Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2013-2014 > Odehraná kola 2013/14 "A" > 9. kolo Únanov - Mikulovice 2:1 (1:0)

9. kolo Únanov - Mikulovice 2:1 (1:0)

6.10.2013

B: 60´ vlastní

V 9.kole OP jsme zajížděli na půdu Únanova, který se vezl na vítězné sérii šesti utkání v řadě. Hosté tak chtěli Únanov obrat o body,  aby zůstali v kontaktu s popředím tabulky a k tomu všemu se jednalo o derby. Do utkání nemohl zasáhnout Fiala A., jelikož odpykával trest za červenou kartu. Do zápasu tedy naskočil Hájek, který se vrátil z hostování z H. Kounic, kde se nedostal do kádru A-mužstva. Lépe začali domácí, v 7. minutě dal Balík příliš krátkou „malou domů“, tu vystihl hostující útočník a vyběhnuvšímu Elisovi nezbývalo nic jiného, než za hranicí šestnáctky skluzem faulovat. Domácí se dožadovali vyloučení, k čemuž rozhodčí nesáhl, žluté kartě ale neunikl. Následující standartní situaci hosté odvrátili. Hosté odpověděli slibně vyvíjející šancí Nadaského, ten ale byl v koncovce osamocený, a tak volil zakončení střelou z dálky , která neměla šanci na úspěch. Domácí byli aktivnější a v kombinaci přesnější, čehož v 15.minutě  využili po té, co se na pravé straně uvolnil domácí záložník, nacentroval přímo na hlavu svému spoluhráči a ten už neměl problém uklidit míč do sítě – 1:0. V 18.minutě se o slovo přihlásili hosté, a to když Nadaský vystřelil na nejistého brankáře domácích, který projektil jen vyrazil před nabíhajícího Balíka, který už však z úhlu nedokázal prostřelit domácího brankáře. Ve 40.minutě se hostům povedla kombinace, ze které dokázali vytěžit jen centr, který však nenašel v šestnáctce adresáta. Do šaten odcházeli spokojenější domácí. Druhá půle byla ze strany hostů aktivněji, což hned ve 46.minutě  dokazovala akce po autu Balíka na Nadaského, který dokázal odcentrovat na hlavu Pospíchala, ten však v těžké pozici bránu domácích minul. V 51.minutě přišla další šance domácích po rohovém kopu, kdy hlavou zakončoval jeden z únanovských hráčů vedle. V 54.minutě zahrávali domácí další roh, který jen tak tak prodloužil Elis ven z šestnáctky. V 55.minutě rozehrávali domácí další standartní situaci, která se však naštěstí neujala. V 60.minutě se ze zaslouženého vyrovnání radovali hosté. Pospíchal po křídelní akci nacentroval míč na Krčmáře, který se z gólu radovat nemohl, neboť míč si do své brány uklidil jeden z domácích hráčů plnící obrannou povinnost – 1:1. Hosty to nakoplo, začali lépe kombinovat. Další šanci si hosté vytvořili v 63.minutě, kdy Pospíchal zakončoval střelou z první těsně nad. Dlouho se nic nedělo, až v 77.minutě, kdy Elis vykopával míč ve snaze založit akci, ten však domácí obránce odvrátil šťastně na svého kolegy ze zálohy, který se uvolnil na hranici šestnáctky a tvrdou střelou orazítkoval břevno brány bezmocného Elise, odražený míč hlavičkou ale vrátil do sítě domácí Vlk – 2:1. Do konce zápasu si hosté už žádnou šanci vypracovat nedokázali, a tak tento remízový zápas prohráli.
Sestava: Elis – Hruška, Polický, Urbánek, Fiedler (63´ Cakl R.), Fiala R., Balík, Hájek, Krčmář (77´ Pevný R.), Nadaský, Pospíchal.