Aktuality > Muži "A" > Sezóna 2010-2011 > Odehraná kola 2010/11 "A" > 8. kolo Mikulovice - Jevišovice (odloženo na 28.10.2010)

8. kolo Mikulovice - Jevišovice (odloženo na 28.10.2010)

25.9.2010

B: Nadaský

Odložené utkání se hrálo ve státní svátek a za pěkného počasí. Hrálo se o špici tabulky a derby, proto se očekával kvalitní zápas. Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří hráli kombinační fotbal s nebezpečnými akcemi v útoku. Hostující hráči si vytvořili dvě brankové příležitosti, které mohly skončit brankou a nikdo z přítomných na stadionu by se nemohl divit. Udeřit z čistého nebe mohlo na opačné straně, běžecký souboj za míčem mimo šestnáctku s brankářem vyhrál Hruška, poslal míč ale těsně mimo bránu. Přestože byl faulován, píšťalka rozhodčího zůstala němá. Aktivita se hostů vyplatila, ujali se totiž zaslouženě vedení Stalo se tak ve 26.min., po vhazování se nikým neatakovaným Svoboda ke střele, tu Perlička vyrazil k dobíhajícímu Silingrovi a ten ranou otevřel skóre 0:1. Do hry se zapojil Cakl R.a hned to bylo na hře znát. Pozorná obrana hostů ale změnu skóre nedovolila, přestože si domácí příležitosti vypracovali. Druhý poločas ovládli domácí, kteří šli za vyrovnáním důsledněji. Výsledkem byla územní převaha a slibné šance na vyrovnání. Tu největší měl Princ, po pěkné přihrávce od Fialy, střílel sám před brankařem k tyči, úmysl ale brankař vystihl a střelu chytil. Domácí se dočkali vyrovnání v 77.minutě. Nadaský v úmyslu centrovat překvapil všechny, protože střela skončila za zády hostujícího brankaře 1:1. Hosté hráli na breaky a jeden z nich zastavili domácí nedovoleně v 83.min.v uctivé vzdálenosti od branky. Centr směřoval na hranici šestnáctky, kde jevišovičtí vyhráli vzdušný souboj, v té chvíli domácí asistent avizoval ofsajd, nicméně hra pokračovala dále k Makovičkovi, který před Perličkem míč tečoval do sítě. Rozhodčí branku uznal a domácí prohrávali 1:2. Vrhli všechny síly do útoku a mohli ze třech příležitostí vyrovnat. Fiala a Nadaský v dobré příležitosti minuli bránu a Šálek hůře postavený než současně nabíhající Fiala, hlavičkoval z těžké pozice nad. Rozhodčí pouštěl od prvních minut tvrdou, místy až nebezpečnou hru, což v závěru vedlo i k nervozitě mezi funkcionáři na obou střídačkách. Zápasu by více slušela remíza, štěstí se přiklonilo tentokrát na stranu hostů. Porážka je první na domácím hřišti od zahájení jejího provozu.

Perlička – Cakl D., Kříž, Černík, Urbánek (Cakl R.), Lichovník (Šálek), Nadaský, Princ, Hruška, Fiala, Komenda,