., Petkov, Franc (Fiala R.), Janíček (Šálek), Balík, (Semotam), Fojtík.

Publikováno 19. 5. 2015 11:35

21. kolo Bohutice - Mikulovice 3:2 (1:2)

Datum konání: 10. 5. 2015

B: 2´ Polický, 23´ Fojtík pen.

Lepší začátek si hosté nemohli přát. Než se diváci sešli na nedělní zápas, šli hosté do vedení. Faul na France potrestal v 2.min. z přímého kopu Polický – 0:1. Domácí odpověděli v 15.minutě, kdy po centru z levé strany netrefil ve skluzu ideálně míč domácí útočník. Hosté byli veselejší ve 23.minutě po odpískaném faulu na Fojtíka v pokutovém území a následně proměněné penaltě faulovaným hráčem – 0:2. Domácí mohli odpovědět hned ve 25.min., Elis ale střelu z úhlu kryl. Hosté předváděli pasivní hru, což domácí vycítili a ukázali hostům, že se to nevyplácí. Zdánlivě ztracený míč vybojoval nejstarší muž z domácího týmu, následně byl nešetrně faulován v pokutovém území a kopala se penalta, kterou domácí ve 37.minutě proměnili – 1:2. V poslední minutě prvního poločasu se do míče opřel Balík, střele ale nestačili ani zábrany za domácí bránou.

Druhý poločas se hrál prakticky na jednu bránu, a to hostující. Nejhorší poločas hostů v této sezoně začali domácí šancí v 50.min., střela šla do prostřed brány, kde byl připraven Elis. Domácí hráli jednoduše, byli v pohybu a naopak hosté hledali složité přihrávky, nebojovali a působili odevzdaným dojmem. To se jim vymstilo v 53.min. vyrovnávající brankou. Na pohotovou střelu Elis neměl – 2:2. Ani ztráta dvoubrankového vedení hosty neprobrala, a tak domácí pokračovali v započaté hře a odměnou jim bylo vedení. Než se tak stalo, dny otevřených dveří hostující obrany, nevyužil v 64 minutě Bloudíček, který měl v prostoru pokutového území čas na střelu a následně i dorážku. Elis byl však dobře rozchytaný a radost z vedení se musela odročit do 69. min. Stejný hráč se individuálně prosadil od rohového praporku a překonal Elise střelou na vzdálenější tyč – 3:2. Domácí se nemuseli o vedení obávat, hosté si vypracovali pouze jednu šanci. Fojtíkovi nacentroval míč střídající Semotam, ten ale sám před brankařem, střelu neumístil a trefil pouze strážce domácí brány, to běžela 81.minuta. V 75. a 79. minutě spálili obrovské šance domácí díky zákrokům Elise. Přestože v 87.minutě neproměnil zkušený Bloudíček další svoji šanci, přestřelil, nebyl důvod ke smutku, protože hosté už domácí bránu neohrozili a domácí se tak mohli radovat z potřebných třech bodů.

Sestava: Elis V. – Holčapek, Polický, Krčmář, Petkov, Fiedler L. (75´ Fiedler T.), Balík, Franc, Šálek, Fojtík, Fiala A. (65´ Semotam).

Publikováno 11. 5. 2015 9:13

20. kolo Mikulovice - Rakšice 1:2 (0:0)

Datum konání: 2. 5. 2015

(převzato z FB)

B: Fiedler L.

Velmi nevydařené utkání odehráli domácí hráči. Za celý zápas si nevypracovali téměř žádnou šanci. Domácí sice měli velké procento držení míče, ale k šancím to nevedlo. Trest přišel ve druhé půli, když se v pokutovém území nedohodli Elis s Krčmářem a hostující záložník této chyby využil a do prázdné brány už neměl problém zakončit - 0:1. Na tuhle branku našli domácí odpověď díky Fiedlerovi, který si navedl míč na hranici šestnáctky a krásnou střelou o břevno vyrovnal - 1:1. Hosté hráli na brejky a snad třikrát postupovali sami na Elise, ale domácí brankář se několikrát vyznamenal a držel vyrovnaný stav. Ovšem na jeden brejk hostů už nestačil, krásnou přihrávku za obranu využil znovu krajní záložník a střelou přes Elise poslal hosty do vedení - 1:2. V poslední minutě mohl vyrovnat Fiedler, který se zjevil sám v pokutovém území, ale bránu přestřelil. Domácí tak na jaře podruhé v řadě prohráli.

Sestava: Elis - Holčapek,Fiala A.,Polický,Fiala R. - Fiedler,Franc,Petkov,Krčmář - Balík,Fojtík

Publikováno 4. 5. 2015 11:02

19. kolo TJ Hostim - TJ Mikulovice 2:1 (1:1)

Datum konání: 26. 4. 2015

B: Šálek

Hosté šli po čtvrthodině hry do vedení, když si na přihrávku Fiedlera naběhl Franc, vystřelil a jeho střelu tečoval Šálek do branky domácích - 0:1. Po té měli hosté další šance, ale nedokázali je proměnit. A tak přišel do poločasu trest, když z prostřed hřiště přišel přesný centr na nabíhajícího záložníka a ten prostřelil Elise - 1:1. Druhý poločas se hrál víceméně bez šancí. Pár minut před koncem přišel rozhodující moment, Holčapek fauloval na polovině hřiště, rozhodčí si ho zavolal, aby mu domluvil, domácí však rychle rozehráli do prava a centr do místa, kde Holčapek vinou rozhodčího chyběl, dokázal domácí hráč nasměrovat hlavou o tyč do brány Elise - 2:1. Rozhodčí svou chybu po zápase uznal, ovšem body nám to nevrátí. Mikulovičtí tak na jaře poprvé prohráli, když nestačili na Hostim v poměru 1:2.

Sestava: Elis - Holčapek,Fiala A.,Balík - Fiala R. - Fiedler,Franc,Petkov,Krčmář - Šálek,Fojtík

Publikováno 4. 5. 2015 10:32

18. kolo FC Moravský Krumlov "B" - TJ Mikulovice 1:1 (0:1)

Datum konání: 18. 4. 2015

Branky : 69. min Schvartz (PK) - 36.min Fojtík

ČK:69.min Janíček

Šlágr 18. kola se odehrál na hřišti v Krumlově, kde první tým tabulky hostil třetí Mikulovice. První šanci si vypracovali domácí v 11.minutě, když špatně rozehrál Fiala R., ovšem nebezpečnou střelu dokázal Elis vykopnout do bezpečí. V 19. minutě se o slovo přihlásili také hosté, když z 18 metrů zakončoval Petkov, domácí brankář míč pouze vyrazil před sebe a dobíhající Fojtík se nemýlil - 0:1. Další šanci si hosté vypracovali v 39. minutě, Staněk vybojoval míč na prostředku hřiště, vysokým míčem poslal Petkova do šestnáctky, tam mu však pohotový obránce míč odkopl na roh. Z následného rohu zahrozil Fiala A., ale trefil jen domácího obránce. 44. minuta přinesla další velkou šanci hostů, Fiala A. zahrál standartní situaci, Fiala R. svou "nepovedenou" hlavičkou našel na zadní tyči Fiedlera, který z velkého úhlu napálil míč do břevna domácí svatyně. Do druhé půle domácí pořádně vlítli a začali hosty pořádně mačkat. Ve 47. minutě se dostal do šance Schwarz, jeho střela však byla zablokována. O minutu později se domácí dočkali vyrovnávajícího gólu, který ovšem nebyl uznán pro ofsajd. V 52. minutě se v pokutovém území nedohodli Elis s Janíčkem, byla z toho šance, kterou domácí naštěstí nedokázali proměnit. 64. minuta přinesla další šanci domácích, Elis si však poradil a střelu vyrazil na roh, se kterým měl poté co dělat, ale poradil si a hosté tak pořád vedli. Ovšem v 68. minutě přišel verdikt rozhodčího, který ukázal na značku pokutového kopu po "ruce" Janíčka, který následně za svoje protesty vyfasoval červenou kartu, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Schwarz střelou k levé tyči - 1:1. V 71. minutě mohli jít domácí do vedení, ovšem nedokázali využít obrovskou šanci, když z 11 metrů mířil domácí hráč nad branku. V 82. minutě se ve vápně najednou zjevili 3 hráči Krumlovských, zakončení na sebe vzal Schwarz, avšak svoji střelu namířil pouze nad branku hostů. Hosté tak dokázali zápas dotáhnout do remízového stavu, 1:1!

Sestava: Elis - Holčapek, Janíček ,Polický ,Fiala R -Fiedler, Petkov, Franc, Staněk -Fiala A -Fojtík (69.Balík)

Publikováno 20. 4. 2015 9:47

17. kolo Jaroslavice - Mikulovice 0:1 (0:1)

Datum konání: 12. 4. 2015

Branky: Fojtík
V 17. kole na nás čekal tým Jaroslavic. Ač byl tým domácích na posledním místě tabulky, hra tomu nenasvědčovala. Hned od úvodu bylo jasné, že to bude nesmírně těžký zápas, což se také začalo potvrzovat. První zákrok si připsal Elis, který pokryl střelu domácích. I hosté se dostali do zakončení z dálky, autorem byl Petkov, jeho střela šla však vysoce nad bránu domácích. V 17. minutě přišel první roh pro hosty a hned to byl roh gólový, když si na míč Janíčka, na zadní tyči, naskočil Fojtík a hlavou se nemýlil - 0:1. Ve 21. minutě zakončoval z hranice šestnáctky nebezpečně Franc, jeho projektil však mířil vedle branky. Domácí se po gólu nevzdali a ve 27. minutě ohrozili Elise v bráně podruhé, ovšem opět to byl jen dalekonosný pokus, který Elis v poklidu pokryl. 28. minuta nabídla další šanci hostů, když Fojtík po individuální akci míč poslal před domácí svatyni, avšak ani Fiala R. ani Krčmář nedokázali míč dopravit do brány. Další šance hostů přišla v samotném závěru první půle, když se po dalším centru Fojtíka tlačil do zakončení Fiala R., ovšem míč zahrál rukou, a tak se kopalo od brány domácích. Po poločase se do šance v 52. minutě dostal Fojtík, když se dostal k míči po odrazu od jednoho obránce jako první, jeho dobrou střelu domácí gólman vyrazil na roh. V 65. minutě zahrávali domácí přímý kop z poloviny hřiště, míč si našel jeden z mnoha vysokých hráčů Jaroslavic, ovšem hlavička našla jen náruč Elise. Hrál se spíše bojovný fotbal, ani jeden z týmů nehrál dobře. Remízu pro domácí mohl v 90. minutě po chybě Polického vystřelit Juhaňák, avšak výborným zákrokem se vyznamenal Elis, když jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. Hosté se tak mohli radovat z vydřených tří bodů.
Sestava: Elis - Holčapek,Polický,Fiala A.,Krčmář - Janíček,Fiala R.(Šálek) - Fiedler,Petkov,Franc(Balík) - Fojtík(Semotam)

Publikováno 15. 4. 2015 8:55

16. kolo Mikulovice - Miroslav "B" 2:0 (0:0)

Datum konání: 4. 4. 2015

Branky: Fojtík, Polický

Hned od úvodu utkání byli domácí jasně aktivnějším týmem. Hosty do ničeho nepouštěli a sami si tak začali vytvářet šance. Ovšem ani jedna z mnoha šancí se neujala. Mikulovičtí předváděli zejména v prvním poločase pohledný fotbal, avšak bez účinku. Ve druhém poločase už to tak krásný fotbal nebyl, i přesto však domácí hosty přehrávali. Do vedení však mohli jít jako první Miroslavští, když z rohu vápna střílel hostující útočník jen těsně vedle levé tyče domácí svatyně. Nakonec se však domácí dočkali, když 10 minut před koncem se ve vápně krásně uvolnil Fojtík a prostřelil hostujícího brankáře - 1:0. Těsně před koncem zahrával rohový kop Balík, přesným míčem našel hlavu Polického a ten už se nemýlil - 2:0. Mikulovičtí tak zvítězili v poměru 2:0 a připsali si další 3 body do tabulky.

Sestava: Elis - Holčapek,Polický,Fiala A.,Krčmář - Fiedler(Fiala R.),Franc,Janíček,Staněk(Semotam) - Petkov(Balík) - Fojtík(Šálek)

Publikováno 7. 4. 2015 9:59