Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2011-2012 > Odehraná kola 2011/12 "A" > 21. kolo Krhovice - Mikulovice 1:3 (1:1)

21. kolo Krhovice - Mikulovice 1:3 (1:1)

6.5.2012

B: 27. Komenda, 45. Cakl D.pen., 81. Princ

Domácí překvapivě vyhráli první vzájemný zápas, a proto se čekal pro hosty velmi těžký zápas. Tak to i bylo. Domácí na svém hřišti, pokud se ploše, na které se hrálo, dá hřiště říkat, hráli tvrdý, agresivní fotbal, podporovaný přítomnými diváky, kterých se sešlo přibližně padesát. Tento systém domácích se zakládal na nakopávaných míčích na útočníky nebo záložníky. Pokud chtěli hosté přemýšlet nad bodovým ziskem, museli se hře přizpůsobit, neboť terén vylučoval jakoukoliv kombinační hru. Na hráčích hostů bylo znát lepší individuální kvalita zejména, když měli míč na noze a situace jim dovolila kombinovat. Jinak pozorně bránili a u nakopávaných míčů byli dříve, než domácí. Nejvytíženějšími posty byli útočníci, ti měli za úkol udržet míč na kopačkách a připravit šance pro své spoluhráče. Proto měl Princ s Balíkem hodně práce a díky faulům si vypracovali nadějné příležitosti ke vstřelení branky. Zahrávali řadu rohových kopů a vhazovali dlouhé auty, se kterými měla domácí obrana plné ruce i nohy práce. Z nich pramenily šance Balíka, jehož střela měla brankové parametry, avšak skončila na jednom z obránců, jenž střelu vytěsnil a Kříž napálil odražený míč rovněž vedle brány. Bránu trefil Fiala, míč brankař vyrazil a dobíhající Komenda ve 27.min. poslal hosty do vedení - 0:1. Obraz hry se nezměnil, skóre ale ano. Domácí se dostali do první velké šance, když přihrávkou do šestnáctky uvolnil domácí záložník Vaculík a ten ve 40.min. překonal se štěstím vyběhnuvšího Elise – 1:1. Hosté ale ve 45.minutě strhli vedení na svou stranu a to zásluhou Prince, který byl v šestnáctce nešetrně faulován a Cakl D. jistě proměněnou penaltou dal spoluhráčům klid do přestávky – 1:2. Druhá půle byla ve znamení snahy domácích o vyrovnání. Zvýšili tlak a zásluhou faulů a měli dobré příležitosti. Tu největší měli po standartní situaci, zahranou na bližší tyč, kam zaběhl domácí Zálešák, který ale dobrou šanci nevyužil. Další dobrou šanci měli opět z přímého kopu z hranice šestnáctky, Elis byl pozorný. Hosté ale samozřejmě bez šancí také nebyli. Zejména Princ a Balík šli sami na brankaře, soustředit se ale museli více na krocení míče u kopaček, jak na to jak s nabídnutou šancí naloží. Šance končily na brankaři, nebo vedle brány, stejně tak pokus Cakla R., který se uvolnil od autové čáry a technickou střelou vysoko přestřelil. Stejně dopadl pokus Fialy po rohu. Klid vnesl na kopačky hostům Princ, který proměnil sólový nájezd z 81.min. – 1:3. Hosté už domácím nedovolili ohrozit Elise a zaslouženě si odváží důležité tři body.

Sestava: Elis - Cakl D., Nadaský, Urbánek M., Hruška, Komenda, Cakl R., Kříž, Fiala, Princ, Balík M.(Vaněk).