TJ Mikulovice u Znojma oddíl kopané oficiální stránky klubu
Drobečková navigace

Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A" > 18. kolo Mikulovice - Práče 2:1 (2:1)

18. kolo Mikulovice - Práče 2:1 (2:1)

Datum konání:
20.4.2014

B: 22´a 32´ Polický

Pěkná divácká návštěva, utkání slušela. Spokojenější byli na úvod domácí fanoušci. Ti viděli šance pouze z kopaček domácích. Vyrovnané utkání nabízelo pouze rodící se útočné akce, zastavené na obou stranách fauly. Více jich zahrávali domácí a po jednom z nich, byl v šanci aktivní Polický, který pálil nepřesně z otočky po standartní situaci ze 14.minuty. Další příležitost měl po přímém kopu zahrávaném v 17.minutě, pálil doprostřed brány. Blízko brance byl ve 21.min. Pospíchal, rovněž zahrával přímý kop, který brankaři propadl mezi nohama a směřoval do brány, ten ale ještě stačil zasáhnout a míč chytit. Ve 22.min. už měli domácí důvod k radosti. K přímému kopu se opět postavil Polický a za pomocí teče ve zdi, otevřel skóre – 1:0. Hosté si ze standartními situacemi vůbec neporadili, končili nepřesně zakončené, nebo v rukavicích brankaře Elise. To neplatilo ve 28. min. kdy se k míči postavil Kosec a střelou kolem zdi vyrovnal – 1:1. Hosté se dostali do eufórie a měli hned vzápětí obrovskou šanci po chybě Cahy, míč předložený před bránu Elise Kloudem, ale nedokázal hostující hráč usměrnit do téměř opuštěné brány. Naopak domácí trestali ve 32´ opět Polickým, ten si poradil s dorážkou míče, vyraženým brankařem po chytře zahraném přímém kopu Pospíchala – 2:1. Do přestávky se mohl prosadit po centru Pospíchala Balík, jeho hlavička směřující do horního rohu brány, byla zastavená hostujícím brankařem. A ve 41´ předvedli pěknou akci Krčmář a Fiedler, těžit z ní mohl Balík, ten ale těsně minul. Druhý poločas začali lépe hosté. Už v 53´ se mohli radovat z vyrovnání, obrovskou šanci připravil Klouda, když se vyhnul ofsajdové pasti a na vzdálenější tyči našel připraveného spoluhráče, který ale nedal sám před brankařem a neuspěl ani při dorážce. V úvodní čtvrt hodině měli ještě hosté dvě příležitosti. Tu první v 56´ po dorážce po rohu nevyužili a další v 62´ Klouda zakončil pohotovou střelou náběh za obranu, rovněž nepřesně. Potom začali přebírat iniciativu domácí. Faulovaný Balík nabídl další přímý kop pro Polického, ten ale přestřelil i síť za bránou. Domácí nepolevovali v bojovnosti a aktivitu hostů, kterou chtěli přetavit ve vyrovnávající gól, tak zvládali utlumovat. Ulehčenou pozici měli po vyloučení hostujícího obránce. Domácí měli v 84´ šanci na zvýšení náskoku. Petkov vybízel ke vstřelení branky Fiedlera, tomu míč ukopl hostující obránce na roh, ze kterého Polický hlavou minul. Hosté už si šanci nevypracovali, a tak po zásluze prohráli. Naopak domácí si připsali dlouho očekávané tři body.

Sestava: Elis – Caha, Fiala A., Polický, Pospíchal, Pevný (78´ Holčapek), Fiala R., Petkov, Balík (86´ Šálek), Fiedler, Krčmář (90´ Klouda).