Aktuality > Dorost > Sezóna 2012-2013 > Odehraná kola 2012/13 dorost > 14. kolo Mikulovice - Hatě 2:1 (1:0)

14. kolo Mikulovice - Hatě 2:1 (1:0)

27.10.2012

B: 36´ Fiedler, 72´Vrbka

Domácí chtěli napravit porážku z posledního vzájemného utkání, ve kterém  byli lepší, neproměněním šancí, ale zůstali všechny body v Hatích. Tentokrát se utkání odehrávalo ve stejném duchu. Domácí byli lepším týmem, ale neproměňováním šancí se dostávala postupně jejich hra do křeče. Přesto se dostali do zaslouženého vedení. Ve 36´ se Vrbka odhodlal ke střele, která nadělala brankaři plno starostí. Toho využil dobíhající Fiedler, který nadvakrát dorazil vyražený míč do sítě – 1:0. Do poločasu se neujali ještě šance Vrbky, Holčapka a Balíka. Hosté nezůstávali pozadu a několikrát domácí obranu bezúspěšně prověřili.

Druhá půle byla vyrovnanější, pro diváka neméně zajímavá, než půle první. Hosté byli totiž odvážnější dopředu a hned ve 48´sklízeli úspěch, když chyboval Fruhwirt a hostující Bálka neměl problém, osamocený před brankařem, vyrovnat. Domácí se snažili vrátit vedení na svoji stranu, nebylo jim ale přáno. Holčapkova umístěná hlavička po rohovém kopu, skončila těsně vedle. Největší šanci do té doby, spálil Fiedler, který sám před bránou, trefil brankaře. Zaslouženého vedení se dočkali v 72´, kdy Balík centroval a Vrbka neohroženě šel do souboje s obráncem skluzem - 2:1. Hosté hráli vabank a nebyli daleko od vyrovnání. Toho využil Balík a z breaku v 88´postupoval sám na brankaře. Byl zezadu faulován vracejícím se obráncem a ten viděl po zásluze červenou kartu. To ale nebylo vše. Z nařízeného přímého kopu už se domácí radovali ze vstřeleného gólu. Jenomže hostující hráč míč směřující do sítě rukou chytil a hosté tak museli dohrávat o devíti. Přesto měli ještě výhodu rohového kopu, který mohl skončit brankou. Domácí se tak radují ze třech bodů, které jim zajistili druhé místo po polovině soutěže.