Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2012-2013 > Odehraná kola 2012/13 "A"

Novější 1 3

15. kolo Krhovice - Mikulovice 1:3 (0:1)

Datum konání: 23. 6. 2013

B: Šálek 2, Nadaský.

Poslední utkání sezony, jsme byli hosty hráčů Krhovic. Ti bojovali o setrvání ve III. třídě a k jistotě záchrany potřebovali vyhrát. Hosté pojali zápas, ve kterém jim o nic nešlo, jako rozlučku se soutěží, kterou vyhráli. Nastoupili tak hráči, kteří nedostávali příliš příležitost. Hosté i v této sestavě byli fotbalovější a i přes nepříznivý terén, kontrolovali hru. Domácí hráli přímočaře a své akce zakončovali i z velké vrzdálenosti. Elise ale nezaměstnali, protože střely létaly do akátového lesíka za hostující bránou, kde se míč stěží našel. To ale oběma týmům vyhovovalo, neboť našli chvíli na odpočinek ve velkém vedru. Hosté byli aktivnější a vypracovávali si dobré příležitosti, v koncovce se mýlili jenom díky teči obránců a zásahům brankaře. Ten byl bezmocný po rohu Nadaského a hlavičce Šálka ve 42´ - 0:1. Na opačné straně měli dobrou příležitost vyrovnat domácí z přímého kopu po faulu Kříže, zaskvěl se ale bravurním zákrokem Elis. Poločas tak skončil vedením hostů. Druhý poločas pokračoval v náporu hostů, ti převzali otěže zápasu a jen díky špatnému terénu, nenarůstalo skóre. Domácí se snažili, ale hostující obrana pracovala dobře a bez větších problémů domácí útoky zastavovala. Naopak Nadaský po pěkném vysunutí Caklem, zvýšil nadvakrát na 0:2. Domácí se dostali do zápasu v 73. minutě, kdy snížili střelou pod břevno na 1:2. To bylo ale vše, co domácí předvedli a když na branku domácích zareagovali i hosté důrazem Šálka před bránou v 77 minutě, bylo o osudu utkání rozhodnuto – 1:3.

Sestava: Elis – Fiala A., Urbánek, Hruška, Kříž (46´Cakl R.), Pevný, Petkov, Černý R. (Balík M.),Fiala R., Nadaský, Šálek (81´Fiedler).

Publikováno 7. 8. 2014 14:31

26. kolo Havraníky - Mikulovice 0:2 (0:0)

Datum konání: 16. 6. 2013

B: 83´ Cakl R.,  88´ Balík.

Hosté zajížděli na hřiště týmu, mající už jistotu záchrany. Terén nebyl příliš nakloněn technické hře, což více samozřejmě vyhovovalo domácím. Hosté se svého systému hry nevzdali a navzdory terénu se snažili ovládnout hru, což se jim také dařilo. Šance si vypracovali v prvním poločase převážně hosté, jako první Cakl R. v 11´, trestuhodně přestřelil. Hned ve 13´ přišla další gólová šance, to když Holčapek odcentroval na Fialy A., tomu obrana hlavičkovaný míč směřující do sítě zastavila a před dobíhajícím Balíkem ukopla do bezpečí. Hosté se dostávali do šancí převážně kombinací kolem šestnáctky, tak to bylo i ve 20´po narážečce A. Fialy s Caklem, posledně jmenovaný střelou v šestnáctce opět přestřelil. Domácí hráli na útočníky dlouhé míče, které se k nim dostali mnohdy při odkopu v tísni obráncem. Hosté si s nimi po většinu poradili, a tak se domácí dostali do šance až ve 45´ po chybě hostující obrany, stejně jako hosté, přestřelili. Cakl R. měl v prvním poločasu ještě jednu brankovou příležitost. Roh Balíka zakončoval ve spolupráci s A. Fialou do brankaře. Druhé dějství začali lépe hosté. Dlouhé autové vhazování prodloužil Krčmář na zadní tyč, kde ještě chtěl nasměřovat míč do sítě Balík, i jeho hlavička ale minula tyč domácí brány. Domácí se v prvním poločase dostali do dvou šancí, ze kterých mohli vstřelit branku. V 50´prošel míč po domácím autu na zadní tyč, kde musel zachraňovat Elis a podruhé se vyznamenal po přímém kopu ze 17-ti metrů v 67´. Hosté kontrolovali vývoj hry více, než v prvním poločase, dvě šance domácích, ale byly varováním. Zvýšili tak aktivitu a donutili domácí se více starat o bránění. V 69´měl velkou šanci Krčmář, když ho ideálním centrem oslovil Holčapek, opět byla šance nevyužitá. Hosté sáhli ke dvěma střídáním, což oživilo hru a přišli tolik očekávané góly. V 83´ ideálně vysunul Cakla Petkov středem obrany a ten nedal brankaři šanci - 0:1. Hosté už tušili, že se jim přiblížil kýžený postup, ke kterému jim chyběl bod, a když v 88´ připravil Pevný branku pro Balíka – 0:2, bylo rozhodnuto. Po závěrečném hvizdu si hosté připsali zasloužené tři body, které jim kolo před koncem, zajistili postup mezi okresní elitu.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha, Urbánek, Krčmář,  Fiedler (70´ Fiala R.), Petkov, Cakl R., Holčapek (78´ Pevný), Balík, Fiala A.

Publikováno 7. 8. 2014 14:29

25. kolo Mikulovice - Prosiměřice 2:3 (2:2)

Datum konání: 9. 6. 2013

B: 4´ vlastní,  45´ Balík.

Šlágr kola viděla v nedělním dopoledni stovka platících diváků. Domácí v případě bodového zisku, mohli slavit postup do okresního přeboru. Ten se jim přiblížil už ve 4´ kdy Petkov po rozehraném rohu postupoval po brankové čáře a prudký centr na bližší  tyč brány, si hostující obránce srazil do vlastní brány – 1:0. Hosté odpověděli téměř ihned. V 8´ vyrovnal po chybě při rozehrávce Chovanec – 1:1. Dobrý fotbal nadále pokračoval. Domácí byli aktivnější, museli si ale dávat pozor na rychlé útočníky, kteří chybu domácích byli schopni potrestat. To předvedli hosté hned v 9´, kdy se ocitl po rychlém protiútoku sám před Elisem hostující útočník, Elis situaci vyřešil. Tento fakt postupně svazoval domácím nohy a dovolovali hostům vytvářet si šance. Sami ale rozhodně nezaostávali. Nejprve v 17´ po dlouhém autovém vhazování Cakla, vykopávali hosté míč z brankové čáry po teči některého z obránců a ve 26´ Petkov vystihl malou domů, ale nedal mezi nohama brankaře. Naopak domácí chybovali ve 27´, kdy nejprve Nadaský zastavil brankovou příležitost hostů, jenomže místo odkopu míče do bezpečí, přihrál Elisovi, který míč ideálně netrefil při odkopu, hosté toho využili a vrátili míč před branku, kde se nejlépe orientoval Beleš M. a otočil skóre – 1:2. Hned ve 29´ mohl vyrovnat Fiala A., Balíkovu přihrávku ale nevyužil. Potom se opět dostali ke slovu hosté. Ve 39´po chybě Hájka, postupoval na brankaře Beleš, připravil před prázdnou bránu přihrávku na Duckého, který se radoval z branky. Marně, branka nebyla uznaná pro ofsajd. Potom ještě zachránil pohromu pro domácí Cakl, hlavičkou centrovaný míč přizvedl před Chovancem. Ve 42´ po faulu na Petkova, zahrál vedle přímý kop A. Fiala. Ve 44´ už už domácí fanoušci zvedali ruce po střele Balíka, kterého vysunul Fiala A., radost zastavila tyč. Ta vypukla ve 45´, kdy opět Balík byl autorem vyrovnávací branky, když využil další přihrávku Fialy A. – 2:2. Domácí ve druhém poločase zvýšili aktivitu a hosty přikovali na dlouho před jejich bránu. Petkov ve 48´ vysunul A.Fialy, ten v šestnáctce dobře zakončil, ale vedle. V 60´ chyboval Cakl R., Elis ji napravil. Rozhodnout mohl Holčapek v 64´ po rohovém kopu, který Fiala A. vylepšil přihrávkou lépe postavenému Holčapkovi, ten trestuhodně přestřelil. Rozhodnutí přišlo v 67´ a opět po chybě na středu hřiště, hosté ji kombinačně využili, odcentrovali a Ducký, ke kterému se míč dostal, propálil vyběhnuvšího Elise – 2:3. Pro domácí nečekaná situace v době, kdy rozhodně nebyli horší. Ve snaze nadále pokračovali, ale vypracovali si jedinou šanci Krčmářem, kterému střelu tečovali obránci mimo bránu na rohový kop. Dobré utkání za pěkného nedělního počasí se muselo líbit, bohužel domácí odešli do kabin s prázdnou.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha (Urbánek), Hájek (Šálek), Fiala R., Krčmář,  Petkov, Cakl R., Holčapek, Balík, Fiala A.

Publikováno 7. 8. 2014 14:28

24. kolo Mikulovice - Těšetice 11:0 (3:0)

Datum konání: 2. 6. 2013

B: 11´a 59´ Fiala A., 66´a 68´ Nadaský, 73´a 78´ Holčapek, 64´ Petkov,  49´ Balík, 9´ Krčmář, 35´ Fiedler, 76´ Šálek

Utkání domácí, které je mohlo přiblížit k postupu do OP, zvládli dobře. Respekt ze soupeře samozřejmě byl, vždyť v minulém kole sebral dva body druhému celku tabulky. Hrálo se už v neděli dopoledne a špatné počasí nepřilákalo příliš diváků, jak je zvykem při odpoledních zápasech. Diváci viděli celý zápas jasnou převahu domácích, těm vzdoroval kádr pouze s jedenácti hráči, a to se jim ještě v prvním poločase zranil nejprve jeden hráč a na konci poločasu i při hlavičkovém souboji, vytáhlý útočník Svoboda. Toho musela odvézt sanitka na zašívání tržné rány na hlavě. Domácí se dlouho nezastřelovali, v 5´ pálil Fiala A. a v 6´ Balík, oba vedle. V 9´ už se mohli poprvé radovat, Balík odcentroval, míč prošel na Fialy A., který připravil Krčmářovi – 1:0. V 11´ domácí využili nepřesného rohu hostů, dostali se po ose Balík - Petkov k hostující šestnáctce, kam odcentroval právě Petkov na hlavu Fialy A. a ten se nemýlil – 2:0. Ve 25´ nedal po spolupráci jako u první branky, opět Krčmář a ve 32´ hlavičkoval po rohu Balíka vedle Petkov. Individuální akcí připravil branku Krčmář, předcházela tomu přihrávka na Balíka a ten nabídl šanci pro Cakla, ten jí pohrdl, dorážející Fiedler nikoliv – 3:0, to vše ve 35 minutě. Elis si příliš nezachytal, musel řešit pouze vyběhnutím mimo šestnáctku, souboj Diviše s Nadaským, odkopem do autu. Druhá půle byla jen o tom, dohrát utkání bez zranění a vyzkoušet si hrát proti devíti hráčům. Jak to bývá pravidlem, hraje se proti takovému soupeři hůře a platilo to i tentokrát. Domácí si až příliš s míčem hráli, což v úvodu vedlo k chybám v rozehrávkách. Postupem času se hra zlepšila a přišly i branky. Ve 49´ zvyšoval Balík do prázdné brány, když ho vyzval A.Fiala - 4:0. V 59´ si zopakovali spolupráci ze Suchohrdel Fiedler s Fialem A. a bylo 5:0. Dále zahodil šanci Fiala A. po centru Balíka v 60´a o minutu později v jasné brankové příležitosti, trefil břevno Cakl R. Potom v 64´ postupoval sám na brankaře Petkov a nedal šanci brankaři – 6:0. To už hrál Nadaský zálohu a v 66´ donutil k nepochopitelné chybě obránce hostů na brankové čáře – 7:0. Stejný hráč v 68´ přesnou tvrdou střelou vymetl šibenici – 8:0. Hattricku mohl dosáhnout v 69´, ale ve výborné pozici přestřelil. Potom se v 71´uvolnil Balík, brankař mu brankovou radost překazil. Střídající Holčapek využil v 73´ chytrou patičku Fialy R., ke vstřelení branky – 9:0. V 76´se prosadil Šálek, jako další střídající hráč, přihrával Balík – 10:0. Poslední branku vstřelil Holčapek v 78´ - 11:0.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha., Hájek (46´ Urbánek), Fiala R., Krčmář (46´Holčapek),  Petkov, Cakl R., Fiedler L.  Balík, Fiala A. (71´Šálek).

Publikováno 7. 8. 2014 14:27

23. kolo Suchohrdly - Mikulovice 0:4 (0:3)

Datum konání: 26. 5. 2013

B: 32´a 76´ Fiala A., 36´ Petkov,  45´ Balík

Hosté přijeli na půdu třetího týmu tabulky s respektem, vždyť dosud na jaře neprohráli, ale s odhodláním po dvoukolovém bodovém půstu, naplno bodovat. Hned od úvodu to bylo na hře znát, převaha hostů byla viditelná, což  dokazovaly vypracované šance. Hned ve 4´ Petkov založil do otevřené obrany útok, přihrál na rozběhnutého Balíka, který si při kličce na brankaře míč ukopl a byl z toho pouze odkop. Další šanci měl hned v 5´ Fiala R., který pálil vedle po dlouhém autovém vhazování. V 8´ hosté zakombinovali na levé straně, Cakl R. odcentroval a  osamocený, možná i trochu překvapený, Fiala A. hlavičkoval, domácí obránci ale na brankové čáře zastali svého brankaře. Stejný hráč zahrával přímý kop za faul na Balíka, ale těsně minul bližší tyč. Do základní sestavy dostali důvěru mladí hráči a jeden z nich, L. Fiedler, v 18´ zkoušel pozornost brankaře z 25metrů, když byl vyběhnutý příliš daleko z brány. Ve 25´ se Holčapek uvolnil po pravé straně, odcentroval na A. Fialy, ten připravil do lepší pozice Balíkovi, kterému koncovka nesedla a bránu přestřelil. Holčapek byl na konci rohového kopu ve 29´, jeho gólová střela skončila na brankaři. Zaslouženou radost z gólu si užili hráči i lavička ve 32´ po centru Fiedlera a koncovce Fialy A. – 0:1. Hosté pokračovali v dobrém výkonu a radovali se ve 36´ podruhé, Petkov se dostal po individuální akci před brankaře, který daleko vyběhl z brány, kličkou brankaře obešel a s jistotou zakončil – 0:2. Do kabin šli hosté s tříbrankovou výhodou. Balík totiž ve 45´ byl na konci akce Cakla R. s Petkovem – 0:3. Jak je možno vyčíst, domácí si nevypracovali žádnou brankovou příležitost. Hned ve 46´měl obrovskou příležitost Fiala A. po přihrávce Petkova, neměl ale štěstí. Pak se osmělili domácí a v 59´ se prezentovali křižnou střelou z levé strany bodlem, která šla napříč bránou kontrolovaná Elisem, těsně vedle. V 62´ domácí zachytili rozehrávku Nadaského, ten ale svoji chybu ve spolupráci s Elisem napravil. K brance měl blízko Cakl R. po pěkné kolmici Petkova, trefila ale vyběhnuvšího brankaře do ramene, běžela 64´. V 70´obešel brankaře Petkov, odcentroval na hlavu Fialy A.před prázdnou bránu, tomu se ale míč svez a zakončil vedle. Smolař v koncovce se dočkal svého druhého gólu v 76´, kdy po rohu centroval Cakl R. a Tonda se už hlavou nemýlil – 0:4. Hosté ještě měli obrovské příležitosti v 85´a 86´, nejprve postupoval sám na brankaře Fiala R., chtěl ale připravit gólovou přihrávku před prázdnou bránu A. Fialovi, jenomže vracející se obránce přihrávku tečoval mimo dosah. V druhém případě naservíroval „gólovku“ Petkov na střídajícího Pevného, ten ale trefil ležícího brankaře. Hosté utkání zvládli, přestože se domácí herně oproti první půli zlepšili a odvezli si zaslouženě všechny tři body.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R.(60´ Urbánek), Fiala R., Hájek, Holčapek (84´ Šálek), Petkov, Cakl R., Fiedler L. (72´Pevný), Balík, Fiala A.

Publikováno 7. 8. 2014 14:26

22. kolo Mikulovice - Starý Petřín 0:1 (0:0)

Datum konání: 19. 5. 2013

fota ze zápasu

B:

Utkání doprovázel silný vítr, což samozřejmě pro kvalitu hry nebyl dobrý faktor. Domácí začali proti větru, přesto drželi míč na svých kopačkách a pokoušeli si vytvořit šance, vedoucí k uklidňovacímu gólu. Diváci si museli počkat na první šanci do 13´, kdy Urbánek rozehrál na Cakla, ten posunul na Fialy R. a z jeho kopačky směřoval centr na svého jmenovce A.Fialy, jeho hlavička ale skončila na brankové čáře, kde hostující obrana míč odkopla do bezpečí. Další příležitost byla k vidění v 19´opět z kopaček domácích. Krčmář byl na konci pěkné kombinační akce, míč mu ale odskočil, přesto dokázal zakončit, bohužel do brankaře. Pak ale v 19´udělal chybu v rozehrávce, k míči se dostali hosté, jenž zakončili nabídnutou šanci těsně vedle Elisovi brány. To bylo z prvního poločasu vše. Domácí se snažili, hosté bez většího úsilí bránili remízový stav. Stejný obraz hry byl vidět i v druhém poločase. Ten začal pro domácí pohromou. Nadaský minul nakopnutý míč a Popelka v 55´nechytatelnou bombou poslal hosty do vedení – 0:1. Branka domácí ještě víc svazovala a postupem času byla jejich útočná snaha bezradná. Přesto se domácí semkli a bojovali o vstřelení branky. V 69´zahrával přímý kop Fiala A., trefil ale pouze prostředek brány, kde stál připravený hostující brankař. Poslední šanci v zápase si vypracovali hosté v 71´, skončila ale naštěstí vedle brány. Domácí měly ještě do konce zápasu tři brankové příležitosti. Tu největší měl Balík, jehož střela skončila na břevně, stalo se v 87´. Minutu před tím zakončil vedle prodloužené autové vhazování a v nastaveném čase se dostal k hlavičce Petkov po centru Pevného. Koncovka byla ale slabá a skončila v rukavicích připraveného brankaře. Utkání tak skončilo překvapivou porážkou a po vítězství Prosiměřic, se náskok snížil na rozdíl šesti bodů.

Sestava: Elis – Nadaský, Urbánek, Petkov, Caha, Holčapek (Pevný), Balík, Krčmář, Cakl R., Fiala R., Fiala A.

Publikováno 7. 8. 2014 14:25

21. kolo Micmanice - Mikulovice 1:0 (0:0)

Datum konání: 12. 5. 2013

B:

Hosté odjeli na utkání bez zraněných Petříčka a Černého D. V Micmanicích se tradičně nedaří a těžko se nám odsud odváží body. Ne jinak tomu bylo i v tentokrát. Navíc domácí neposekali trávník a tak se hrálo na dost neregulerním hřišti. To samozřejmě vyhovovalo domácím, kteří hráli jednoduchý fotbal, kdy nakopávané míče za obranu hostů, byly výhodou pro domácí. Hosté ve snaze kombinovat dělaly chyby, čehož domácí využívali pro rychlé protiútoky. Jako první si vypracovali šanci hosté v 7´ Krčmářem po přihrávce Pevného a akci Cakla R., skončila vedle brány. Hosté od úvodu byli kombinačnější, ale těžko se proti pozorně bránicí obraně prosazovali. Výjimkou byla 20´ a šance Fialy A., ten se prosadil po pravé straně až ke střele, kterou brankař vyrazil na roh. Domácí postupem času čím dál častěji využívali chyb hostů ke svým šancím, které končili v ofsajdové pasti. Pokud se tak nestalo, musel zasáhnout Elis. Ve druhém poločase se mohli radovat jako první domácí, po uklouznutí Cakla se vyznamenal Elis, kdy vyrazil už téměř jistý gól, po té se spustil silný déšť a rozhodčí ve 47´ přerušil na 15 minut utkání. Po něm muselo následovat přelajnování hřiště domácími hráči, i přestože chtěli utkání ukončit pro nezpůsobilý terén. Nakonec se po téměř 30-ti minutách pokračovalo ve hře. Hosté sice měli snahu tvořit a vypracovat si šance, domácí zlepšenou hrou a nasazením šli najednou po vítězství více. Hned v 53´ se dočkali. Po rohu si nikým nehlídaný Šinogl naběhl na centr a hlavou nedal Elisovi šanci – 1:0. Zvýšit mohli po chybě Petkova v 62´, v nadějné pozici přestřelili. Hosté se dočkali vyrovnání v 65´ zásluhou hlavičky Holčapka po přímém kopu, byl ale signalizovaný ofsajd a tak rozhodčí branku neuznal. Asistent domácích byl se dal považovat za jednoho z obránců domácích, zastavoval jeden útok za druhým díky zvednutému praporku a dočkal se kritiky od hostujících hráčů. Holčapek měl ještě šanci po rohovém kopu v 73´, kdy střílel tvrdě ale vedle. V nervózním utkání ztratili hosté první body na jaře a je potřeba sportovně přiznat, že domácí šli za vítězstvím více.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R., Urbánek, Fiala, Petkov (81´ Šálek), Cakl R., Balík, Pevný (63´Holčapek), Krčmář, Fiala A.

Publikováno 7. 8. 2014 14:23

20. kolo Mikulovice - Hostim 5:0 (3:0)

Datum konání: 5. 5. 2013

B: 12´, 25´ Fiala, 34´, 69´ Balík, 84´ Krčmář.

Domácí přivítali tým, který na jaře ještě neprohrál, nicméně v utkání bylo znát postavení v tabulce. Po tlaku se domácí zaslouženě ujali vedení ve 12´, kdy se na středu uvolnil Balík, posunul míč na Krčmáře, který uvolnil v šestnáctce A.Fialy a ten nezaváhal 1:0. V 16´nepotrestali hosté hrubku Hrušky a následně měl šanci Cakl R., nahrával po pěkné akci Balík, šance skončila na brankaři. V 19´si hosté vypracovali asi největší šanci nakopnutý míč z půlky, skončil u osamoceného útočníka, který zbrkle z 13 metrů přestřelil. Ve 20´ Petkov vysunul R. Fialy, tomu stál v cestě vyběhnuvší brankař, který tečoval míč na spojnici tyče a břevna. Po rohu hlavičkoval Fiala A., nad.  Ve 25´ po pravé straně založil akci Balík, přihrál nabíhajícímu Caklovi a opět se vyznamenal brankař, jenomže vyražený míč dorazil ve skluzu Fiala A. – 2:0. Ve 26´ vybízel ke skórování Balíka Fiala A., jeho přihrávku ale tečoval obránce a tak byla šance zmařená. Balík se dočkal ve 34´ , šanci vypracoval Fiala A., v koncovce nedal brankaři šanci – 3:0. Pak ještě zahrozili hosté, domácí obrana ale šanci odvrátila.Druhý poločas začal opět šancí hostů, ta skončila střelou, kterou Elis vytěsnil na roh. Po něm v 50´ hlavičkovali hosté těsně vedle. K hetriku měl blízko Fiala A. v 58´, minul ale centr Cakla. Radovat se mohl i Petkov po rohu Cakla R., hlavičkoval ale vedle. Před střídáním měl šanci Fiala R., Nadaský ho přesným pasem vybídl do dobré pozice za obranu hostů, jenomže koncovka byla žalostná - přestřelil. Nestalo se tak v 69´. To Balík vyškolil na středu hřiště čtyři obránce a přesnou střelou k tyči, nedal šanci brankaři – 4:0. Další šanci měl v 74´, kdy zahrával přímý kop za faul na Fialy A., ten ale skončil vysoko nad. Domácí hráli dobře a v 84´využil Krčmář špatný odkop hostimského obránce. Jeho odkop se ve vzduch vrátil do šestnáctky na jeho kopačku a ve skluzu zvýšil – 5:0. Přestože měli ještě v 89´hosté šanci, nic se nezměnilo na tom, že domácí získali tři body a upevnili si tak první místo.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R., Hruška (82´ Urbánek), Petkov, Pevný (73, Krčmář, Cakl R., Balík, Fiala R. (67´Šálek), Fiala A.

Publikováno 7. 8. 2014 14:22

19. kolo Slup - Mikulovice 1:3 (0:3)

Datum konání: 27. 4. 2013

B: 7´ Balík, 16´ Cakl R., 35´ Petkov

Hosté zavítali na trávník mužstva, bojujícího o záchranu. Utkání mělo jasný průběh, zejména v první půli. Vedoucí tým dominoval a nedovolil domácím se dostat do brankové příležitosti. Převaha hostů byla od úvodních minut znát a přišel i první gól. Už v 7´otevřel skóre Balík, který dostal ideální přihrávku od Krčmáře po jeho individuální akci na brankové čáře - 0:1. Druhý gól byl na spadnutí a také se ho hosté dočkali. V 16´ vypracoval šanci Balík Caklovi R., jehož tečovaná střela zapadla za záda bezmocného brankaře domácích – 0:2.  Ve 20´ mohlo být skóre navýšené. Černý vysunul kolmicí Fialy R., ten naservíroval Caklovi R., míč z jeho kopačky vysoko přestřelil domácí bránu. Ve 21´ nevyužil špatné rozehrávky brankaře Fiala A., když přestřelil bránu. Stejný hráč minul ve 25´ po rohu Černého odkrytou bránu, když míč k němu doputoval napříč celým brankovištěm. Další gólovou radost si hosté s početným „fanklubem“ užili ve 35´ zásluhou Petkova, jenž zužitkoval v branku tvrdou hlavičkou centr Fialy A. – 0:3. Fiala A. měl poslední šanci prvního poločasu ve 43´opět po rohu. Střela skončila stejně jako ty předchozí, tedy mimo bránu. Druhý poločas byl ze strany hostů ve znamení bezstarostného, uvolněného fotbalu. Z toho pramenili nepochopitelné chyby, které vedli k přečíslení hostující obrany a v některých případech i k ohrožení Elisovi brány. Do 65´ si vypracovali šance převážně hosté. Konkrétně Fiala A. po přihrávce Černého prováhal ideální možnost vystřelit, nakonec z toho byl roh, po kterém opět Fiala A. svedl vítězný souboj s brankařem, hlavička šla ale vedle. V 60´pálil Balík po akci střídajícího Pevného. Pak se začali osmělovat domácí. Křižnou střelu v 65´ nikdo z domácích nestihl tečovat do brány. V 70´pálili do boční sítě po zmatku v hostující obraně, míč byl tečovaný a s následného rohu nebezpečně hlavičkovali těsně vedle tyče. V 81´přihrál do šestnáctky Caklovi Černý, ve vyložené šanci ale ještě nahrával do „země nikoho“. Fiala A. v poslední šanci hostů v 86´nedal, lob skončil na břevně. Na druhé straně kapituloval v 88´Elis, a tak přišel o další nulu. Branka se zrodila po sérii špatného a nedůsledného pokrytí domácích hráčů – 1:3.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R.(Petříček), Hruška (Urbánek),Petkov, Krčmář, Černý D., Cakl R., Fiala R., Balík (Pevný), Fiala A.

Publikováno 7. 8. 2014 14:21

18. kolo Mikulovice - Štítary 2:1 (0:1)

Datum konání: 22. 4. 2013

B: 70´ Cakl R. pen., 81´ Pevný

Přivítali jsme celek, který bojuje o záchranu. Celé utkání se tak i vyvíjelo, domácí dominovali průběhu utkání a hostům dovolovali pouze standartní situace, kterými končili hostující brejky. Hodně utkání ovlivnila 6´, kdy za faul na Fialy A. v šestnáctce, nařídil rozhodčí Ďurko pokutový kop. Zahrával jej Nadaský, střelou nad břevno ale penaltu nedal. Domácí se snažili tlačit do šancí, aby vsítili co nejrychleji branku. Pokoušel se o to Hruška, jehož individuální akce po křídle skončila na rohu, po něm ve 12´ pálil Petkov, brankař byl pozorný. Hostující brankař byl stěžejní postava svého mužstva, neboť držel svými zákroky hosty v naději získat body. Ty se hostům přiblížily v 15´po faulu Balíka v pokutovém území. Penaltu bezpečně proměnil Fiala O. – 0:1. V 19´se radoval Fiala A. z branky po centru Cakla, jenomže asistent rozhodčího signalizoval ofsajd a branka tak nemohla platit. Další obrovskou příležitost promarnil Fiala A. s Balíkem v 21´. Prvně jmenovaný se vyhnul ofsajdu a postupoval sám na brankaře, jenomže čekal na nabíhajícího Balíka, který by skóroval do opuštěné brány. Hostující obránce se ale stačil vrátit a skluzem Balíkovi radost překazil. Do poločasu se neprosadil postupně ještě Cakl R., Petkov a Fiala A., jejich střely byly zblokovány mimo tyče, nebo byl na správném místě brankař.

Na začátku druhé půle, měl šanci po spolupráci s Krčmářem Petkov, opět minul. Domácí měli drtivý tlak, ale štěstí se k nim nepřiklánělo. Dočkali se další obrovské šance v 70´, po ruce v pokutovém území měl možnost vyrovnat Cakl R. z pokutového kopu. Tentokrát se nemýlil – 1:1. Díky bojovnosti a nasazení přišla i vítězná branka. Do hry přišel Pevný, který se uvolnil v 81´v šestnáctce po přihrávce Černého a střelou k tyči dal druhou a vítěznou branku domácích – 2:1. Hosté se ještě pokusili o vyrovnání, zejména z přímých kopů, Elis byl ale pozorný a domácí tak zaslouženě vydřeli tři body.

Sestava: Elis - Nadaský, Caha R., Hruška, Fiala, Krčmář, Petkov, Cakl R., Balík  (62´ Pevný), Černý D., Fiala A. (90´Šálek).

Publikováno 7. 8. 2014 14:18