Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A"

Novější 1 3

26. kolo Mikulovice - Dobšice "B" 4:1 (3:0)

Datum konání: 14. 6. 2014

B: 7´ Fiala A., 17´a 36´ Pospíchal, 90´ Cakl R.

Do posledního zápasu soutěžního ročníku OP, vstoupili domácí aktivně. Aktivní v koncovce byl Pospíchal, který ve 3´vyzkoušel pozornost brankaře, který musel na zem. Po druhé, v 6´ vyrážel na roh střelu stejného hráče na bližší tyč. Z něho domácí v 7´udeřili. Pospíchalův roh do sítě hlavou dopravil Fiala A. – 1:0. Po té se hosté dostali do větších obrátek a byli to oni, kdo se snažil diktovat tempo. Domácí obrana byla v šestnáctce pozorná, přestože hosté měli připravené nadějné šance. Domácí se snažili hrát rovněž aktivně a v 16´se mohli radovat po centru Pospíchala, který ale od hostujících zadáků, skončil vedle brány. V 17´se mohli domácí radovat po druhé. Hosté polevili a po centru Petkova, neměl Pospíchal problém hlavou míč usměrnit do sítě – 2:0. S hosty mohlo být ještě hůře, ve 24´Balík vybojoval míč při váhající rozehrávce, posunul jej na nabíhajícího Pospíchala, který v koncovce nastřelil obránce hostů. Hosté nezakončovali své vypracované příležitosti a bez střely se branka dát nedá. Jak má vypadat koncovka, ukázal Pospíchal. Elis ve 36´rychle rozehrál na Balíka, ten posunul na Pospíchala, který samostatný únik zakončil bez pardonu – 3:0. Do poločasu museli hosté čelit ještě jené velké šanci domácích. Pospíchal po levé straně zaútočil, přihrávkou hledal volného spoluhráče před bránou, kde byli pozorní hostující obránci, míč ale díky napadání Balíka, rychle ztratili a byl z toho nakonec po střele Petkova roh. Po něm rovněž se štěstím odvrátili. I ve druhém poločasu se bylo na co dívat. V 53´procházel jako nůž máslem obranou Cakl R., na hranici šestnáctky byl ale faulován a z přímého kopu trefil Petkov tyč. Hosté se naopak trefili. Do odkryté obrany založili rychlý protiútok, Fiala A. první nápor zastavil, jenomže hosté v přesile nakonec pěknou akci zakončili střelou Bitali, na kterou Elis nedosáhl – 3:1. Hosté cítili možnost zisku alespoň bodu a byli lepším týmem, což potvrdili několika šancemi, do kterých je pouštěli i laksní domácí. Jako tomu bylo v 63´po autu Fiedlera, který vyústil střelou vedle Elisovi brány. Další brankovou šanci měli hosté v 70´, bravurně zakročil Elis. Potom ale převzali otěže zápasu domácí. Cakl R. se v 74´uvolnil a dobře vystřelil, avšak brankař mu radost překazil. V 77´ pálil z přímého kopu Pospíchal, brankař opět s námahou vytěsnil na roh, po kterém stejný hráč trefil opět obránce. Konec zápasu se blížil a ne jeho konci měl střídat loučící se s fotbalovou kariérou, Cakl R. K tomu ale díky plynulosti hry nedošlo a tak mohli domácí diváci sledovat v 90´ únik Šálka, kterému přihrával Cakl R., tem mu před bránou nahrávku vrátil a bylo 4:1. Rozhodčí po té utkání ukončil a hráči obou mužstev, mohli R. Caklovi popřát hodně zdaru a v jeho další kariéře úspěch.

Sestava: Elis – Caha (68´Černý P.), Fiala A., Krčmář (56´ Šálek), Pevný, Urbánek, Holčapek, Petkov, Balík, Cakl R., Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 22:22

25. kolo Hevlín - Mikulovice 3:1 (0:0)

Datum konání: 7. 6. 2014

B: 89´ Petkov

Hrálo se za úmorného vedra a tomu odpovídala i výkon obou týmů. Hosté se museli obejít bez několika hráčů základní sestavy, a tak přijeli bránit jakýkoliv bodový zisk. Hned v 1.min. zahrozili domácí, centr Pechala si příliš hostující obránci nevšímali a domácí toho využili k nastřelení tyče. Domácí měli snahu více kombinovat a držet míč na kopačkách, z čehož pramenila územní převaha. V 11.min.zahrávali domácí přímý kop z hranice velkého vápna a Elis musel dobře zahraný kop vytěsnit před sebe k Fialovi, který míč odkopl do bezpečí. Převaha domácích se stupňovala, vypracované šance i za přispění hostujících obránců, končili nepřesnou přihrávkou. Hosté po té ožili a hru vyrovnali, nedokázali se ale před domácí bránou prosadit. Naopak se prosadili domácí, po pravé straně založili útok, který skončil v síti Elisovi brány, pro ofsajd neplatil. Druhá půle začala tak, jak skončila ta první. Domácí se tlačili do útoku a dočkali se vedení. V 53´ vyběhl Elis proti míči, který domácí útočník si příliš ukopl, jenomže ze strachu, že zahraje rukou mimo šestnáctku, chtěl míč zahrát pouze hrudí, míč ale minul a do prázdné brány neměl problém Pechal skórovat – 1:0. Hosté se snažili zvýšit aktivitu, museli se ale bránit při dlouhých nakopávaných míčích, jeden z nich zakončili z první nad Elisovu bránu. V 62´už bylo 2:0, fauloval Pospíchal unikajícího Pechala a následovala penalta, kterou domácí proměnili. Hosté se pokusili hrát vabank s cílem co nejrychleji vsítit kontaktní gól. To se jim podařilo ale až v 89´ výstavní střelou Petkova, po přihrávce Cakla R. – 2:1. Vyrovnávací gól byl na spadnutí, bohužel se tak nestalo a naopak domácí třetím gólem rozhodli o tom, kdo získá tři body.

Sestava: Elis - Fiedler, Fiala A., Pospíchal, Krčmář – Franc (46´Pevný), Cakl R., Petkov, Holčapek, Šálek (68´Kříž), Balík.

Publikováno 7. 8. 2014 22:21

24. kolo Mikulovice - Přímětice 2:1 (2:1)

Datum konání: 1. 6. 2014

B: 21´ Pospíchal, 45´ Petkov

V úvodu utkání se nedělo nic zajímavého. Za zmínku stojí 14.min., kdy si přivodil zranění Polický a musel ze hřiště odstoupit. Toho nahradil Holčapek, který byl ve 21.min. faulován a přímý kop napálil pod břevno Pospíchal, který se vrátil po zranění do sestavy – 1:0. Holčapek dal o sobě vědět hned ve 24´, kdy připravil šanci Pospíchalovi, který pálil vedle. O minutu později zatrnulo všem přítomným, Fiala A. nečekaně pustil míč po výkopu brankaře Elisovi, to ale vystihl hostující útočník a dostal se do samostatného úniku, který před Elisem zneškodnil svým zákrokem Krčmář. Pevný ve 27´připravil na levé straně šanci opět Pospíchalovi, tentokrát mu střela nesedla. Hosté svým pohybem, byli nebezpeční, akce ale končili na pozorné obraně. Výjimkou byla 30.min., na levé straně se uvolnil krajní záložník a centrem před bránu našel Virgla, který do protipohybu Elise, vyrovnal – 1:1. Domácí byli vyvedeni z míry a hosté toho patřičně využili. Nejprve ve 32.min. ideálním pasem za obranu, postupovali hosté na Elise, tentokrát zasáhl Pevný na roh. O deset minut později se dvakrát během minuty zaskvěl Elis, dvěma neskutečnými zákroky, držel svůj tým ve hře o vítězství. V poslední minutě utkání se děli věci. Nejprve po rychlé akci na pravé straně, prošel hostující hráč k brance domácích a přihrávkou připravil tutovku pro spoluhráče, tomu ale koncovka nesedla a z odkopu přišel na opačné straně autové vhazování a po něm centr Pospíchala na hlavu Petkova a ten nemohl nedat – 2:1. Druhý poločas vyšel lépe domácím. V 62.min. atakoval malou domů hostů Balík, brankař ve snaze míč odkopnout Balíka, bohužel ale do břicha a tak nemohl akci dále dokončit. Stejný hráč postupoval po pravé straně v 55.min. sám, ideálně našel před bránou Petkova, který ale sám před bránou trefil brankaře. Tentýž hráč se dostal do šance o minutu později, chtěl ale překvapit brankaře střelou na přední tyč, brankař byl pozorný. V 66.min. opět zaváhal hostující brankař, nepovedl se mu odkop, ten se dostal na Holčapka, který sám na brankaře neuspěl, trefil pouze tyč. Na opačné straně začali vystrkovat růžky i hosté. Kolmou přihrávku do šestnáctky, zakončoval chytře lobem nad opět Virgl. Rozhodující moment přišel v 79.min. Petkov ztratil míč na půlící čáře, hosté se dostali rychlým kontrem do samostatného úniku, který musel hasit faulem Fiala R. Následovala červená karta a pokutový kop. Ten ale hosté trestuhodně nedali. Hosté se usadili na půlce domácích, kteří bránili zuby-nehty těsný výsledek. Poslední šanci měli hosté v 86.minutě, se střelou si Elis poradil a byl to on, který stál za třemi body domácích.

Sestava: Elis – Caha, Fiala A., Krčmář, Pevný (75´ Urbánek), Fiala R., Polický (14´ Holčapek), Petkov (89´ Šálek), Fiedler (90´ Klouda), Balík, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 22:19

23. kolo Oleksovice - Mikulovice 2:3 (2:1)

Datum konání: 25. 5. 2014

B: 28´ Cakl R., 49´ Polický, 85´ Fiala R.

Hosté zajížděli na půdu jistého sestupujícího, a tak dal trenér Elis přednost hráčům z lavičky. Hrálo se převážně vyrovnané utkání, hosté se snažili na ne příliš rovném terénu o kombinační hru, domácí nakopávanými míči, se spoléhali na rychlost a důraz domácích útočníků. Taktika domácích slavila úspěch už v 10. min., po výkopu domácího brankaře. Cakl R. z pozice obránce minul i za přispění oslňujícího sluníčka míč a samostatný únik Hajznera, Elis chytit nestačil – 1:1. O minutu později byli domácí blízko vstřelení další branky, tentokrát se Elis nenechal prostřelit a nohou střelu vykopl. Ve 12.min. zakombinovali Šálek s Polickým a na konci akce byl Holčapek, který pěknou akci zakončil mimo domácí svatyni. V 17.min. Polického pas za obranu domácích zužitkoval Petkov, přehodil brankaře, jenomže obránci včas zastoupili svého kolegy a míč vykopli. Ve 22.min. se dožadovali odpískání pokutového kopu hosté za faul na Balíka, kdy ho brankař v koncovce fauloval, rozhodčí byl ale jiného názoru. Hosté se vyrovnání dočkali ve 28.minutě po přihrávce Balíka na nabíhajícího Petkova a ten zpětnou přihrávkou našel Cakla R., který přízemní střelou k tyči, nedal Valentovi šanci – 1:1. Radost z vyrovnání netrvala dlouho, hned po rozehře se dopustil chyby v přihrávce Cakl R. a domácí toho náležitě potrestali – 2:1. Šanci vyrovnat měl Klouda, jeho hlavička byla nepřesná a šla vedle brány. Centroval po individuální akci Holčapek ve 39 minutě. Po změně stran přišel na hřiště Fiala R. a hra se ve středu hřiště uklidnila a brzy přišlo vyrovnání. Postaral se o to Šálek, kterého domácí ve 49.min. faulovali a nařízený přímý kop, nekompromisní tvrdou střelou Polického, skončil v síti – 2:2. Opět do vedení mohli jít domácí vzápětí, střela byla ale zblokována a Elis byl tak bez práce. Hosté diktovali tempo a měli několik slibných šancí. Aktivní Polický prověřil pozornost Valenty, ten ale na dvakrát ukázal, že brankař je a v 70.min. se dostal do šestnáctky Krčmář, ale jeho úmysl obránci zblokovali na roh. Potom Balík připravil šanci Fiedlerovi, střela si ale opět cíl nenašla a stejně tak zakončoval i Balík. Zaslouženého gólu se hosté dočkali v 85´ po centru Fiedlera, zakončoval hlavou do břevna Fiala R., míč se ale odrazil od zad Valenty do brány – 2:3. Obrat byl dokonán a domácí utrpěli nešťastnou porážku.

Sestava: Elis- Caha, Polický, Fiala A., Krčmář – Klouda (61´ Fiedler) Cakl R.(46´ Fiala R.), Petkov, Holčapek (82´ Urbánek), Šálek, Balík.

Publikováno 7. 8. 2014 22:17

22. kolo Mikulovice - Únanov 1:0 (1:0)

Datum konání: 18. 5. 2014

B: 19´ Polický

Celý víkend pršelo, a tak se derby hrálo na mokrém terénu. Jako první zahrozili hosté, kteří stíhají vedoucí Chvalovice a každá ztráta bodů, by znamenala komplikace, střela ze šestnáctky sice obstřelila obránce, ale i přestřelila bránu. Utkání nebylo příliš bohaté na šance, fotbal se hrál ale slušný. Hosté měli více míč na kopačkách s koncovkou si ale nevěděli rady. V 19´zahrával přímý kop Pospíchal do šestnáctky přesně na Polického, kterého nechali hostující zadáci trestuhodně volného a ten měl čas si míč zpracovat na prsa a z otočky gólově vystřelit – 1:0. Na branku dlouho nenašli hosté odpověď, až ve 33´po autovém vhazování nebezpečně pálili vedle Elisovy brány. Ve 36´se zdálo, že rychlý protiútok skončí autovým vhazováním, proti byl ale hostující záložník, který svou rychlostí dokázal míč udržet na hrací ploše a vybojoval rohový kop. Ten skončil na Elisově zákroku. Hosté potvrzovali, proč jsou na druhém místě tabulky, byli aktivnější a ve 43´sahali po vyrovnání. Chybu domácích obránců, zachránil svým zákrokem Krčmář, když zblokoval střelu pronikajícího útočníka. Další šanci měli hosté o dvě minuty později. Po dlouhém autovém vhazování se dostal ke střele hostující záložník a trefil tyč, od které se míč odrazil do rukavic Elise. Na úvod druhého poločasu se vývoj hry nezměnil. Hosté prahli po vyrovnání a toho mohli dosáhnout v 57´po pěkné kombinaci, v koncovce byl ale Elis překážkou k radosti hostů a nabídl jim roh, ten ale zahráli do boční sítě. Do hry přišel Cakl R., který se postavil k autovému vhazování, a bylo z toho břevno po teči hostujícího zadáka. Následoval rohový kop, který hlavou usměrňoval Krčmář sám před bránou, bohužel těsně vedle. Další střídající hráč Šálek, měl další šanci skórovat, brankař samostatný únik vykryl, ale k míči se dostal Petkov, který se kličkou zbavil brankaře a nabídl lépe postavenému Pospíchalovi utkání rozhodnout, ten ale trefil clonu před s sebou. V 83´ mohli vyrovnat hosté, Elis byl proti a na opačné straně Polický z nepřímého kopu trefil pouze zeď. Domácí tak sebrali body dalšímu přednímu týmu tabulky.

Sestava: Elis – Caha, Fiala A.(46´Cakl R.), Krčmář, Pevný, Fiala R., Polický, Petkov, Fiedler (90´Franc), Balík (76´ Šálek), Pospíchal (87´Klouda).

Publikováno 7. 8. 2014 22:16

21. kolo IE Znojmo "B" - Mikulovice 2:3 (2:2)

Datum konání: 11. 5. 2014

B: 15´a 16´ Pospíchal, 84´ Balík

Zápas se hrál na mokrém trávníku za stálého deště, přesto se hrál zápas hodný okresního přeboru. Lépe vstoupili do utkání hosté, kteří byli aktivní a díky tomu si vytvořili dvě šance Pospíchalem a R. Fialem, zakončené bez gólové tečky. Na opačné straně musel vytáhnout ze svého umění bravurní zákrok Elis, který nohou napravil zaváhání Krčmáře, to běžela teprve pátá minuta. Zapotit se musel ještě ve 13.min., kdy čelil přímému kopu, který skončil na jeho rukavicích. Po té mohl s radostí sledovat další minuty a bez práce. Hosté byli dopředu nebezpečnější a v 15´se po hezké kombinační akci po pravé straně, zakončené centrem Fiedlera a koncovkou R. Fialy, ujali vedení. Střela byla zablokovaná a s dorážkou si nekompromisně poradil Pospíchal -0:1. Domácí zaskočeni aktivitou hostů kapitulovali hned vzápětí podruhé. Opět tomu předcházel důraz a kombinační akce na pravé straně, tentokrát centroval Balík a na konci se střelec neměnil. Pospíchal rybičkou zvýšil – 0:2. Hosté pokračovali v sympatickém výkonu a mohli vést už o tři branky, střelu R. Fialy, po přímém kopu Pospíchala, za brankařem domácích, zastavili až obránci. Elis musel zpozornět ve 25.minutě, po dlouhém nákopu brankaře se dostal do koncovky Vašíček, bránu ale trestuhodně přestřelil. Na druhé straně už zvedali ruce nad hlavu hostující hráči, po rohu pálil Pospíchal, střela mu nesedla, ale opakovaná skončila na břevně brány bezmocného domácího brankaře. Diváci se rozhodně v chladném počasí nenudili a hráči obou týmů jim připravili drama, které vzhledem k vývoji málokdo očekával. Jenomže, ve 32´ rozehrávali z poloviny hřiště přímý kop domácí, ten prošel šťastně k Vašíčkovi, který díky teči Pevného, proměnil Elise v bezmocnou sochu – 1:2. Hned vzápětí rozjel akci Balík, přes Pospíchala a Pevného se dostal míč až na nabíhajícího Fiedlera, ale tomu v koncovce míč na mokré trávě sklouzl a podle toho vypadala i koncovka, střela šla nad bránu. Ve 39´se pěkně uvolnil Petkov, jeho střelu zblokovali obránci a ještě před vyrovnáním, zachránil od pohromy domácí jejich brankař po dlouhém, ale přesném výkopu Elise na Balíka, ten posunul na Pospíchala, jejich záměr ale vystihl právě domácí strážce brány a včasným vyběhnutím míč odkopl do bezpečí. Přišla 44´ a rohový kop, rozehraný na Mossmera, jehož střela zapadla na bližší tyč – 2:2. Druhý poločas nebyl nezajímavý a laťku prvního poločasu rozhodně nesnížil. V 54´ Pospíchal donutil k chybě Poláčka, který musel faulem zastavit právě Pospíchala a viděl pouze žlutou kartu. V 67´ zakončil protiútok Pospíchal vedle brány. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, hosté domácí k ničemu nepouštěli a sami se ocitali v brankových příležitostech. Cakl R. byl na hřišti teprve minutu a už se podílel na pěkné akci. Míč po rohu rozehrál na polovinu hřiště na Fialy A., ten odcentroval na nabíhajícího Fiedlera, a ten hlavou těsně minul. Potom zahrozili domácí. V 74´pálili vedle po špatném odkopu Cakla a v 78´ se po protiútoku zaskvěl Elis, když vytěsnil střelu na vzdálenější tyč. V závěru se mohl prosadit Polický obě hlavičky zkončili na zákroku brankaře, v druhém případě v 84´na rohu. Ten rozehrál Balík na bližší tyč a brankař ho pouze prodloužil za sebe do brány - 2:3. Vyrovnat se domácím nepodařilo ani v 87´po přímém kopu Samka, a tak hosté výsledek ubránili.

Sestava: Elis- Caha, Polický, Fiala A., Krčmář - Fidler (86´Urbánek), Fiala R, Petkov, Pevný (72´Cakl) – Balík, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 22:15

20. kolo Mikulovice - FC Miroslav "B" 2:2 (0:1)

Datum konání: 4. 5. 2014

B: 86´a 88´ Fiedler

Přijel tým, který se zmítá v sestupových vodách a každý získaný bod, je krokem k záchraně. Byli to právě hosté, kteří měli mírnou převahu v prvním poločase. Domácí se totiž uchýlili k nakopávaným míčům, což hostům vyhovovalo. Ti se dožadovali odpískání ruky v pokutovém území, po rohovém kopu z deváté minuty. Na opačné straně přiťukl míč Klouda Fiedlerovi, ten ale vysoko přestřelil. Šance střídala šanci a hned vzápětí v 11.minutě prošel středem hřiště jako nůž máslem Janíček a zakončil těsně nad. Domácí se museli v některých fázích hostujícím akcím bránit a dostávali se pod nepříjemný tlak. V 19.minutě domácí špatně rozehráli a hosté postupovali z úhlu sami na brankaře, na štěstí pro domácí trefili jenom boční síť. Ve 28.minutě odvrátili domácí brejkovou situaci na roh, po něm prošel míč napříč brankovým územím na vzdálenější tyč, kde hostující hráč hlavou zakončil nad bránu. Další útok na Elise se valil ve 32´minutě po pravé straně, hostující hráč hledal volného spoluhráče, kterému Caha míč ukopl, jenomže tak nešťastně, že málem překonal Elise, který reflexivně vyrazil míč na tyč. Ve 38´fauloval Fiedler v šestnáctce hostujícího útočníka a pokutový kop se štěstím proměnil Zálešák – 0:1. Domácí se ještě pokusili do poločasu vyrovnat. Po rohovém kopu ve 41´míč brankař neudržel, nikdo z domácích ale tuto chybu nepotrestal. V poslední minutě první půle zahrával roh Pospíchal, Fiedler hlavičkoval pouze do brankaře. Do druhé půle nastoupil za Kloudy Pevný, který ofenzívu domácích oživil. Ve 48´ pálil po pěkném uvolnění Petkov, míč byl tečován, ale brankař stihl ještě zareagovat a míč chytil. V 50´chyběl krok k zakončení Fiedlerovi při centrovaném míči Fialy A. z přímého kopu. Běžela 54´, na levé straně se uvolnil Pospíchal a střelou na bližší tyč chtěl překvapit brankaře, ten ale výborně zasáhl, byl z to roh, který hlavou zakončil nepřesně Fiala A. Domácí dominovali v druhém poločase, ale museli si dát pozor na protiútoky. Jeden z nich v 63´ nedal Zálešák, když šel sám na brankaře Elise. Postupem času se domácí tlačili více do útoku, aby nepříznivý stav změnili. Toho využili hosté ke vstřelení druhé branky, samostatný únik tentokrát proměnil Pelech – 0:2. Na domácí by v tuto chvíli nevsadil nikdo ani zlámanou grešli. Domácí se ale semkli a bojovali až do konce. Nejprve po centru Fiedlera nepřesně zakončil Pospíchal. V 86´si role oba hráči prohodili, Pospíchal odcentroval a osamocený Fiedler v pádu dal do prázdné brány – 1:2. To ale nebylo vše, v 88´ po výkopu Elise zahráli hosté na roh. Ten rozehrál Petkov a důrazný Fiedler vyrovnal – 2:2. Domácí pokračovali i nadále v ofenzivním pojetí a měli dvě šance na zvrat v utkání. Nejprve centroval Petkov, Cakl R. pálil nad odražený míč. V nastavení mohl rozhodnout Pospíchal, koncovku nezvládl ideálně, střela šla těsně vedle. Diváci odcházeli nakonec spokojeni, hosté mohou litovat promarněného náskoku. Remíza je zasloužená.

Sestava: Elis – Caha, Fiala A., Pospíchal, Urbánek, Klouda (46´Pevný), Fiala R., Petkov, Fiedler, Balík (82´ Šálek), Krčmář (72´ Cakl R.).

Publikováno 7. 8. 2014 22:14

19. kolo FC Moravský Krumlov - Mikulovice 1:1 (1:0)

Datum konání: 25. 4. 2014

B: 72´ Balík

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, hra se ale odehrávala převážně ve středu hřiště od šestnáctky k šestnáctce. Poprvé mohli diváci zatleskat až ve 26.min., kdy domácí Řezáč neuspěl sám před brankařem Elisem, když domácí trestali špatnou rozehru Cahy. Hosté se strachovali i ve 32.min, když opět Elis zachraňoval po křídelní akci. Zaslouženého vedení se dočkali domácí ve 36.min., po pěkné střele Řezáče z 20ti metrů – 1:0. Hosté se osmělovali postupně. Největší šanci měl v závěru poločasu Balík, který se šikovně uvolnil na hranici šestnáctky, střela měla razanci, ale chyběla ji přesnost. Druhý poločas byl naopak v režii hostů. Ti přehrávali domácí zásluhou lepšího pohybu a kombinace. To vedlo k šancím, které byly brankové, v poslední chvíli ale zkušení zadáci domácího týmu, brance zabránili. Nestalo se tak v 72.minutě. Balík se zmocnil míče po předchozí kombinaci Fialy R. s Krčmářem a umístěnou střelou z hranice šestnáctky, vyrovnal – 1:1. Domácí se postupně uchylovali k většímu tlaku, naopak hosté se více zaměřili na bránění. To jim vycházelo a mohli v 88.minutě rozhodnout, Petkov si ale míč na místo střely proti vybíhajícímu brankaři ještě připravoval do lepší střelecké pozice, čehož využil Hlučil a skluzem střelu zblokoval. Remíza je zasloužená a pro hosty cenná.

Sestava: Elis- Caha, Polický, Pospíchal, Urbánek - Fidler (89. Holčapek), Fiala R, Pevný - Balík (74. Cakl), Petkov - Krčmář (67. Šálek)

Publikováno 7. 8. 2014 22:12

18. kolo Mikulovice - Práče 2:1 (2:1)

Datum konání: 20. 4. 2014

B: 22´a 32´ Polický

Pěkná divácká návštěva, utkání slušela. Spokojenější byli na úvod domácí fanoušci. Ti viděli šance pouze z kopaček domácích. Vyrovnané utkání nabízelo pouze rodící se útočné akce, zastavené na obou stranách fauly. Více jich zahrávali domácí a po jednom z nich, byl v šanci aktivní Polický, který pálil nepřesně z otočky po standartní situaci ze 14.minuty. Další příležitost měl po přímém kopu zahrávaném v 17.minutě, pálil doprostřed brány. Blízko brance byl ve 21.min. Pospíchal, rovněž zahrával přímý kop, který brankaři propadl mezi nohama a směřoval do brány, ten ale ještě stačil zasáhnout a míč chytit. Ve 22.min. už měli domácí důvod k radosti. K přímému kopu se opět postavil Polický a za pomocí teče ve zdi, otevřel skóre – 1:0. Hosté si ze standartními situacemi vůbec neporadili, končili nepřesně zakončené, nebo v rukavicích brankaře Elise. To neplatilo ve 28. min. kdy se k míči postavil Kosec a střelou kolem zdi vyrovnal – 1:1. Hosté se dostali do eufórie a měli hned vzápětí obrovskou šanci po chybě Cahy, míč předložený před bránu Elise Kloudem, ale nedokázal hostující hráč usměrnit do téměř opuštěné brány. Naopak domácí trestali ve 32´ opět Polickým, ten si poradil s dorážkou míče, vyraženým brankařem po chytře zahraném přímém kopu Pospíchala – 2:1. Do přestávky se mohl prosadit po centru Pospíchala Balík, jeho hlavička směřující do horního rohu brány, byla zastavená hostujícím brankařem. A ve 41´ předvedli pěknou akci Krčmář a Fiedler, těžit z ní mohl Balík, ten ale těsně minul. Druhý poločas začali lépe hosté. Už v 53´ se mohli radovat z vyrovnání, obrovskou šanci připravil Klouda, když se vyhnul ofsajdové pasti a na vzdálenější tyči našel připraveného spoluhráče, který ale nedal sám před brankařem a neuspěl ani při dorážce. V úvodní čtvrt hodině měli ještě hosté dvě příležitosti. Tu první v 56´ po dorážce po rohu nevyužili a další v 62´ Klouda zakončil pohotovou střelou náběh za obranu, rovněž nepřesně. Potom začali přebírat iniciativu domácí. Faulovaný Balík nabídl další přímý kop pro Polického, ten ale přestřelil i síť za bránou. Domácí nepolevovali v bojovnosti a aktivitu hostů, kterou chtěli přetavit ve vyrovnávající gól, tak zvládali utlumovat. Ulehčenou pozici měli po vyloučení hostujícího obránce. Domácí měli v 84´ šanci na zvýšení náskoku. Petkov vybízel ke vstřelení branky Fiedlera, tomu míč ukopl hostující obránce na roh, ze kterého Polický hlavou minul. Hosté už si šanci nevypracovali, a tak po zásluze prohráli. Naopak domácí si připsali dlouho očekávané tři body.

Sestava: Elis – Caha, Fiala A., Polický, Pospíchal, Pevný (78´ Holčapek), Fiala R., Petkov, Balík (86´ Šálek), Fiedler, Krčmář (90´ Klouda).

Publikováno 7. 8. 2014 22:11

17. kolo Jaroslavice - Mikulovice 2:2 (1:1)

Datum konání: 13. 4. 2014

B: 40´ Fiala A., 64´ Fiala R.

Utkání se hrálo na měkkém, ale dobře připraveném hřišti. Za hosty musel do brány Elis za nemocného Dobeše. Hra od úvodu byla vyrovnaná se šancemi hostů. Ti domácí překvapili lepším pohybem a kombinací. Už v 10.min.hledal Fiedler ve skrumáži před bránou domácích Pospíchala, ten míč lehce tečoval, na brankaře domácích to ale nestačilo. Potom úřadovali domácí, nedostali se však do brankových příležitostí. Ve 14.min.opět ukázali, jak jsou hosté nebezpeční při brejkových situacích. Akce začala u Balíka, který našel Pospíchala, ale opět se zaskvěl domácí brankař. Na opačné straně udeřili domácí po přímém kopu. K míči se postavil Holcman a Elis plachtil vzduchem marně - 1:0. Hosté hráli i nadále svoji hru a zatlačili domácí před svoji bránu, museli si ale dávat pozor na rychlé záložníky, kteří připravovali nebezpečné centry po osvobozujících odkopech obránců. Vyrovnat mohl Petkov, ve 34´se ale neprosadil a v 35´ po rohovém kopu a závaru před bránou domácích, nedal Balík, kterému zastavili střelu domácí obránci na brankové čáře. Zaslouženého vyrovnání se dočkali hosté ve 40´ po rohovém kopu Balíka, který našel hlavu Fialy A. a brankař neměl šanci – 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Pospíchal ve 48´ odcentroval a netradiční zakončovatel Caha, měl na hlavě vedoucí gól, z pěti metrů netrefil bránu. Běžela 53.min. a po faulu na Pospíchala, zahrával přímý kop Polický, přízemní střela k tyči zaměstnala domácího brankaře, který s námahou míč vyrazil na roh. Ten zahrával Balík a přímo z rohu otřel míč o břevno domácí svatyně. Hosté byli aktivní i v této fázi, paradoxně přišla velká šance domácích, kteří využili nedůrazu obránců hostů a orazítkovali v 62. min. břevno. Nedáš – dostaneš, platilo o minutu později. Hosté z kombinace na pravé straně, vytěžili roh, když Balík sám před brankařem volil razantní střelu, se kterou si ještě poradil bravurně domácí brankař za cenu rohu. Pospíchal jej zahrál na Fialy R., který nekompromisně zavěsil – 1:2. Domácí se snažili převzít taktovku hry, jenomže hosté i za této situace dobře napadali rozehrávku a pozorně bránili. Mohli jít i do dvoubrankového vedení, Polického hlavička po přímém kopu Pospíchala, neměla razanci a skončila pouze v rukavicích brankaře. Hra se přelévala od šestnáctky k šestnáctce, bez větších šancí na obou stranách. Někteří domácí fanoušci už opouštěli stadion, když z nenápadné akce domácí vyrovnali. Centrovaný míč v 88´ neudržel Elis a domácí nadvakrát propasírovali míč do brány – 2:2. Hosté se pokusili ještě o vstřelení branky a nebyli daleko. Fiedler pronikl do šestnáctky, kde po kontaktu domácího obránce akci nedokončil, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. A poslední šanci měl Šálek, který hlavou tečoval míč před brankařem, ten ale domácí podržel i v této situaci. Domácí remízu uhájili, pro hosty je to další ztráta.

Sestava: Elis – Caha, Fiala A., Polický, Urbánek (75´ Šálek), Pevný, Fiala R., Petkov (70´ Cakl R.), Balík (81´ Holčapek), Fiedler, Pospíchal.

Publikováno 7. 8. 2014 22:10