Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A" > 23. kolo Oleksovice - Mikulovice 2:3 (2:1)

23. kolo Oleksovice - Mikulovice 2:3 (2:1)

25.5.2014

B: 28´ Cakl R., 49´ Polický, 85´ Fiala R.

Hosté zajížděli na půdu jistého sestupujícího, a tak dal trenér Elis přednost hráčům z lavičky. Hrálo se převážně vyrovnané utkání, hosté se snažili na ne příliš rovném terénu o kombinační hru, domácí nakopávanými míči, se spoléhali na rychlost a důraz domácích útočníků. Taktika domácích slavila úspěch už v 10. min., po výkopu domácího brankaře. Cakl R. z pozice obránce minul i za přispění oslňujícího sluníčka míč a samostatný únik Hajznera, Elis chytit nestačil – 1:1. O minutu později byli domácí blízko vstřelení další branky, tentokrát se Elis nenechal prostřelit a nohou střelu vykopl. Ve 12.min. zakombinovali Šálek s Polickým a na konci akce byl Holčapek, který pěknou akci zakončil mimo domácí svatyni. V 17.min. Polického pas za obranu domácích zužitkoval Petkov, přehodil brankaře, jenomže obránci včas zastoupili svého kolegy a míč vykopli. Ve 22.min. se dožadovali odpískání pokutového kopu hosté za faul na Balíka, kdy ho brankař v koncovce fauloval, rozhodčí byl ale jiného názoru. Hosté se vyrovnání dočkali ve 28.minutě po přihrávce Balíka na nabíhajícího Petkova a ten zpětnou přihrávkou našel Cakla R., který přízemní střelou k tyči, nedal Valentovi šanci – 1:1. Radost z vyrovnání netrvala dlouho, hned po rozehře se dopustil chyby v přihrávce Cakl R. a domácí toho náležitě potrestali – 2:1. Šanci vyrovnat měl Klouda, jeho hlavička byla nepřesná a šla vedle brány. Centroval po individuální akci Holčapek ve 39 minutě. Po změně stran přišel na hřiště Fiala R. a hra se ve středu hřiště uklidnila a brzy přišlo vyrovnání. Postaral se o to Šálek, kterého domácí ve 49.min. faulovali a nařízený přímý kop, nekompromisní tvrdou střelou Polického, skončil v síti – 2:2. Opět do vedení mohli jít domácí vzápětí, střela byla ale zblokována a Elis byl tak bez práce. Hosté diktovali tempo a měli několik slibných šancí. Aktivní Polický prověřil pozornost Valenty, ten ale na dvakrát ukázal, že brankař je a v 70.min. se dostal do šestnáctky Krčmář, ale jeho úmysl obránci zblokovali na roh. Potom Balík připravil šanci Fiedlerovi, střela si ale opět cíl nenašla a stejně tak zakončoval i Balík. Zaslouženého gólu se hosté dočkali v 85´ po centru Fiedlera, zakončoval hlavou do břevna Fiala R., míč se ale odrazil od zad Valenty do brány – 2:3. Obrat byl dokonán a domácí utrpěli nešťastnou porážku.

Sestava: Elis- Caha, Polický, Fiala A., Krčmář – Klouda (61´ Fiedler) Cakl R.(46´ Fiala R.), Petkov, Holčapek (82´ Urbánek), Šálek, Balík.