Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A" > 21. kolo IE Znojmo "B" - Mikulovice 2:3 (2:2)

21. kolo IE Znojmo "B" - Mikulovice 2:3 (2:2)

11.5.2014

B: 15´a 16´ Pospíchal, 84´ Balík

Zápas se hrál na mokrém trávníku za stálého deště, přesto se hrál zápas hodný okresního přeboru. Lépe vstoupili do utkání hosté, kteří byli aktivní a díky tomu si vytvořili dvě šance Pospíchalem a R. Fialem, zakončené bez gólové tečky. Na opačné straně musel vytáhnout ze svého umění bravurní zákrok Elis, který nohou napravil zaváhání Krčmáře, to běžela teprve pátá minuta. Zapotit se musel ještě ve 13.min., kdy čelil přímému kopu, který skončil na jeho rukavicích. Po té mohl s radostí sledovat další minuty a bez práce. Hosté byli dopředu nebezpečnější a v 15´se po hezké kombinační akci po pravé straně, zakončené centrem Fiedlera a koncovkou R. Fialy, ujali vedení. Střela byla zablokovaná a s dorážkou si nekompromisně poradil Pospíchal -0:1. Domácí zaskočeni aktivitou hostů kapitulovali hned vzápětí podruhé. Opět tomu předcházel důraz a kombinační akce na pravé straně, tentokrát centroval Balík a na konci se střelec neměnil. Pospíchal rybičkou zvýšil – 0:2. Hosté pokračovali v sympatickém výkonu a mohli vést už o tři branky, střelu R. Fialy, po přímém kopu Pospíchala, za brankařem domácích, zastavili až obránci. Elis musel zpozornět ve 25.minutě, po dlouhém nákopu brankaře se dostal do koncovky Vašíček, bránu ale trestuhodně přestřelil. Na druhé straně už zvedali ruce nad hlavu hostující hráči, po rohu pálil Pospíchal, střela mu nesedla, ale opakovaná skončila na břevně brány bezmocného domácího brankaře. Diváci se rozhodně v chladném počasí nenudili a hráči obou týmů jim připravili drama, které vzhledem k vývoji málokdo očekával. Jenomže, ve 32´ rozehrávali z poloviny hřiště přímý kop domácí, ten prošel šťastně k Vašíčkovi, který díky teči Pevného, proměnil Elise v bezmocnou sochu – 1:2. Hned vzápětí rozjel akci Balík, přes Pospíchala a Pevného se dostal míč až na nabíhajícího Fiedlera, ale tomu v koncovce míč na mokré trávě sklouzl a podle toho vypadala i koncovka, střela šla nad bránu. Ve 39´se pěkně uvolnil Petkov, jeho střelu zblokovali obránci a ještě před vyrovnáním, zachránil od pohromy domácí jejich brankař po dlouhém, ale přesném výkopu Elise na Balíka, ten posunul na Pospíchala, jejich záměr ale vystihl právě domácí strážce brány a včasným vyběhnutím míč odkopl do bezpečí. Přišla 44´ a rohový kop, rozehraný na Mossmera, jehož střela zapadla na bližší tyč – 2:2. Druhý poločas nebyl nezajímavý a laťku prvního poločasu rozhodně nesnížil. V 54´ Pospíchal donutil k chybě Poláčka, který musel faulem zastavit právě Pospíchala a viděl pouze žlutou kartu. V 67´ zakončil protiútok Pospíchal vedle brány. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, hosté domácí k ničemu nepouštěli a sami se ocitali v brankových příležitostech. Cakl R. byl na hřišti teprve minutu a už se podílel na pěkné akci. Míč po rohu rozehrál na polovinu hřiště na Fialy A., ten odcentroval na nabíhajícího Fiedlera, a ten hlavou těsně minul. Potom zahrozili domácí. V 74´pálili vedle po špatném odkopu Cakla a v 78´ se po protiútoku zaskvěl Elis, když vytěsnil střelu na vzdálenější tyč. V závěru se mohl prosadit Polický obě hlavičky zkončili na zákroku brankaře, v druhém případě v 84´na rohu. Ten rozehrál Balík na bližší tyč a brankař ho pouze prodloužil za sebe do brány - 2:3. Vyrovnat se domácím nepodařilo ani v 87´po přímém kopu Samka, a tak hosté výsledek ubránili.

Sestava: Elis- Caha, Polický, Fiala A., Krčmář - Fidler (86´Urbánek), Fiala R, Petkov, Pevný (72´Cakl) – Balík, Pospíchal.