15. kolo Prosiměřice - J. / M. 2:2 (0:1)

Datum konání: 23. 5. 2015

B: Schläfer 2x

(komentář Jaroslav Ryšavý - převzato ze stránek Fotbal Jevišovice)
K dnešnímu utkání jsme nastoupili ve velmi osekané sestavě, kdy jsme na střídání měli pouze jednoho hráče, oproti soupeři, který měl 19 hráčů na lavičce. Do prvního poločasu jsme vkročili neohroženě, vypracovali jsme si několik šancí, které však bohužel skončily bez úspěchu. Soupeř zahrozil z jednoho protiútoku, kdy jeho silou byli dva útočníci, kteří vynikali rychlostí. Jedna šance, kterou soupeř měl, skončila těsně vedle branky. Náš gól se zrodil po průniku Honzy Schläfera, kdy dostal pěknou přihrávku od obou útočníků, kteří si mezi sebou vyměnili míč. Nejprve byla trefena tyčka, poté brankář a do třetice konečně rozvlnil síť. Do šatny jsme tedy šli s jednobrankovým vedením. V úvodu druhého poločasu se však soupeři podařilo vyrovnat, kdy na krásnou dalekonosnou střelu náš brankář nedosáhl. Gól náš však vyburcoval k dalším útokům, kdy jsme spálili opět několik tutových gólovek. Pak přišel okamžik, kdy Honza Pospíchal přihrál krásně do běhu Honzovi Schläferovi a ten tentokrát napoprvé rozvlnil síť. Z tří bodů jsme se však neradovali, kdy v závěru zápasu po standartní situaci hráč soupeře překrásně z dálky vypálil a vymetl šibenici. Na tuto střelu by nedosáhl ani zkušenější a starší gólman.

Musím však ocenit přístup našich hráčů, kdy jsme opět hráli v sestavě s 5 děvčaty, bez střídání a opět po zápase mladších žáků.

Všem patří velký dík

Sestava: Fiala - Pospíchal, Ryšavý, Juránek, Hoch, Heletej, Novotná, Šobová M, Šobová T, Černá, Schläfer, Pospíchalová

14. kolo J. / M. - Hrádek 4:6 (2:4)

Datum konání: 16. 5. 2015

(převzato z Fotbal Jevišovice-autor. J. Ryšavý)

B: - Schläfer 3x, Svoboda

Co k tomuto utkání napsat. Gólů padlo jako při hokeji, ale vítězství nám uniklo. Po rychlých gólech jsme vedli 2:0 a to nás asi ukolébalo. Potom už jsme předváděli nezáživný fotbal, plný nepřesností, nedůrazu. Zápas jsme si prohráli sami. Neproměnili jsme 6 vyložených gólových šancí, kdy hráč šel sám proti brankáři. Soupeř z ojedinělých útoků dokázal skórovat. Počasí sice přálo, ale až moc, na umělce bylo velké vedro. Chtěl bych pochválit gólmana Ríšu Fialu, který se zápas od zápasu zlepšuje.

Sestava: Fiala- Ryšavý, Hoch, Pospíchal, Schläfer, Juránek, Šeiner, Pospíchalová, Heralecký, Černá, Neshyba, Heletej, Svoboda, Novotná

13. kolo Miroslav - J. / M. 4:2 (2:2)

Datum konání: 10. 5. 2015

převzato ze stránek Fotbal Jevišovice

B: Schläfer 2x

V našem podání šlo o velmi nešťastné utkání. Do 15. minuty se postupně zranili brankář Svoboda, Neshyba a střídat musel i Honza Schläfer, který se jako jediný vrátil do hry. Na place zůstali jen dva starší žáci a zbytek hráči mladších žáků a přípravky. K vidění bylo několik velmi zákeřných faulů. Třikrát jsme byli nastřeleni přímo do obličeje. Přesto jsme dokázali jako první vstřelit úvodní gól zápasu, kdy Honza Schläfer, svým již tradičním sprintem, nedal obráncům ani gólmanovi šanci. Bohužel asi po 5. minutách jsme po chybě obrany obdrželi gól. Soupeř šel záhy do vedení na 2:1 opět po chybě zálohy a obrany, kdy se nám nepodařil odkopnout míč a náš brankář byl bez šance. Podruhé se nám podařilo vyrovnat na 2:2, kdy v obraně vybojoval míč Honza Pospíchal, krásnou přihrávkou vyslal Honzu Schläfera, který se opět nemílil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili velice vlažně, nedařilo se nám odkopávat míč z naší poloviny, soupeř nás mnohokrát přečíslil a jen díky své malé potenci vstřelit gól do prázdné brány, již tak učinil jen dvakrát. Dobře rozehrané utkání tak pro naše mužstvo nepřineslo žádné body.

Sestava: Svoboda (po zranění Fiala) - Ryšavý, Pospíchalová, Pospíchal, Juránek, Heletej, Šobová M, Novotná, Šeiner, Černá, Neshyba, Hoch, Schläfer, Černý

12. kolo Přímětice - J. / M. 0:0 (0:0)

Datum konání: 2. 5. 2015

B:

(převzato ze stránek Fotbal Jevišovice)

Naše mužstvo nastoupilo ve velmi oslabené sestavě. Vypracovali jsme si bezpočet brankových příležitostí jak v prvním, tak druhém poločase, ale bohužel chybělo finální zakončení. Výborně v naší bance zachytal Maty, který zneškodnil také několik příležitostí soupeře. Chválím celý tým, který dnes na hřišti vybojoval bod i přes oslabenou sestavu.

Sestava: Svoboda, Ryšavý, Hoch, Pospíchal, Heletej, Novotná, Pospíchlová, Schläfer, Neshyba, Šeiner, Juránek

11. kolo J. / M. - Štítary 2:3 (0:3)

Datum konání: 26. 4. 2015

B: Schläfer, Hoch

10. kolo Tasovice - J. / M. 2:2 (2:0)

Datum konání: 19. 4. 2015

B: 2:2 (2:0) - Schläfer, Hoch

Do prvního poločasu jsme nastoupili bez důrazu, prohrávali jsme souboje, nedařilo se vůbec nic a soupeř nás potrestal dvěma góly.

Druhý poločas byl náš celek jako vyměněný. Hned v úvodu se nám podařilo dát gól, kdy se zdravě "naštval" Honza Hoch a střelou z dálky krásně zavěsil. Postupně jsme získávali převahu, soupeře jsme v některých chvílích vůbec nepustili přes půlku hřiště. Bohužel nám nepřál ani rozhodčí, který ve dvou momentech, kdy jsme měli mít výhodu a měl jít hráč sám proti brankáři odpískal faul ve prospěch našeho mužstva. Několik vteřin před koncem zápasu se podařilo vyrovnat, kdy gól vsítil Honza Schläfer. Bylo to velké drama, promarnili jsme několik slibných šancí. V zápase byl ještě další sporný výrok rozhodčího. Bylo to před vyrovnávacím gólem, kdy byl v pokutovém území jasně faulován Honza Schläfer, ale rozhodčí, který stál za půlkou hřiště a tudíž to nemohl v žádném případě vidět, odpískal sice faul, ale ne penaltu. Za druhý poločas si všichni zaslouží velkou pochvalu, kdy i za velmi nepříznivého stavu dokázali dvoubrankové manko stáhnout.

Sestava: Svoboda - Hoch, Ryšavý, Pospíchalová, Šobová T, Šobová M, Černá, Novotná, Juránek, Šeiner, Pospíchal, Heralecký, Schläfer, Procházka,Neshyba, Fiala

18. kolo J. / M. - Vlasatice 2:0 (1:0)

Datum konání: 11. 4. 2015

(převzato ze stránek Fotbalu Jevišovice)

Branky:
 2x Schläfer

V prvním poločase našim hráčům nechyběl pohyb, soupeře přehráli ve všech směrech. Náš tlak vyústil v 15. minutě, kdy se pěknou střelou prezentoval nejlepší hráč starších žáků Honza Schläfer. Do kabiny jsme šlli s jednobrankovým náskokem. Do druhého poločasu jsme nastoupili vlažně, chyběl pohyb, důraz. Soupeř se dostával do šancí, jedna z nich zaváněla gólem, ovšem hráč se netrefil. Uklidnění přišlo v 60. minutě, kdy po krásné akci a nahrávce Honzy Pospíchala, opět skóroval Honza Schläfer. Vedení jsme již udrželi do konce utkání. Všechny hráče bych chtěl pochválit za předvedený výkon. I zde se potvrdilo, že se nemusíme bát žádného soupeře, i když jsme první zápas na podzim prohráli 12:1 ve Vlasaticích.

Sestava: Svoboda - Hoch, Pospíchal, Ryšavý, Schläfer, Heletej,Šobová T., Novotná, Černá, Pospíchalová, Juránek, Šeiner, Heralecký, Fiala R., Neshyba, Šobová M., Procházka

8. kolo J. / M. - Višňové 0:4 (0:2)

Datum konání: 25. 10. 2014

B:

Hosté byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Domácí se takřka nedostali do zakončení.